Gss prim borcu

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
47
Ssk ya gittim. Tc mi memura söğledim. Fakat 107 tl ödeyeceksin dedi gelir testine tabi tutmadı. Ülkede işsizlik var ben 107 tl nasil ödicem dedim. Adamlar baban ödicek dedi, ama babam ise ssktan emekli. Ben bu durumu napıcam.
107 lira mı boşver ödeme hiçbir şey olmaz babana icra falan da gelemez, seçim zamanı ödersin o zamana kadar bir iş de bulursun inşallah

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
iyide aynı evde konuşmadığın kardeşinin parası bile hane gelirine eklenip senden haksız prim alıyorlar bunun neresinde sosyal devlet neresinde adalet

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
47
iyide aynı evde konuşmadığın kardeşinin parası bile hane gelirine eklenip senden haksız prim alıyorlar bunun neresinde sosyal devlet neresinde adalet
Kanun kimin kiminle konuşup konuşmadığına bakmaz, kanunu tartışmıyoruz o ayrı mevzu bana göre gss saçma bir sistem bir başkası iyi bulabilir ancak uygulamada bu kanunda ne yazıyorsa sgk onu uygulamak zorunda

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,123
43
Gelir testi yaptırmak isteyen arkadaşlar kaymakamlıklarda bulunan sosyal yardımlaşma vakıflarına başvurmalılar. 2 aylık ücret biriktiği zaman eve SGK dan bildiri geliyor. Sağlık hizmetinden yararlanamıyorsunuz. (Acil haller dışında)

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
47
Kanun kimin kiminle konuşup konuşmadığına bakmaz, kanunu tartışmıyoruz o ayrı mevzu bana göre gss saçma bir sistem bir başkası iyi bulabilir ancak uygulamada bu kanunda ne yazıyorsa sgk onu uygulamak zorunda
Yahu şimdi beni neden eksiledin ki ben sana bir eleştiride bulunmadım aksine aynı görüşte olduğunu ifade ettim ama hukuk gerçekten senin evinin içinde ne olduğuna bakmaz hüküm tesis ederken ilginç gerçekten verdiğin tepki

1 Çevrimdışı

123456789musa

Yeni Üye
1 Nis 2021
40
28
Gelir testi yaptırmak isteyen arkadaşlar kaymakamlıklarda bulunan sosyal yardımlaşma vakıflarına başvurmalılar. 2 aylık ücret biriktiği zaman eve SGK dan bildiri geliyor. Sağlık hizmetinden yararlanamıyorsunuz. (Acil haller dışında)
Ben 1 ay sonra 25 yaşına gireceğimde bana gelir testi yapmadılar direkt olarak 107 tl ödeyeceksiniz dediler. Tc kimlik numaramı gerekli memura söğledim. 107 tl diyor başka birşey demiyor.

B Çevrimdışı

beratozguner

Aktif Üye
25 Mar 2021
101
32
Ben 1 ay sonra 25 yaşına gireceğimde bana gelir testi yapmadılar direkt olarak 107 tl ödeyeceksiniz dediler. Tc kimlik numaramı gerekli memura söğledim. 107 tl diyor başka birşey demiyor.
Zaten gelir testi yapsalarda farketmiyor. Ailenin geliri varsa senin yerine öderler kafasına geliyor. Genelde Türkiye de kimse gss ödemiyor. Uğraşmayın ödemeyin elbet faizini silerler. He hastaneye çok giden biriyseniz ödeyin. Yoksa boşverin.

1 Çevrimdışı

123456789musa

Yeni Üye
1 Nis 2021
40
28
Zaten gelir testi yapsalarda farketmiyor. Ailenin geliri varsa senin yerine öderler kafasına geliyor. Genelde Türkiye de kimse gss ödemiyor. Uğraşmayın ödemeyin elbet faizini silerler. He hastaneye çok giden biriyseniz ödeyin. Yoksa boşverin.
Hastaneye giden birisi değilim. Zamanında gss ödemiştim. Böyle bir durum başıma geldi şimdide aynısı oldu farkeden birşey olmadı. Baban öder nasıl olsa diyorlar, başından savıyorlar.

B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
559
Gelir testini siz gidip başvuru yaparsanız yaparlar yoksa yapmazlar. Direk gss işler. Gelir testi için bağlı bulunduğunuz kaymakamlıktaki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfına başvurarak yaptırabilirsiniz. Hane içinde kişi başına düşen gelir asgari ücretin 3'te 1'inden az çıkması gerekir gss ödememeniz için. Siz kendiniz hesaplayın zaten yüksek çıkıyorsa yaptırmanızın bir anlamı yok. Ödeyip ödememek size kalmış sonuçta acil olan durumlar haricinde sağlıktan faydalanamazsınız. Böyle bir durumda toplu ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bu süreç af zamanına denk gelmezse faizi ile birlikte.

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Bundan kaçış pek olmuyor, ben erkek çocuk sahibiyim ve ödenmemesi durumunda sağlık hizmeti için başvuramıyorsunuz. Bazı olası hastalıklarınız gecikme ihmal nedeniyle geri dönülemez noktalara varabilir. Sağlık erişiminden uzak kalmamalıdır. Süreç içinde muayene ve ilaç alımındaki indirimleriniz ödediğinizi devede kulak misali kılabilir. Zaten gücü olmayanınkini devlet hazineden ödüyor. (yeşil kart)
Her şeyin başı sağlıktır. Sağlık maddiyattan daha önemli olduğu için ödemleriniz de ilk sıraya alınız. Yasalara uygun çalışanlar ellerine maaşını almadan ödemiş oluyorlar, hem de peşin peşin.... Akıl vermeye gelince karşıdakine boş ver falan filan...
Kamu bankalarından TC ile girilince taahhuk eden borç görülebiliyor ve istenirse ödenebiliniyor. Ben de epey ödemişlerdenim.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
benim biladere 5000 küsür gss çıkardılar ödemedi gelir testi yaptırdı şartları uygun bulunmuş ücretsiz sağlıktan faydalanıyor 5000 küsür borcu memur ödemene gerek yok af vs çıkar o silinir demiş ödeme diye tembihlemiş sağlıktan faydalanabilrsin gelir testi durumu değişmezse demiş şimdilerde 6000 küsür borcu var sağlıktan faydalanıyor devlete borcun varsa korkma gelir testi yaptır sadece evde tek çalışan varsa yeşil kart hakkın var ücretsiz sağlıktan faydalanırsın hadi geçmiş olsun :ok

Geri
Üst Alt