Günlük kullanım için ütü tavsiyesi

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Hergün kullanmak farklı ütü çabuk bozulmaz genelde.
Kullanıma kullanım şartlarına bağlı haftada 1-2 olsa iyi olur.
Aynen bende ondan bahsediyorum. Sonuçta kişisel alışkanlıklar. Neden her gün kullanıyorsunuz diyemeyiz. Ancak her gün kullanılan ütü ile haftada bir kullanılan ütünün dayanımı bir olmaz. Ayrıca şu yanlış algıyı da kırmak gerek, arıtma suyu ütü de kullanılmaz. Saf su da içilmez. :ok

H Çevrimdışı

hknsngl44

Aktif Üye
16 Ağu 2016
60
Tefal ve Rowenta'dan model tavsiyesi rica edebilir miyim?
Diğer ütü için ütü tabanlığı alacağız ayrıca. Universal ürünler var mı bu amaç için? Yoksa, her firmanın kendi servisinden mi almak gerekiyor?

Bu nasıldır sizce? 4 yıl garantisi de varmış.

Bu arada, saf suyu nereden uyguna temin edebiliriz?

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Diğer ütü için ütü tabanlığı alacağız ayrıca. Universal ürünler var mı bu amaç için? Yoksa, her firmanın kendi servisinden mi almak gerekiyor?

bu fiyatlara alınan hiçbir ürün uzun ömürlü olmaz .

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881

Normal koşullarda Oto sanayilerde akü suyu olarak yüksek miktarlarda temin edildiğini hatırlıyorum. Dilerseniz bir araştırın. Şimdi saf su jeneratörü v.s. den bahsedeceğim ama endüstriyel ürünler ciddi anlamda pahalıdır ve ev kullanımı için efektif olmaz.

Ürün tercihleriniz konusunda da naçizane tavsiyem, söz konusu markaların bahsettiğiniz markadan daha iyi olma potansiyellerinin olmamasıdır. (Philips Avusturya kökenli, Rowenta ve Tefal Alman kökenli markalardır. Almanya' da söz konusu markalar sıralandığında rowenta ve tefal philips ile aynı kategoride değerlendirilmez.)

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Normal koşullarda Oto sanayilerde akü suyu olarak yüksek miktarlarda temin edildiğini hatırlıyorum. Dilerseniz bir araştırın. Şimdi saf su jeneratörü v.s. den bahsedeceğim ama endüstriyel ürünler ciddi anlamda pahalıdır ve ev kullanımı için efektif olmaz.

Ürün tercihleriniz konusunda da naçizane tavsiyem, söz konusu markaların bahsettiğiniz markadan daha iyi olma potansiyellerinin olmamasıdır. (Philips Avusturya kökenli, Rowenta ve Tefal Alman kökenli markalardır. Almanya' da söz konusu markalar sıralandığında rowenta ve tefal philips ile aynı kategoride değerlendirilmez.)
ütüde kalite sıralaması sizce nasıl olur .ilk 3 sizce nasıl olmalı.

H Çevrimdışı

hknsngl44

Aktif Üye
16 Ağu 2016
60

Aynı kategoride değerlendirilmez ifadenizden ne anlamalıyız? Diğer iki marka Philips'ten daha mı kaliteli?

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Aynı kategoride değerlendirilmez ifadenizden ne anlamalıyız? Diğer iki marka Philips'ten daha mı kaliteli?
Normalde diğer iki marka market markasıdır diyebiliriz.

Yalnız yazılarımda şunu farkettim. Lütfen söz konusu marka ile beni ilişkilendirmeyin. En sevmediğim şeydir.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Kullanım deneyimim konusunda öncelikle philips. Marka değeri açısından Philips, Braun, bulunabiliyorsa Miele. Türkiye' de çok aktif olmasa da DeLonghi de tercih edilebilir bir markadır.
hocam miele deme 2 el sarjlı süpürgesini aldım 2 yıldır kullanıyorum kullanışlı değil birde parçası yok bir dandik filitresini bile bulamadım. beko elektrikli süpürge var 18 yıllık geçenlerde filitre lazım oldu internette bin tane satış yapan yer var mielenin filitresi ise bulunmaz hint kumaşı yok.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
hocam miele deme 2 el sajlı süpürgesini aldım 2 yıldır kullanıyorum kullanışlı değil birde parçası yok bir dandik filitresini bile bulmadım bende beko elektrikli süpürge var 17 yıllık geçenlerde filitre lazım oldu internette bin tane satış yapan yer var milenin filitresi ise bulunmaz hint kumaşı yok.
Orjinal Miele ise normal. Bahsettiğim markalar Almanya menşeili ve orada yerli halk tarafından aktif olarak tercih edilen ürünler. Ülkemizde her türlü Çin malına etiket basıp dağıtıldığı için çok yoğun bir pazar payı yok. Dolayısıyla sarf malzeme konusunda da sıkıntı yaratabilir. Ancak bu kıyaslamayı yaparken şöyle de düşünmek lazım. Birincisi ürünü ikinci el almışsınız. Aldıktan sonra serviste bakımı yapıldı mı? Özellikle şarjlı süpürgelerde filtre temizliği düzgün yapılmazsa (Sizden önceki sahibi) motor performansı ciddi anlamda düşüyor. İkincisi, ütü için bir sarf malzeme gerekliliği en azından süpürge kadar olmayacaktır.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Orjinal Miele ise normal. Bahsettiğim markalar Almanya menşeili ve orada yerli halk tarafından aktif olarak tercih edilen ürünler. Ülkemizde her türlü Çin malına etiket basıp dağıtıldığı için çok yoğun bir pazar payı yok. Dolayısıyla sarf malzeme konusunda da sıkıntı yaratabilir. Ancak bu kıyaslamayı yaparken şöyle de düşünmek lazım. Birincisi ürünü ikinci el almışsınız. Aldıktan sonra serviste bakımı yapıldı mı? Özellikle şarjlı süpürgelerde filtre temizliği düzgün yapılmazsa (Sizden önceki sahibi) motor performansı ciddi anlamda düşüyor. İkincisi, ütü için bir sarf malzeme gerekliliği en azından süpürge kadar olmayacaktır.
orjinal miele ama bir tane filitresi bile bulunamıyor ne anladım ben bu işten.filitre yüzünden koca süpürge çöpmü olacak şimdi.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
orjinal miele ama bir tane filitresi bile bulunamıyor ne anladım ben bu işten.filitre yüzünden koca süpürge çöpmü olacak şimdi.
İşte o konuda çok fazla birşey söyleyemiyorum. Bizler uzun yıllardır dışarının market mallarını, giriş orta seviye ürünlerini üst sınıf diye kullanmaya almaya alıştık. O yüzden birçok marka Türkiye' de pazar oluşturamıyor. Bazı markalarda isim haklarını satıp markayı tamamen lağvediyorlar. (Grundig örneği gibi) Dolayısıyla kaliteli markaya sahip olsak bile bazen ürünün bu dezavantajlarından dolayı kullanamıyor, yararlanamıyoruz. Yaşasın... :ok

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
44
Ben şöyle birsey söyleyeyim. Hollanda'da bağımsız bir tüketici hakları derneği, aklınıza gelecek her ürünü gıda dahil profesyonel ortamlarda, dalında uzman bilir kişiler tarafından her açıdan test ederek sonuçları paylaşırlar.
Ütü için philips olan uzmanlar tarafından 1. Gelmiş diğer marka en çok satılan ürünmüş. İkisini de ekliyorum.

1000007845.jpg
1000007844.jpg

Geri
Üst Alt