Hangi android boxu almalıyım

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,220
Mi nin sadece "S" modeli NF 3.kademe için(UHD/1080p) için uygundur,ama prof.BOX isterim diyen adma uzak durdun Mi den!
2GB RAM kalmadı artık,RAM ile işin varsa tabi ki
Portları son derece kısıtlıdır!
Ethernet de yoktur!(ama çevrilebiliyor USB den)
WiFi&Ethernet Chipseti "dandik" dir!

kısaca herifler bir tek Lisanslama yoluyla NF işini hallettikleir için de sizin de NF legal üyeliğniz varsa biçilmiş kaftan
ama bir Android TV Box ve adam gibi bir şey isteyen için alınmayacak cihazdır! 400/500 kağıda bulursunuz TR de

Ama TV de NF desteği de varsa zaten yine işinize yaramaz,"Android TV Box" diye alınacak bir cihaz da değildir
GPU da iyi değildir! Box da en iyisi hala RK3399 dır ama bunların da bir dolu başka sorunları vardır ama en iyi resim
kalitesi bir tek RK3399 dadır ki ben piyasada olan tüm RK3399 ları kullandım son 3 senedir hala bu cihazlar bu anlamda
en iyisi ama bir türlü yazılımları istenen yere gelemedi!

Ben yılda 2/3 Box alır ve satarım yarın bir tane daha elime geçiyor(bunu da "merak" dan aldım yaw :kiskis )
"X96H" diye kimin ürettiği bile belli olmayan cihaz dır,zaten beni kimin ürettiği de hiç ilgilendirmez

Son sattığım BOX lar bu aralar sürekli gaz verilen alemin Kralı diye lansedilen Beelink GT-King(2 ay da şutladım bunu)
ondan bir önce "X95 Max" aldım bunu da 3 ayda şutlamıştım ki bunda Baba diyorlardı yaw:ciks

Bir tek RK3399 olan box ları 6 ay filan kullanıyordum sıkılıp satıyordum! yazılım filan yok veya sadece Costom ROM çıksa da
onlar da pek bir boka yaramıyorlar!

Bence işi öğrenmek adına gidin en ucuzundan min.2GbRAM(ROM kapasitesi sizin için hiç önemli olmaz!)alın gitsin zaman içinde
işin Prof.seviyeli haline gelirsiniz!

Not;1/Temmuz dan itibaren Gümrük Vergisi %40 olmuştur(eskiden %20 idi)eskiden arada veya çoğunlukla "atlıyorlardı" direk PTT
eve getirirdi ama artık pek atlanmıyor! hatta siz kalkıp PTT ye gidebiliyorsunuz! Fatura ödeme evrakları v.s derken bunları daha
ciddiyetle soruyorlar+ $ 100 kağıda alıp da faturaya $19 yazdırmayı da hemen hiç yemiyorlar artık! zaten herkes bu meretleri
kullanıyor artık! bana her gittiğimde abi ne alalım diyorlar:hihi

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,220
RAM

-1Gb dan uzak durun bununla pek bir bok olmaz
-2Gb bu da artık yaramaz;zaten sistem 700Mb ile 1,2Gb arasında çalışıyor! geriye bir şey kalmıyor!
-3Gb 3Gb genel de yok! ama "Shield" harbi 3Gb dır
-bence direk 4Gb olan dan alın,bunlar da hileli 4Gb dır(3Gb performanslıdır hemen hepsi hatta daha bile düşük dür)

Örneğin harbi 2Gb olursa hemen her işi yapar! Ugoos da böyledir örneğin,cihazları güçlü görülmese bile performansları
HW kalitesi+SW desteği oldukça iyidir gibi!

"Gamer" iseniz bence bayılın ve Shield alın! veya direk 4Gb lık(ROM64Gb) Box alın o zaman

Bu "RAM" ler sizi yemesin sakın! hiç de belirtilen Gb performansın da çalışamıyorlar

Örneğin MARKA diye piyasa da bazı bilinen cihazların 2Gb leri güzel iş görürken diğer no-name veya çakma-name
v.s cihazların 2Gb ları da beş para etmez(örneğin $ 20-40 arası gibi olanlar da)

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,220
Evet kullanacak bilgi+tecrübe v.s varsa SBC dediğimiz bu aletler OK dir+

Rasperry PI yi ben kullanmadım;daha doğrusu hiç bir tane SBC kullanmadım,o kadar uğraşacak sabır bende yok
ayrıca bazıları bana göre hala iyi değil veya eski nesil dir!

Ben hala RK3399 da kaldım,"resim kalitesi" en iyi bundan ama devamı yok bu bok yiyenlerin yaw(yazılım olarak)
Custom ROM lar da pek ilaç olamıyor!

2019 un gözdesi ise bana göre KHADAS dır kesinlikle,herifler Ustası/Yazılımcısı v.s işin içine girip mal üretiyorlar!
Forum da açtılar! bence iyi gidiyorlar ve 2020 de bir tane kapacağım olmadı varsın dursun derim gari,bunlarla
Prof.olarak sürekli oynamak gerekiyor,yaw ben filim takacağım HDD den veya Apps dan yine filim takılacağım v.s
pratik de bana uymaz!

"Mini PC" den bence uzak dur! evdeki koca PC bence çok daha iyi!

KHADAS ları takip edin ama

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,220
Odroid de en yeni moıdeller den bu sene çıktı ama bana göre tutulmadı bu cihaz!
922 Chipset kullandım ben HIZ O.K ama "tecrübe" varsa ne ala yoksa haybeye bu cihazları almayın ltf!

CoreELEC/LibreELEC ile özellikle resim kalitesi çok daha iyi olsa da RK3399 seviyerine çıkamıyor!

SBC ler bence en iyisi Linux ve farklı OS leri kullanıp daha çok da size prof.anlam da hizmet verecek
işler de kullanmanız gerekiyor yoksa salt AndroidTV için alın bir tane Box geçin gidin!

YT de bunların "Ajanları" da vardır bazılarını iyi tanırım! veriyorlar gazı! işin aslı öyle değildir!
Aynı şekilde Ali/Gear/Geek/Bang v.s bir alay Satıcının da fake elemanları cirit atıyor Net de!
YT den inceleme yapıyorlar,ülen neyi inceleseler alayı süper bu meretlerin!

Tavsiyem RUS ları takip edin,zaten işi de laf aramız da Rus lar götürüyor!
sorun ise herifler paso Rusça anlatıyorlar yaw :hihi

Bilirsiniz en son Beelink GT-KING çıktı;ben daha çıkar çıkmaz aldım 2 ayda şutladım
Alemin Kralı olarak tanıtıldı ki küllüm yalan yaw!
DH de yine verdiler gazını tabi ki

King kullandım şimdi PRO su çıktı! prosunu yiyeyim diğeri bir alay BUG dolu yaw!
Custom ROM ile devam ediyorlar! Alvatech diye bir herif var o yapıyor bunları!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,220
Odroid de en yeni moıdeller den bu sene çıktı ama bana göre tutulmadı bu cihaz!
922 Chipset kullandım ben HIZ O.K ama "tecrübe" varsa ne ala yoksa haybeye bu cihazları almayın ltf!

CoreELEC/LibreELEC ile özellikle resim kalitesi çok daha iyi olsa da RK3399 seviyerine çıkamıyor!

SBC ler bence en iyisi Linux ve farklı OS leri kullanıp daha çok da size prof.anlam da hizmet verecek
işler de kullanmanız gerekiyor yoksa salt AndroidTV için alın bir tane Box geçin gidin!

YT de bunların "Ajanları" da vardır bazılarını iyi tanırım! veriyorlar gazı! işin aslı öyle değildir!
Aynı şekilde Ali/Gear/Geek/Bang v.s bir alay Satıcının da fake elemanları cirit atıyor Net de!
YT den inceleme yapıyorlar,ülen neyi inceleseler alayı süper bu meretlerin!

Tavsiyem RUS ları takip edin,zaten işi de laf aramız da Rus lar götürüyor!
sorun ise herifler paso Rusça anlatıyorlar yaw :hihi

Bilirsiniz en son Beelink GT-KING çıktı;ben daha çıkar çıkmaz aldım 2 ayda şutladım
Alemin Kralı olarak tanıtıldı ki küllüm yalan yaw!
DH de yine verdiler gazını tabi ki

King kullandım şimdi PRO su çıktı! prosunu yiyeyim diğeri bir alay BUG dolu yaw!
Custom ROM ile devam ediyorlar! Alvatech diye bir herif var o yapıyor bunları!

Bana da ücretsiz cihaz gönderin inceleme yapayım diyorum ama "yemiyorlar"!
çünkü beni de iyi tanıyorlar,bana tık yok bunlar dan,her aldığım cihazda çıkan sorunlar sebebiyle
2018 de $120 dolar geri aldım yaw,kısmı ödeme yapıyorlar ben de sesimi çıkarmıyorum?

İnceleme filan işlerine,kendilerine uygun gelen adamlar yaptırıyorlar!

Geek/Gear ben bunlara bir sürü inceleme yazıp gönderdim ülen ilaç için bir tanesini yayınlayın be
alayını siliyorlar!
Orada gördüğünüz(özellikle bazı Box ların) neredeyse hepsi FAKE dir uyanık olun ltf!

Ben para verip alıyorum sonra Review yap diyor çakal,onuda veriyorum ama yayınlamıyorlar!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,220
SBC olarak KHADAS

TV Box olarak(AndroidTV) en iyisi NVidia SHIELD

Android TV Box;işin ucu açık,bana göre de tavsiye filan olmaz bu konuda! şudur "en iyisi" zaten yoktur!

Bana bakmayın,ben deneme tahtası gibi alıp bunlarla oynuyorum yaw,zarar etmiyorum,aldığım paraya da
aynen gazlıyorum,işin KAR kısmında filan olmadım hiç!

Bunların ismi de işi bilen yabancı uzmanlar gözünde "ucuz Çin malı BOX" lar dır

Bir ara Rockchip RK3399(diğer RK lar da yaramaz) çok iyi çıktı ki hala de öyledir,ben hepsini tek tek aldım
hiç boşum yoktur! sanırım 10 civarı oldu ama hep sorun hep sorun,çünkü ne ROM cular ne de RK cılar işin
içine tam girmediler veya giremediler ve sıkılıp kaçtılar!

Ben de artık korkuyorum bir daha RK3399 almaya ki zaten 2 seneye yakında dır çıkmıyor bunlar artık!

AMLogic ler ile devam ediliyor 922/911/905X2/3 v.s diye ama GPU lar çok üst seviye değil,yoksa cihazlar
HIZ anlamın da artık çok çok iyiler ama "resim kalitesi" hikaye(bana göre)
IPTV kullanacak adam içinse süper diyebilirim! 1/2GB lık en dandik ve ucuz cihaz bile onlara çok iyi gider!

SBC leri sanırım bir tek KHADAS yakın gelecekte çok iyi yerlere getirebilirler diye tahmin ediyorum $ 150 kağıda
böyle cihazlar satarlarsa valla yok satarlar!

Daha üst seviye kalite vs de çıkarırlar ama maliyet meselesi,insanlar şimdi $ 200/300 gibi bir rakamı zaten hayat da
vermezler Box lara!!! SBC lere verebilirler ama o da az satar yine de $ 200 verecek normal bir kullanıcı yine gidip o paraya
Shield alacaktır!!! SBC yi almaz!

SBC için bence OTA yazılımı şart dır! ROM mom filan olmaz,adam gibi üretici OTA dan kendi FW sini vermeli dir!
parça parça prof.Board lar ile de olmaz(dileyen prof.kullanıcı böyle alabilir)Box haline getiirp plug&play türü
olmalıdır! doğrudan AndroidTV ile OS gelmeli dir ama dileyen daha sonra kendi forumların da dilediği OS yi
yükleyebilir ki şu anda böyle ouyor ama "normal kullanıcı"(çok büyük kesim de zaten böyledir)hazır OS li
Box istiyor,kutudan çıkarıp kurup yola devam edecektir!

Buunu kendilerine defalarca yazdım,illa "SBC" tip olması da gerekmiyor ki zaten
BOX çıkar sat,SBC sini dileyen parça parça gidip alabilir istiyorsa!

Ama adamlar uyanık ve çok kalite mal yapıyorlar,öyle amele tip Çin li filan değiller! Board bakıyorsun tablo gibi
mis gibi elemanlar v.s yani her tarafı kalite kokuyor,Çin de pak kalite kokusu olmaz da,ama herifler kaliteli mal
üretiyorlar

Bence TV Box işinin boku çıktı çoktan dır!
Ama ben hala oynayıp alıp satıyorum v.s şimdi bana gelecek son Box(TR den elden aldım birisinden)

"X96H" diye kimin ürettiği belli olmayan,sanırım WeChip gibi geliyor bana ama hiç önemli değil)

valla bunu da sırf "merak" dan aldım zira geçmişte hiç Allwinner chipset kullanmamıştım,yaramaz diyenler de oldu
çok iyi dir diyenler de oldu/oluyor v.s neyse hayırlısıylas bir gelsin anlarım ne mal olduğunu,400 kağıt fiyatı var
ben 375 kağıda aldım+16,5 kağıt da PTT Kargosu var,ama PTT geç mi getiriyor anlamadım 2 gün oldu gelmedi
daha takip de etmedim nasılsa yarın gelir

Çin den alacaktım sipariş geçtim Banggood dan;herifler 7 gün sonra mal bitti dediler yaw:haha
tekrar stoklara ayın 14-18 gibi girecek deyince iptal ettim siparişimi,dalgamı geçiyorsunuz dedim
ve tesadüfen ertesi gün bir satıcı bulunca direk ondan aldım,zaten Çin fiyatı 280 kağıt civarı+ %40 GVergisi
400 kağıdı bulacaktı ve 30/40 gündse beklemesi de cabası

Box gelince yazarım yeniden,beni sadece GPU Mali720 olması cezbetti umarım hikaye çıkmaz!
Aldığım cihaz bu>>>

F Çevrimdışı

fottili 

Aktif Üye
27 Şub 2018
76
Can abi saygılar... Abi bende mi box var NF üyesiyim ve işimi görüyor , görüntü kalitesi de yalan söylemeyeyim tatmin ediyor ama daha iyi görüntü almak tabi ki isterim. X96H'dan bahsetmişsin sanırım eline ulaşmıştır. Cihaz gördüğüm kadarıyla uygun fiyata ülkemiz de de satılıyor NF biraz problemliymiş galiba ama yazılımla felan çözülebilir diyorlar. Sana cihaz gelmişse özellikle görüntü kalitesiyle ilgili yorumlarını merak ediyorum.
albanez albanez

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,220
Bir daha yazıyorum "MI Box S" Lisanslı ürün olduğu için NetFlix de iş görür,onun haricinde ne chipset ne GPU filan aman aman değildir!
ben cihazla "sürekli oynayacağım"(Gaming den bahsetmiyorum)diyorsanız yeni nesil/yeni model 3/4Gb lık box lara bakın ama bunlar da
birbirinin kopyasıdır,acemi iseniz işiniz daha da zordur,destek filan çıkmaz,yazılım şansa bağlı v.s yani heriflerin yapmak istedikleri
aslında şudur;al ve 6 ay veya 1 sene kullan at ve yenisini al,bu kadar basit!

Bana göre bir tek Shield var adam gibi cihaz hem CPU hem de GPU olarak(3Gb RAM bunda ama harbidir!)

GPU da ise en iyisi kesinlikle Rockchip3399 lar vardır:ok
CPU da ise burası tartışılır!

benim işim GPU ile,sizleri bilemem

Ben yeni çıkan bütün Box ları alıp bir süre sonra kullanıp aynen şutluyorum,benim hobim kullanmak
değil de "şutlamak" oldu yaw:kiskis aldığım fiyata veriyorum zaten ya da az biraz altına da verebiliyorum
zira çoğundan bir şekilde geri ödeme alıyorum(kısmı)zira hepsin de bir şekilde sorunlar var,tanıdılar
beni artık,bıktılar ama yine de anlaşıyoruz:clap

Son aldığım Box da yakında yolcu,isteyen birisine sallarım aynen,başka cihaz var sırada!

X96H;kimin ürettiğini bile bilmiyorum,zira hemen hepsi böyledir,zaten çoğunu da aynı üretici üretir,yaw fason
cihazlar bunlar,yeter ki F/W olarak birisi cihazın arkasında dursun!!
Bu da ya Ruslar oluyor ya da Avrupalı/Avustralyalı bazı tipler var(genelde bunlar pek ortalıkda görünmezler
ama işin yazılım kısmı Rus çıkışlı>>bir kaç diğer itpler ile gidiyor,Çin li anlamaz bu işlerden!

Şimdi neden X96H aldım;GPU Mali-T710 olduğu için:ok
piyasada ki diğerlerinin çoğu daha düşük kalite GPU dur ki hepsini denedim sayılır

Bu piyasa işi Box ların Shield hariç hiçbirisi RK3399 dan iyi değildir! RK3399 Box lar ise çok ciddi yazılım
sorunludur sakın almayın!

Mali nin 710 olanı oldukça iyidir ki zaten ben hemen anladım ve ertesi gün Box ı da şutlamadım yoksa aynen gider di
az biraz kalacak bende,yazılım bekliyorum(OTA desteği var ama ben henüz rastlamadım,gelecek yazılımdan sonra
ya şutlarım ya da kalıcı hale de gelebilir)

Box lar da genel de insanlar Hız ve Stabilite+Chipset olarak işe bakıyor ben ise GPU suna bakıyorum!
bir de WiFi chipset kalitesine bakıyorum ki hemen hepsi bu anlam da kötü/vasat veya rezalet oluyor!

WiFi zaten adam gibi ne çekiyor ne de istenen hızlara çıkabiliyor!
Ethernet daha iyi veya çok daha iyi ama X96H da buda bana göre kötü,garip olan ise WiFi den bağlarsam
Ethernetin tam iki katı yükseğine çıkabiliyor! bunu ilk defa gördüm bir Box da,Ethernet her zaman en hızlısıdır
ama bu Box da böyle değil,ancak bir ayrıntı var 5G den bağlarsanız çok hızlı,2.4G den bağlarsanız cihaz bu defa
adeta ağlıyor rezil derecede kötü! bende şimdilik mecburen 5G den bağlıyorum,TV yi de 5G den bağladım ama
her iki cihazlar da Modeme 50cm mesafe de duruyorlar,mesafe artarsa hız da 5G de çok ciddi düşüyor!

Muhatap da bulamadığım için,iletişime geçip de bunları soramıyorum! 5G OK ama mesafe çok kısa olursa ve herkeste
durum böyle değilki!

Gidin alın diyeceğim(bugün için)bir cihaz değildir! hele acemi adama kesinlikle al demem!

4Gb RAM ve kağıt üstünde çok iyi değilmi??? hayır değil,çünkü sistem bir şekilde çok fazla RAM yiyor ve bazen
Kodi üzerin den baktığım zaman 4 den geriye ya 1600 ya 1800 yada 2ooo kalıyor ve belliki 2Gb RAM kafadan yiyor
normalde bu 900/1200 olması gerekiyor veya en fazla 1600 olsun ama 2/2,2 olmaz!

Reset hiç atmadı,Hız sorunu hiç yaşatmadı,Gaming de Allwinner lar tavsiye edilmez,denemedim bilmiyorum!
zira Gamer lar için Allwinner lar tavsiye edilmiyor ve aşırı ısınma yapıp reset atıyor veya stabilite kaybolur deniyor

Ancak cihazın "internet performansı" yukarıda anlattığım gibi biraz tuhaf! dolayısıyla herkese şak diye hitap etmeyebilir

Ben "geneli itibarıyla" beğendim+Resim kalitesi ise piyasaya en son çıkan 905X2/3 veya 922 v.s ben hepsini denedim
özellikle şimdiler de son moda olan AMLogic 922;resim de hiç iyi değil,gerçi,bunu çoğu insan beğenir ama ben beğenmedim
o yüzden 922 almıyorum bir daha,911 diye bir chip çıktı o da farklı bir yönde v.s

Mali 710/720 veya 860 v.s bunlar en iyisi ve bulmak da adeta imkansız veya cihazı bulsanız ne desteği var nede bilmem nesi
var yaw

X96H da bir başka garip durum da şöyledir;GooglePlayStore den her bir şeyi indirip kurabiliyorsunuz,burada sorun yoktur
ancak ben bazı Apk. leri bir başka siteden bulup(ücretli olup açık hale getirilen!!)programları ise yüklüyemiyorum!
izinleri v.s verdim ama yüklemiyor cihaz! sanırım bir şekilde programın "ücretli" olma durumu varsa bunları yüklemiyor!
bunu ilk defa bu cihaz da gördüm,şaşırdım ne iştir diye,kesinlikle ücretli programları krılmış olsa bile yüklemiyor!
Hatta ben bir tane programı satın almak istedim,onda da ödeme sorunu çıktı ve kabul etmedi Google! halbuki bende
bir tane geçmişte parayla aldığım program var ve onu kurdum,Google hesabım d aolduğu için ama yeni alacağım
program için ödememi kabul etmedi ki bunlar ilk defa bir Box da başıma geliyor

Deneme yapmak için programları kıran veya direk veren o siteden başka ücretsiz bir sürü Apk. yükledim USB ye ve bunların hepsini
yüklüyor!

"KODI" yi bile yüklemiyor yaw örneğin Kodi sitesinden farklı bir version indirip USB ye attım ama yüklemedi! sadece güncel Kodi yi
GPStore dan yüklüyor! gerçi bunlar çok önemli değil benim için,ama bilgi olarak iletiyorum
Ancak Kodi yi örneğin APKTime gibi bir siteden(veya Aptoid den gibi)yüklüyor,çözemedim gitti,ancak bunlar bana engel teşkil
etmedi,ben resim kalitesine bakıyorum sadece

Ara yüz basit,başka Launcher lar denemedim
Kumanda dandik her zamanki gibi(bana göre böyle) ancak ben AirMouse kullanırım Box da her zaman
İzinler&bağlı olarak hesaplar v.s burasını henüz çözemedim;neden yüklemiyor paralı Apk.leri
KODI de sorun yok gibi görülüyor ancak bazı videolar da "Microsoft-VC1" ler de;stabil değil(çoğu cihaz da zaten böyledir)
Cihazın kendi MediPlayer programı yok(bunu da ilk defa gördüm yaw) ama ben sürekli bunun için MX Player PRO(ücretli)
kullanırım,böyle aştım player işini....

n11 gibi yerler de gördüm 4/32 olanını ve fiyatı da bence güzel dışarıdan getirip de hasta olmamak adına,buradan alınabilir!
bendeki 4/64 olanı ve 375 kağıda aldım geçen ay(TR de elden satan birisinden almıştım)
Açıkçası çok Box kullandığım için hepsini bir şekilde iyi biliyorum,bu cihaz bu paraya bence oldukça ucuz sayılır!
Yeni bir yazılım bekliyorum ve sanırım gelecek zira ilk başlarda 2 veya 3 tane yazılım vermişler üstelik uğraşmıyorsunuz
direk OTA ile net üzerinden indiriliyor ki bu da çoğu kullanıcı için ciddi bir artıdır,bilmeyenler için yazılım yüklemek sorun
ve sıkıntılı oluyor! özel custom ROM yüklerseniz iş dğeişir ama onuda bilmeyenler için pek tavsiye etmem,ben açıkçası
genelde bunu hiç tercih etmiyorum zaten cihaz bende çok uzun kalmıyor ki yaw:hoba1

toparlarsam olayı;evet cihazı beğendim,parasını da çok beğendim,"Allwinner" hep merak ederdim;ben beğendim ama genlde
Gamer lar uzak dursun denir,ben zaten Gamer da değilim! ısınma var dediler,gün boyu evde açık sorun yok,burası Antalya
yazın görmek lazım:kiskis

Satacağım zaman buradan sanırım yazarım,ben sahibinden.com dan satıyorum bunları normalde veya elden satıyorum

Not;şimdi sırada "UGOOS" dan şu var;AM6 Pro(4/32Gb) kesin bunu da alacağım ve üretici beni iyi tanıyor,ancak "beleş"
vermediler zira yabancı bir forumda çoğu kere olumsuz şeyleri yazdığım için bana beleş cihaz yasak dır:hihi
sorun değil zaten parasıyla alacağım!

Ugoos bana göre piyasa işi Box yapan üreticiler içinde kesinlikle en iyisidir! cihazları çok kalite ve iyi bir de yabancı
yazılımcıları var(daha doğrusu bir kişi var ve bunu da tanıyorum,adam sanırım ya Hollandalı ya da Avustralyalı
herif az biraz gizleniyor da:cool ) bu cihaza sürekli Custom-ROM veriyor bu herif,iyi de işler çıkarıyor ama ben üreticinin
stock-ROM larını kullanmak isterim,OTA da var cihaz da ve yazılım sorunu yok gibi görünüyor ve bahsedilen bir kaç
sıkıntı ise benim için hiç önemli değil,bu ikili şimdilik cihazı güzel götürüyor,tek sorun pahalı olması ve sanırım $ 130/150
gibi ama ben basıp bunu da alacağım,elimde daha iyi bir Box olsun istiyorum,büyük ihtimalle de X96H yı da
elimde tutup,AM6 Pro yuda değerlendirip o zaman şutlarım

++

Bir diğer nokta da şudur;"KODI" nin eski cazibesi hiç kalmadı!! USA/Canada yerel Mahkemeleri sürekli heriflerin peşindeler!
Belli tipleri var bunların ki herifler zaten hep Firarda lar! Interpol/FBI bunları arıyor ama ne hikmetse herifler yakalanmıyor!
Bazı Hollywood şirketleri kellelerine ödül koydu! sanırım Interpol da koydu diye okumuştum! ama herifler yakalanmıyor

Şu var artık;Kodi Addonsların çoğu çalışmıyor ve bugün var yarın çökmüş oluyor! takip etmek adeta imkansız!
Stream bile bulunamıyor Torrent var,iyide nereye ne zaman download edeceğim kim uğraşacak bunlarla,hızlar biz de zaten
çok dandik Kodi üzerinden ise tamamen hikaye v.s bize stream lazım ama o da çoğu siteden kalkdı veya kalkacak!
Ben eskiden 30/40 tane kodi Addons yüklerdim artık bir taneye düştüm(The Magic Dragon var bende sadece)

Aynı durum cihazın kendi sistemine yüklediğiniz FILM için Apk.ler ve bunlar da hikaye olmaya başladı yavaş yavaş!

Geriye şimdilik bir tek ele gelecek olan IPTV kaldı! ona devam ama onunda sonu gelecek gibi! geçen Avrupada tetiğe bastılar
ama devamı gelmedi! bir kaç gün çöktü bazı sistemler yeniden Rus lar toparladı olayı!

Kodi hastası varsa bence Alldebrid/RealDebrid den hesap alsınlar,filmleri daha yüksek çöz./kalite de izleyebilirler!
sanırım herifler bu yönde bir kaydırma yapıyorlar(çaktırmadan!)netice de bunların hepsi "illegal" işlerdir,RUS lar olmasa zaten
bu sistemler kesinlikle işlemezler!herifler her bir şeyi kırıyorlar,yasak masak filan yok:haha1

Ben süreki hemde uzun zamandır Real-Debrid ve Alldebrid ücretli olanı kullanıyorum,epeyi iş görüyor Kodi de ve bazı
Apk.ler de

F Çevrimdışı

fottili 

Aktif Üye
27 Şub 2018
76
Evet abi sen bahsedince bende n11 de gördüm , benim içim NF sıkıntısı öne çıkıyor eğer yazılımla buna çözüm gelirse alırım. Fiyat oldukça cazip.Benim zaten cihazdan fazla beklentim de yok. NF ve web browser olsun kafi.Biraz daha bekleyip ona göre hareket ederim.Bende senin gibi görüntü kalitesi kısmındayım işin fazla bayılmadan daha iyi görüntü kalitesi alabileceğim cihaz benim için yeterlidir. Seninde dediğin gibi bunların sorunsuz olanını bulmak imkansız.
Nvidia shield gibi cihazlar yaygınlaşırsa belki paraya kıyarım ama şimdilik bunlar işimizi görüyor.Yorumlar için teşekkürler abi. albanez albanez

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
20191202_1753464f0c81b5dfac27ae.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt