Güncelleme :( Awox u5600str/4k/s

DragonRush Çevrimdışı

DragonRush 

Yeni Üye
16 Nis 2021
37
33
U5600 Awox ailesinden çıkmış tek Kral cihazdır. (Sınıfının Kralı) Lakin iki nesil üretildi ve iki parti yazılıma sahip oldu o nedenle size verilen yazılımın GÜVENİLİR bir elden verilmiş olması gerektiğini unutmayın lütfen.

Biz Awox markasına desteği kestik forum olarak zira kendileri bizim arzu ettiğimiz desteği sağlamamakta inat ettiler. Halkla inatlaşan markaların ayakta duramayacağının en bariz örneğidir Awox markası.

Bir yanda tüketicisi adına ''neyi daha iyi yapabiliriz?'' diye çırpınan FG Europe - Mehmet Atmaca Elektronik - TT Teknoloji A.Ş gibi firmalar markalar varken öte yanda ''Tüketiciyi daha fazla nasıl görmezden geliriz'' diye mücadele eden Tectone A.Ş markası olan Awox var.

Çok üzgünüz, yardımcı olmak isterdik inanın..
Adem Helvacı Adem Helvacı

İkinci nesilin anakart modeli değişti mi Adem hocam?

DragonRush Çevrimdışı

DragonRush 

Yeni Üye
16 Nis 2021
37
33
Anakart aynı ama panel kodu farklı olduğu için yazılımı da farklı.
Şey gibi düşünün, bizim ilk incelediğimizde TEKİL olan panellerin sonradan firma üretime aynı model ile ama başka panelle devame dince KARMA olması gibi.

Anakartı aynı olan tvlerin yazılımları birbirine uyuşuyor hocam. Birçok yazılım test ettim sorunsuz çalıştılar.. Sadece Türkçe dil desteği sorunu, kumanda uyumsuzluğu ve kanal ayar sorunu yaşadım.. Panel uyumsuzluğu olan cihazlar da sanırım ekran kayması oluyor.

Denediğim yazılımlar,

Noa Vision TV

Blaupunkt TV

ICESA TV

Star Stream TV

Supra TV

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Anakartı aynı olan tvlerin yazılımları birbirine uyuşuyor hocam. Birçok yazılım test ettim sorunsuz çalıştılar.. Sadece Türkçe dil desteği sorunu, kumanda uyumsuzluğu ve kanal ayar sorunu yaşadım.. Panel uyumsuzluğu olan cihazlar da sanırım ekran kayması oluyor.

Denediğim yazılımlar,

Noa Vision TV

Blaupunkt TV

ICESA TV

Star Stream TV

Supra TV
Servisi olduğum dönemde kayıtlı 46 ürünü kontrol ettim hepsi aynıydı ama doğrudur anakart da değişmitir belki, neticede koca ülke, nereye ne gitti hepsini bileceğimiz veya kontrol edeceğimiz bir sistemleri de yoktu adamların. Snra ben bıraktım zaten bu geçen zamanda neler olmuştur kim bilir.

DragonRush Çevrimdışı

DragonRush 

Yeni Üye
16 Nis 2021
37
33
Servisi olduğum dönemde kayıtlı 46 ürünü kontrol ettim hepsi aynıydı ama doğrudur anakart da değişmitir belki, neticede koca ülke, nereye ne gitti hepsini bileceğimiz veya kontrol edeceğimiz bir sistemleri de yoktu adamların. Snra ben bıraktım zaten bu geçen zamanda neler olmuştur kim bilir.
Haklısınız Adem hocam.. Teşekkür ederim destekleriniz için :)

DragonRush Çevrimdışı

DragonRush 

Yeni Üye
16 Nis 2021
37
33
Ben teşekkür ederim abi, bazen çok istesek de elden pek birşey gelmiyor.
Bu firmanın ssh konusundaki bakış açısını değiştirmesini sağlamaktan başka şansımız yok :)
Firmadan bı cacık olmaz Adem hocam. Bu saydığım tvlerin tüm firmwareleri neredeyse birebir aynı. Alıp içerisinde ufak değişiklikler yapıp sunuyorlar. Android geliştirmesi yapacak kapasite görmedim Awoxta ben..

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Firmadan bı cacık olmaz Adem hocam. Bu saydığım tvlerin tüm firmwareleri neredeyse birebir aynı. Alıp içerisinde ufak değişiklikler yapıp sunuyorlar. Android geliştirmesi yapacak kapasite görmedim Awoxta ben..
Abi hiç birisi itiraz etmiyor ki zaten. Yerli üretim denen yerli montaj ürünler bunlar. Bari montajlamayı becersek ona da gam yemeyeceğim.

Geri
Üst Alt