grundig gwm 9701y çamaşır makinesi tamburu sıkmada hızlanırken çok sallanıp ses yapıyor

M Çevrimdışı

mehmetksk 

Aktif Üye
2 Ocak 2021
115
37
merhabalar, yaklaşık 8 9 aylık bir grundig gwm 9701y makinem var. bu makine yerinde sağlam ve terazisinde durmakta. ancak sıkma yaparken hem hızlanırken hem yavaşlarken aşırı ses ve tambur sallanması yapıyor. annemin evinde electrolux makine var 1400 devir olmasına rağmen sıkma işlemi sırasında hiç bir abartı durum oluşmamakta ve sakin bir şekilde işini halletmekte. benimkinde aşırı bir durum olduğunu düşünüyorum. video da ekliyorum. tecrübeli ustalarımızdan yorum bekliyorum. teşekkürler.

video:

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
586
Evet anormal servis kaydı açın. Bu yeni arçeliklerde amortisör boşluk yapıp tak tak ses yapıyormuş galiba youtubeda çok denk geldim. O da olabilir taş da.

M Çevrimdışı

mehmetksk 

Aktif Üye
2 Ocak 2021
115
37
merhaba, çamaşır makinesi önceki sorun yaşadığımda götürülüp düzeltilip gelmişti. şimdi yine aynı şeyi yapıyor.. kroniğe bağladı sanki bu sıkıntı. servis talebi oluşturdum ama ne yapacağım bu konuyla alakalı bilmiyorum.. az çamaşır yüklüyorum makine sanırım güvenlik amaçlı sıkma yapmıyor, orta veya yoğun yüklüyorum bu sıkıntı baş gösteriyor bir süre sonra..ne yapacağım yardımcı olma şansınız var mı acaba? ailemin evinde electrolux makine var tek parça bir çarşaf bile atsa sıkmayı sıkıntısız sessiz bir şekilde yapıyor. tamam marka farkı var da bu kadar bir durum olur mu acaba? tekrar video da yükledim.

C Çevrimdışı

confickerbelasi 

Yasaklı Üye
27 Eyl 2021
677
47
Ekran-Goruntusu-2022-12-16-16-51-56.png

bir kaşık yok neo herkes gibi youtube'a yükle onu koy...

örn(d)ek.

M Çevrimdışı

mstfkzltn

Yeni Üye
20 Ocak 2021
7
31
Benimde grundig gwm 27101 var aynı sorun var. Önceleri arada yapıyordu şimdi her atmaya yapıyor. Az da atsam orta da atsam çokta atsam yapıyor. Servisi çağırdım çamaşırı aynı türden atmadığınız için balans yapıyor diyor. Sorun yok diyor. Aynı tür atmaya çalışıyorum ama hep aynı ses. Siz çözüm bulabildiniz mi? M mehmetksk

N Çevrimdışı

NBKpro 

Aktif Üye
15 May 2021
191
Garantisi varsa eğer garantiden yaptırın mutlaka. Garantisi bitmeden yine aynı arızayı yaparsa yine yaptırın. İlk 6 ay içerisinde yaptıysa ilk gün varmış gibi kabul edilir ayıplı mal kısmına girer iade isteyin. Ucuz üretimlerin bir sonucu. Denge taşı vidaları gevşemiş olabilir, amortisörlerin kendisi ya da geçtiği yerler boşluk yapıyor olabilir, kazanın asılı olduğu yaylar özelliğini kaybetmiş olabilir, yayların uçlarının bağlandığı yerler gevşemiş aşınmış olabilir.
SEG'in de durumu bu, içine ne atarsan at o makine sıkmaya geçerken illaki vuracak kazanı. Ayakları vs her şeyi düzgün.

M Çevrimdışı

mstfkzltn

Yeni Üye
20 Ocak 2021
7
31
Garantisi var 8 ay oldu alalı. Ancak servis geldiğinde yapmadı. Servis dengeli çamaşır atmadığımı söyledi. Ancak servisten sonra 10 defa çalıştırdım hepsinde yaptı. Tekrar çağıracağım ama kabul etmeyecekler muhtemelen. Ne yapmalıyım kabul edilmez ise?

M Çevrimdışı

mehmetksk 

Aktif Üye
2 Ocak 2021
115
37
Benimde grundig gwm 27101 var aynı sorun var. Önceleri arada yapıyordu şimdi her atmaya yapıyor. Az da atsam orta da atsam çokta atsam yapıyor. Servisi çağırdım çamaşırı aynı türden atmadığınız için balans yapıyor diyor. Sorun yok diyor. Aynı tür atmaya çalışıyorum ama hep aynı ses. Siz çözüm bulabildiniz mi? M mehmetksk
bana da aynı şeyi dedi, aynı tip çamaşır atın diye.. geçende de bir kere oldu.. bende her zaman olmuyor. ortalama bir miktar tutturursan sıkıntı olmuyor ama o ortalama dediğim miktar çok hassas bir miktar.. geçen sene düzeltme yapmışlardı, şimdiki adam da sen yine istersen yaptırırız kazan değişir diyor ama yine olacak diyor..

adamın en son dediği de şu; tüketici hakem heyetine gidip değişim talep edin hiç içinize sinmezse... dürüstçe bunu dedi..

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri