Günlük kullanım için ütü tavsiyesi

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
bu hepa filitre yıkanırmı bilmiyorum ama ben güzelce yıkadım kuruttum (izmir güneşinde altında )daha sonra altındaki motor projetion filitreyi ise motor tamircisine gidip kompresörden hava basarak temizledim taktım şimdilik çalıyor ama mecbur kalırsan sipariş vereceğim çok güzel bir öpüleceğim.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Ben şöyle birsey söyleyeyim. Hollanda'da bağımsız bir tüketici hakları derneği, aklınıza gelecek her ürünü gıda dahil profesyonel ortamlarda, dalında uzman bilir kişiler tarafından her açıdan test ederek sonuçları paylaşırlar.
Ütü için philips olan uzmanlar tarafından 1. Gelmiş diğer marka en çok satılan ürünmüş. İkisini de ekliyorum.

1000007845.jpg
1000007844.jpg
İşte tam olarak kaynağından bir cevap. Çok teşekkür ederiz.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
bu hepa filitre yıkanırmı bilmiyorum ama ben güzelce yıkadım kuruttum izmir güneşinde altında daha sonra altındaki motor protection filitreyi ise motor tamircisine gidip kompresörden hava basarak temizledim taktım şimdilik çalıyor ama mecbur kalırsan sipariş vereceğim çok güzel bir öpüleceğim.
Normal koşullarda yıkanmaz. Ama imkan yoksa yıkama mı diyeceğiz? En güzeli olmuş. Bu arada o makinada asıl olan motor protection filter' dır. O filtreye zarar gelir ya da dalgınlıkla bir kez bile onsuz kullanılırsa, cihazın sökülüp komple motor temizliğinin yapılması gerekir. O işlem yapıldıktan sonra makina yeni gibi oluyor.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Normal koşullarda yıkanmaz. Ama imkan yoksa yıkama mı diyeceğiz? En güzeli olmuş. Bu arada o makinada asıl olan motor protection filter' dır. O filtreye zarar gelir ya da dalgınlıkla bir kez bile onsuz kullanılırsa, cihazın sökülüp komple motor temizliğinin yapılması gerekir. O işlem yapıldıktan sonra makina yeni gibi oluyor.
daha önce o filitreyi söktüğümde sadecene hafif yere vurarak tozlarını döktüm hiç hava tutmamıştım şimdi basınçlı hava tutup temizledim kesinlikle su tutmadım.hepa filitreyi ise bulabilseydim yıkamayacaktım fakat meret türkiyede yok .amazondan aldınmı kargosu gümrük vergisi vs öpülmedik yerimiz kalmıyor durmak yok yola devam.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bozulunca yenisini alıp geçerim 5-10 yılda bir ütü değişir bizde.
Al bitane ütü kullanıp dursunlar gittiği yere kadar.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Ütü tabanlığı tavsiyesi konusunda bir şey demediniz dostlar?
Açıkçası daha önce hiç kullanmadığım ve deneyimim olmadığı için bir şey söylemem yanlış olur. O yüzden herhangi bir şey paylaşmadım. Hatta imkan olsa hasar gören ütü tabanını servisten orjinali ile değiştirseniz daha sağlıklı olur düşüncesindeyim.

Geri
Üst Alt