Hangi marka dizel yakıt kullanıyorsunuz?

Hangi dizel yakıtı kullanıyorsunuz?

• Bp

Oy: 4 16.7%
  • Lukoil

Oy: 1 4.2%
  • Petrol ofisi

Oy: 2 8.3%
  • Opet

Oy: 5 20.8%
  • Shell

Oy: 10 41.7%
  • Total

Oy: 0 0.0%
  • Tp petrol

Oy: 2 8.3%
  • Kendi dizelimi kendim yapıyorum :)

Oy: 3 12.5%

• Kullanılan toplam oy
    24
  • Anket kapatılmış .
E Çevrimdışı

em1r. 

Aktif Üye
25 May 2018
183
49
Ben. diesel shell kullanıyorum motorda yumuşama ve performans artıyor.ama diğerlerine göre mesafe kısalıyor.opette yaptığınız km ye göre mesafe uzar.bizim gibi 68 beygirlik arabada performans iyi oluyor shell den şaşmam

oXyGeN Çevrimdışı

oXyGeN

Aktif Üye
25 May 2018
364
Opet mesafe, shell performans, bp de iyidir gibi bir sonuç var şimdilik.. değil mi Sota Sota, hocam :alala

oXyGeN Çevrimdışı

oXyGeN

Aktif Üye
25 May 2018
364
Bu kadar etkilimi bu meretler yahu?

Ben hiç birisinin birbirinden farkı olmadığına inandığım için kafama nereden eserse oradanalıyorum :alala
Denemeyle sabit bir tespitim yok üstad ama genelde çevremde dizel kullananlarda bu kanaat mevcut. Forumda da buna benzer bir sonuç çıkıyor hafiften. İşin doğrusunu ben bilmez Sota Sota, bilir, bilir ama mecburen içine atar:hihi

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,630
Ayni bolgedeki benzilikler %99
Ayni rafineriden beyaz ürün alir
Herkes kendi kafasina gore katki maddesi
Kayar
Kimisiyle daha fazla yol alinirken
Kimisiyle daha az yol alinir yada aracin performansina ve mekanigine zarar verir

Acaba neden :hihi

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Kayar
Kimisiyle daha az yol alinir yada aracin performansina ve mekanigine zarar verir

Dünyada hiç bir şey ''Alırsan senin, Almazsan onun'' mantığı ile işlemiyor yahu, lla bir alicengiz :kop

oXyGeN Çevrimdışı

oXyGeN

Aktif Üye
25 May 2018
364
Kayar

Acaba neden :hmm

oXyGeN Çevrimdışı

oXyGeN

Aktif Üye
25 May 2018
364
Anketten şimdilik çıkan sonuç;
Forumda 18 kişi dizel araba kullanıyor ya da kullandı. :oku bunlardan 3'ü kendi dizelini kendi imal ediyor:hihi

gurkan Çevrimdışı

gurkan

Aktif Üye
26 Eki 2017
254
Bu kadar etkilimi bu meretler yahu?

Ben hiç birisinin birbirinden farkı olmadığına inandığım için kafama nereden eserse oradanalıyorum :alala
Abim 68hp symbol var gercekden fark ediyor. Shellin mazotu performansli aracin cekisi v.s degisiyor. Enjektor temizleyici katkilarida var mazotunda. Ben hep shellden aloyorum shell club kartida var puan birikiyor biriktikce mazot aliyorjm :hihi shellin motor yaglarida iyidir helix. Motor yag bakimi geldi saten bu sene helix attircaz bakalim 5 30 portekullusu varmis tam sentetik.

oXyGeN Çevrimdışı

oXyGeN

Aktif Üye
25 May 2018
364
Abim 68hp symbol var gercekden fark ediyor. Shellin mazotu performansli aracin cekisi v.s degisiyor. Enjektor temizleyici katkilarida var mazotunda. Ben hep shellden aloyorum shell club kartida var puan birikiyor biriktikce mazot aliyorjm :hihi shellin motor yaglarida iyidir helix. Motor yag bakimi geldi saten bu sene helix attircaz bakalim 5 30 portekullusu varmis tam sentetik.
Sanırım arabalarımız aynı diyecektim ama partiküllü helix deyince vazgectim:alala Mazot olarak hep opet kullandım. Sebebi ise arabayı aldığım arkadaşım aldığı petrolden devam ettim. Bugün shell aldım bakalım performans ve tüketim nasıl olacak. Motor yağına gelince
helix pek iyi gelmedi benim arabaya azizim. Elf, helix, motul denemelerim sonucu aralarında en iyisi motul gibi geldi bana.

gurkan Çevrimdışı

gurkan

Aktif Üye
26 Eki 2017
254
Sanırım arabalarımız aynı diyecektim ama partiküllü helix deyince vazgectim:alala Mazot olarak hep opet kullandım. Sebebi ise arabayı aldığım arkadaşım aldığı petrolden devam ettim. Bugün shell aldım bakalım performans ve tüketim nasıl olacak. Motor yağına gelince
helix pek iyi gelmedi benim arabaya azizim. Elf, helix, motul denemelerim sonucu aralarında en iyisi motul gibi geldi bana.
Opetide cevremden cok duydum istasyon oturdugum yere uzak olunxa shell bi yandanda bu sekilde cazip geliyor acikcasi. Portekullu motor yagi sizin fikriniz nedir. Ben portekullu sentetigi asinmayi daha aza indiriyor diye biliyorum ama. Birde aslinda reno elf oneriyor denemedim acikcasi bi yagi petrol ofisinde satilandan attirmisdim tam sentetik 5 30. 1.5dci icin siz ne onerirsiniz.

Geri
Üst Alt