grundig gwm 9701y çamaşır makinesi tamburu sıkmada hızlanırken çok sallanıp ses yapıyor

T Çevrimdışı

Towarscke 

Aktif Üye
20 Kas 2018
296
33
Şikayetvar.com'a yazın bende altus marka almıştım onda da motordan tuhaf ses geliyordu yeni makineyle değiştirdiler oda sorunlu çıktı bu sefer iade ettim paramı aldım.

M Çevrimdışı

mehmetksk 

Aktif Üye
2 Ocak 2021
115
37
Şikayetvar.com'a yazın bende altus marka almıştım onda da motordan tuhaf ses geliyordu yeni makineyle değiştirdiler oda sorunlu çıktı bu sefer iade ettim paramı aldım.
niyeyse hiç aklıma gelmemişti dediğinizi yaptım. şu an onay aşamasında ama şuraya linkini de bırakayım..

N Çevrimdışı

NBKpro 

Aktif Üye
15 May 2021
191
Dengeli dediği ne ? Kitapçıkta yazan miktar kadar atıyorum max 3 kg kuru havlu der, 2 kg havlu atsan da o sıkarken vurur. Pamuklu kumaş kuru 7 kg diyor benim makinem ben 4 kg kuru pamuklu kumaş atayım yine vuruyor. Bunların video kaydını alıp tüketici hakem heyetine başvurabilirsiniz.

M Çevrimdışı

mehmetksk 

Aktif Üye
2 Ocak 2021
115
37
bende öyle bir durum var ki;

örnek veriyorum afaki değerlerdir; 3.1kg çamaşır attığımda makine ses çıkarmıyor ve sıkma yapıyor. ama abartarak söyleyeyim; 1 gr eksik koyunca az çamaşır atınca makine herhalde denge kontrolünden dolayı sıkma yapmıyor ve sıkma sekansı anında normal yıkama yapar gibi sürekli boş dönüş yapıyor; 1gr. fazla atsam bu sefer de sıkma yapıyor ama vuruntu sesi yapıyor. . garip bir hal.

kısaca az çamaşır atsam sıkma yapmıyor sürekli boş dönüyor, tam bahsi geçen miktarda atsam sorun yok, fazla atsam sıkma yapıyor ama vuruntu yapıyor.

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
594
5-6 kilo ağırlığı dışında hiçbir özelliği olmayan taşın masrafından kaçtıkları için çektiğimiz şeylere bakın. Ben size diyim yine de arçelik bosch grubu iyi bu konuda. Sizin makinede sorun vardır çözülür ayrı mesele.

M Çevrimdışı

mehmetksk 

Aktif Üye
2 Ocak 2021
115
37
biraz mantıksız olabilir ama şurada yeri gelmişken sormak isterim; bu kg kapasitesi ıslak çamaşır mı kuru çamaşır mı acaba? ıslak olduğunu sanmıyorum ama doğrulamak istedim.

M Çevrimdışı

mehmetksk 

Aktif Üye
2 Ocak 2021
115
37
bugün servis geldi, başka bir teknisyen geldi;

adam çalıştırdı makineyi zaten daha tambur normal döndüğünde bu tambur sağlam değil salınım yapıyor dedi sıkma bile yaptırmadan. hani bilemiyorum şikayetvar dan geldiği için bir talimat mı gelmiş direk yardımcı olacak şekilde davran diye yoksa gerçekten bir durum mu var ama adam tambur talebi yaptı, elimize ulaşınca sizle iletişim kuracağız ve değiştireceğiz dedi.

D Çevrimdışı

Demirci

Yeni Üye
6 Nis 2021
6
35
Resimdeki 3. Amartisör yoksa ondan yapma ihtimali yüksek yerleri hazır resimdede gördüğünüz gibi opsiyonel olarak takılıyor takılıp denenmesi lazım.
Screenshot_2023-01-09-18-07-33-19_f541918c7893c52dbd1ee5d319333948.jpg

N Çevrimdışı

NBKpro 

Aktif Üye
15 May 2021
191
Makinenin bu gürültülü dengesiz sarsıntılı sıkmasından dolayı denge taşı ön saca vurup bu şekilde kırılmalar olabiliyor. Bir çay kaşığı kadar yer kırılmış. Denge taşının üç tarafında var.
IMG_20230109_155205_458.jpg

Kazan körük lastiğini ön sacdan ayırıp içeriye bakınca denge taşının özellikle sağ üst kısmında böyle yıpranmalar olduğunu gördüm. Bu makine 1 yıllık ve toplasan 60 kere anca çalışmıştır. Kazanı elle öne doğru biraz çekince zaten bu noktalardan ön saca vurduğu belli oluyor. Bunun sebebi gereksiz olduğu düşünülerek yapılan parça eksiltmeleri kalitesizleştirme gibi şeyler. Çelik kazanlı bir Bosch makine görmüştüm geçenlerde sanıyorum 20 yıllık vardır, hayran kalmıştım, tüm yer yerine yanlar ön arka üst, köpük ya da elyaf gibi koruyucu izolasyon malzemesi kaplamışlar fırınlardaki gibi. (Görseldeki makine SEG)

M Çevrimdışı

mehmetksk 

Aktif Üye
2 Ocak 2021
115
37
bu arada sabah makineyi en kısa programda 6 7 kere çalıştırdım bunların 3 ünde aynı sıkıntıyı yaşadım ve hepsine aynı çamaşır vardı içinde.. yani her zaman da karşılaşmıyorum.. sabahki testlerime dair iki ayrı yıkamadan iki çekim yaptım onları da paylaşıyorum..

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt