Günlük kullanım için ütü tavsiyesi

H Çevrimdışı

hknsngl44

Aktif Üye
16 Ağu 2016
60
Selamün aleyküm.
Babam her sabah günlük giyeceği kıyafeti ütüleyerek işe gidiyor. Ütü yapmaktan ve kırışık olmayan elbise ile dolaşmaktan hoşlanıyor. Valideye bırakmıyor ütü işini :)

Kaç defa aldı, tam hatırlamıyorum. Hep Philips markasının üst segment (kazansız) ütüsünü alıp kullandı. 2 yıl dolunca ütüler bozuldu. Servis çok para istediği için dışarıda tamir ettirdi. Fakat ütü düzen tutmadı, yeni ütü almak zorunda kaldı her defasında.

Yine ütüsü bozuldu :) Tamir ettirmek problemi çözmedi. Ütü arıyor. Ben şahsen çok para versin istemiyorum. Çünkü 2 yıl dolunca çöp oluyor ütüler. Philips'in üst modelleri 2000₺ civarı. Çok zoruma gidiyor bu rakamları vermek.

Günlük 10 dk kullanım için, f/p oranı yüksek hangi modelleri tavsiye edersiniz arkadaşlar?
teraspy teraspy
Sota Sota

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Kaç defadır bozuluyor. Arıtma suyu ile günlük sadece 1-15 kullandığımız halde bozuldu maalesef. 🤷🏻‍♂️
phılıps-tefal-rowenta ütülerde iyidir bence almışken biraz paraya kıyıp üst modellerinden birini seçmek ucuz olan modellerin malzeme kaliteleri kötü bu nedenle çabuk bozuluyor olabilirler.

H Çevrimdışı

hknsngl44

Aktif Üye
16 Ağu 2016
60
2-3 tane bunlardan alın geçin ucuz hesaplı çok para vermeye gerek yok.

Bu tarz ucuz ütüler için tavsiye edebileceğiniz yapışmaz ütü tabanı aparatı bulabilir miyiz? Evde ayrıca Vestel buhar kazanlı ütü de var. Onun alt tarafı çizilmiş. Kumaşa yapışıyor. Çözüm bulabilirsek onu da değiştirmek zorunda kalmadan kullanmaya devam edeceğiz.

phılıp-tefal-rowenta ütülerde iyidir bence almışken biraz paraya kıyıp süt modellerinden birini seçmek ucuz olan modellerin malzeme kaliteleri kötü bu nedenle çabık bozuluyor olabilriler.
Philips ütülerden memnun kalmadigimizi belirttim. Tekrar aynı hataya düşmek istemiyoruz. Tefal veya Rowenta'dan tavsiye edeceğiniz f/p modeller var mı?

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
2-3 tane bunlardan alın geçin ucuz hesaplı çok para vermeye gerek yok.

kesinlikle katılmıyorum ucuz ürünler çok tehlikeli ben sinbo hava nemlendirici almıştım kısa sürede altından su sızdırdı ve su prize girdi az kalsın rahmetli oluyorduk böyle ucuz ürünler çok tehlikeli.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Kaç defadır bozuluyor. Arıtma suyu ile günlük sadece 1-15 kullandığımız halde bozuldu maalesef. 🤷🏻‍♂️
Arıtma suyu? Suyun içerisindeki mineral değerlerini tam olarak bilmemekle birlikte, arıtma suyu içme kalitesinde sudur. Dolayısıyla ütü için kullanılacak su saf sudur. Kullanım süreniz normal bir aile kullanımının ötesinde diyebilirim. (Her gün dediğiniz için) O yüzden ucuz olan ütüler aynı kullanım koşullarında tahmin etmediğiniz sürelerde sizi yarı yolda bırakacaktır. Kullanımda saf su dışında birşey kullanmayın. Aynı sıklıkta kullandığınız ütüde daha uzun süre performans alabilirsiniz. Kireç toplayıcılarını periyodik temizleyerek, philips ütülerde kireç temizliği için yoğun buhar özelliği var diye hatırlıyorum, periyodik olarak kullanarak daha uzun süreler cihazlarınızı kullanabilirsiniz.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bu tarz ucuz ütüler için tavsiye edebileceğiniz yapışmaz ütü tabanı aparatı bulabilir miyiz? Evde ayrıca Vestel buhar kazanlı ütü de var. Onun alt tarafı çizilmiş. Kumaşa yapışıyor. Çözüm bulabilirsek onu da değiştirmek zorunda kalmadan kullanmaya devam edeceğiz.

Philips ütülerden memnun kalmadigimizi belirttim. Tekrar aynı hataya düşmek istemiyoruz. Tefal veya Rowenta'dan tavsiye edeceğiniz f/p modeller var mı?
Ucuz ütü alıyoruz 5-10 sene gidiyor marka ütüde aldık bu marka ütüler çabuk bozuluyor
Rowenta ütü almıştık hemen arıza yapmıştı

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
kesinlikle katılmıyorum ucuz ürünler çok tehlikeli ben sinbo hava nemlendirici almıştım kısa sürede altından su sızdırdı ve su prize girdi az kalsın rahmetli oluyorduk böyle ucuz ürünler çok tehlikeli.
Sinbo eve sokma o markayı bütün ürünleri çok kalitesiz.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Ucuz ütü alıyoruz 5-10 sene gidiyor marka ütüde aldık bu marka ütüler çabuk bozuluyor
Rowenta ütü almıştık hemen arıza yapmıştı
Üstadım. Sende biliyorsun ki her gün ütü kullanımı neredeyse endüstriyel seviyede ürün kullanımı demektir. Üyemiz 2 yıllık süreçten memnun olmamış ancak bu süreçlerde farklı bir markanın aynı koşullarda ne kadar gideceğini de (Benim tahminim) deneme şansı olmamış. Bizlerin haftada 1 hadi taş çatlasın 2 ütü kullanımımızla, her gün kulanılan ütü bir olmaz. Benim anlatmaya çalıştığım, evet markayla hiçbir bağımız yok, bir çıkarımız da söz konusu değil. Ancak aynı marka ütüye yaklaşık 10 yıldır sahibiz ve diğer ortalama ya da ucuz sayılabilecek ürünlerden sonra ilaç gibi geldi.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975

bu markaların üst modellerinden almak lazım parayı bir kere vereceksin yıllarca kullanacaksın birde saf su kullanacaksın sık sıkta temizleyeceksin kireç oluşumuna engel olacaksın.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Üstadım. Sende biliyorsun ki her gün ütü kullanımı neredeyse endüstriyel seviyede ürün kullanımı demektir. Üyemiz 2 yıllık süreçten memnun olmamış ancak bu süreçlerde farklı bir markanın aynı koşullarda ne kadar gideceğini de (Benim tahminim) deneme şansı olmamış. Bizlerin haftada 1 hadi taş çatlasın 2 ütü kullanımımızla, her gün kulanılan ütü bir olmaz. Benim anlatmaya çalıştığım, evet markayla hiçbir bağımız yok, bir çıkarımız da söz konusu değil. Ancak aynı marka ütüye yaklaşık 10 yıldır sahibiz ve diğer ortalama ya da ucuz sayılabilecek ürünlerden sonra ilaç gibi geldi.
Hergün kullanmak farklı ütü çabuk bozulmaz genelde.
Kullanıma kullanım şartlarına bağlı haftada 1-2 olsa iyi olur.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Yine ütüsü bozuldu :) Tamir ettirmek problemi çözmedi. Ütü arıyor. Ben şahsen çok para versin istemiyorum. Çünkü 2 yıl dolunca çöp oluyor ütüler. Philips'in üst modelleri 2000₺ civarı. Çok zoruma gidiyor bu rakamları vermek.(ALINTIDIR)
günümüz şartlarında 2000 tlnın adı kaldı malesef tadı kalmadı son 2 senedir fiyatlar aşırı katlandı ama ne yapalım millet memnun hayatından durmak yok yola devam dediler.

Geri
Üst Alt