Gss prim borcu

E Çevrimdışı

Ertanpel 

Aktif Üye
9 Nis 2019
394
Babam ssk dan emekli annem ev hanımı aof öğrenci belgesiylemi gideceğim. Yoksa örgüden mezun olduğum belgeylemi gideceğim.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Alo 170 arıyorum. Cevap veren yok.
Nasil cevap veren yok acmiyorlarmi yoksa bilgimi vermiyolar her 2 türlüde bir secenek yok seni yönlendirme leri gerekiyor
Online msj da atabiliyordunuz sanirim

1 Çevrimdışı

123456789musa

Yeni Üye
1 Nis 2021
40
28
Nasil cevap veren yok acmiyorlarmi yoksa bilgimi vermiyolar her 2 türlüde bir secenek yok seni yönlendirme leri gerekiyor
Online msj da atabiliyordunuz sanirim
İlk bir kaç kez denedik açan yok daha sonra 5dk sonra denedik ve sonuç telefondaki kadın bir telefona aktarıyorum diyor, yine sonuc, konuşan kimse yok. Yarın yerine gideceğim bakalım.

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,778
şu salgın döneminde gss mss uygulamaz, bir duraklama süresi belirlenirdi. nerde, normal memlekette.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,123
43
Ben 27.05.1996 doğumluyum. Aof 1.sınıf bahar döneminde okumaktayım. Örgünde üniversite mezunu oldum. Aof ögrenci belgesiyle sgk başvurcam.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ben gss prim borcu ödemiyimde hastaneye gitmem. Para ödeme gücüm yok.
Örgün diploma fotokopisi elinizde var ise arkalı önlü onunla birlikte gidin. AÖF de okuduğunuza dair belgede yanınızda olsun. Gittiğinizde ben şu tarihte üniversiteyi bitirdim. Devlet üniversite bitirenlere 2 sene daha sigorta primlerini karşılıyor diyerek açıklayın. Bazı yerlerdeki çalışanların bu konuda bilgisi olmayabiliyor. Örgün üniversiteden ne zaman mezun olduysanız ondan sonra ki 2 yıl GSS primi ödememelisiniz. 25 yaşını aşmamak koşulu ile.

E Çevrimdışı

Ertanpel 

Aktif Üye
9 Nis 2019
394
İlk bir kaç kez denedik açan yok daha sonra 5dk sonra denedik ve sonuç telefondaki kadın bir telefona aktarıyorum diyor, yine sonuc, konuşan kimse yok. Yarın yerine gideceğim bakalım.
Hic bir aramamda boyle birseye denk gelmedim mesai saatinde mi aramayi denediniz yoksa disindami ben gunduz hallettim islerimi banada is yeri degisikligi yaptigim doneme borc cikarmislardi telefonla isimi hallettim bagli oldugum ilce kuruma dilekce attilar 3 gun sonra isleme gecer aksi durum olursa arayin dediler 2 gun sonra baktim silinmis benim 3 aylik bir mevla islemislerdi sigorta vs yatiyorken ayriyetten gss de islemis calistigim ortada kaldirdilar hic bir belge istemeden

1 Çevrimdışı

123456789musa

Yeni Üye
1 Nis 2021
40
28
Örgün diploma fotokopisi elinizde var ise arkalı önlü onunla birlikte gidin. AÖF de okuduğunuza dair belgede yanınızda olsun. Gittiğinizde ben şu tarihte üniversiteyi bitirdim. Devlet üniversite bitirenlere 2 sene daha sigorta primlerini karşılıyor diyerek açıklayın. Bazı yerlerdeki çalışanların bu konuda bilgisi olmayabiliyor. Örgün üniversiteden ne zaman mezun olduysanız ondan sonra ki 2 yıl GSS primi ödememelisiniz. 25 yaşını aşmamak koşulu ile.
Örğün diplomamı korona dolayısıyla alamadımm. E devlette var aslında onu cikarsam iş görürmü

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
saçma bir sistem deli dumrul vergisi bu 18'e kadar devlet sigortanı ödüyor 18 oldun reşitsin büyüdün gel gss öde durumum yok sorun yok annen baban ödesin senin yerine hani ben reşittim nerde kaldı 18 reşitlik adam öldürsen benim yerime annem babam girsin ceza evine o zaman diyesi geliyor insanın aklına böyle saçma kanun mu ? olur kardeşim 18 yaş demek aileden ayrı bağımsız tek birey demek aile bağlarını gerekçe gösterip vatandaşı soyamazsın zorbalıktan başka birsey değil hırsızlık yap babam benim yerime ceza evine girsin demek lazım hakime gss borcumu babamdan alıyorsunuz ya cezamı da babama yaz hakim beyyyy :hihi

B Çevrimdışı

beratozguner

Aktif Üye
25 Mar 2021
101
32
Benim bildiğim aof gss odemenize engel degil. Hatta okul bittikten sonra 25e bakmiyor devlet. Bir süre sonra başlatıyor. Zaten direk aile uzerinden dusuyorsunuz. 2. universiteyi sayılmıyor yuksek lisans vs. yapmadikca. Bende merak ettim sonucunu.

1 Çevrimdışı

123456789musa

Yeni Üye
1 Nis 2021
40
28
Merhaba iyi günler bugün ssk ya gittim. İşsizim dedim ödeyecek 5 kuruş param yok dedim. O para ödenecek dediler ben şok oldum. Cebimde para yok. 25 yaşında öğrenci olsanda o parayı ödeyecekmişsin. Paran olmassa bile ödeyecekmişsin.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
47
Merhaba iyi günler bugün ssk ya gittim. İşsizim dedim ödeyecek 5 kuruş param yok dedim. O para ödenecek dediler ben şok oldum. Cebimde para yok. 25 yaşında öğrenci olsanda o parayı ödeyecekmişsin. Paran olmassa bile ödeyecekmişsin.
Gelir testi yaptırın, kanun gereği 25 yaşını aştıktan sonra ne okursanız okuyun gss primi çıkar ama ödemeyin zaten geliriniz olmadığı için icra gelemez 2023 seçiminden önce af gelir faizine ana para da bilmem kaça bölünür halledersin. Gelir testinde eğer muafiyet rakamının altında bir gelir çıkarsa ikamette borç iptal olabilir.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
evde kaç kişi varsa onların gelirlerinide toplayıp evdeki kişi sayısına bölüyorlar yani prim çıkarmak için ellerinden gelen herşeyi yapıyorlar.

1 Çevrimdışı

123456789musa

Yeni Üye
1 Nis 2021
40
28
Ssk ya gittim. Tc mi memura söğledim. Fakat 107 tl ödeyeceksin dedi gelir testine tabi tutmadı. Ülkede işsizlik var ben 107 tl nasil ödicem dedim. Adamlar baban ödicek dedi, ama babam ise ssktan emekli. Ben bu durumu napıcam.

Geri
Üst Alt