Grundig 50gcu8900b - Grundig 49gdu

A Çevrimdışı

arven5959 

Aktif Üye
8 Nis 2020
97
46
albanez albanez, ben o şekil dediğinizi duymadım yaff sabırla bilinçsiz tüketici bizleri sabırla yazdığınız için vakit ayırdığınız teşekkürler görüntü kalitesi hakkında ne dersiniz ???
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

albanez albanez, ben o şekil dediğinizi duymadım yaff sabırla bilinçsiz tüketici bizleri sabırla yazdığınız için vakit ayırdığınız teşekkürler görüntü kalitesi hakkında ne dersiniz  ????kaçtım gözümden kaçanlar olmuş

Son düzenleme:
albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
neyin görüntü kalitesi,ben de atlıyor olabilirim arada???

yaw siz Pio PDP denmi geliyorsunuz öncelikle??? görüntüd erken bizim hala referansımız Pio PDP dir!

yok ben vividçiyim yok ben aşırı parlakçıyım veya yüksek satureli resim izlerim mi diyenlerdesiniz??

yani zevkler renkler tartışılmaz ama görüntü derken çoğu insanlar başka şeyleri tartışıyor veya istiyor!

bizler ya da ben ya da bizim Pio cular natural/doğru renklere alıştık vividle filan işimiz olmaz bizim!

adam bana soruyor hocam ekran "parlakmı" diye!! ben de cevap veremiyorum:kiskis

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
sorun şudur;insanlar çok uzun yıllardır ya cep telefonları ya tablet yada PC lerin abuk yüksek ışıklı
resimlerine ve de abartılı parlaklıklarına alıştıkları için gözleri bu resimlere adeta programlanmıştır!

şimdi ona bir film açsan üstelik Bluray org.disk olsa+Pio plasma olsa ve neredeyse filmin nasıl
çekildiği hali varsa(özellikle ışık+renk olarak) yani nasıl çeikldiyse aynısını verse panel adam
...bu ne yaw amma karanlık... diyecektir,halbuki Pio G9 panelin Contrast oranı 5bin/7bin olduğu halde
ve bu oran da NATIVE dir,LCD ler gibi kağıt üzeri yok 3bin yok 5bin filan değildir!
bu arada en baba QLED de bile bu oran 2500/3000;1 NATIVE dir ki ona bile zorlanır o panel!

İnsan gözü acaip aldanır! adeta bakar kördür! KARTAL,Şahin filan olsa amenna o zaman neyi alacağını da bilir
hatta şimdiki panellerin hepsini gagalar yaw:haha1

A Çevrimdışı

arven5959 

Aktif Üye
8 Nis 2020
97
46
Üstatlar burada haklısınız çünkü bilinçli tüketici bilinçsiz tüketici bir olmaz sizler bu işin sahasında olan değerli dostlarınız biz sadece olayın internetten filim izleyebilirmiyiz görüntü kalitesi nasıl derken gidiyorsun x tekno market mağazasına oradan görüntü bakarak karar verebiliyoruz pahalı tv nin görüntüsü berbat iken bir bakıyorsun ucuz olan onu geçmiş yada aynı Fiat bazında ürüne bakıyorsun biri iyi diğeri kötü görüntü bizler sadece gördüğümüze hükmedebiliyoruz sizin gibi teknik bilgisi değerli arkadaşlardan bilgi alıyoruz ki doğruyu bulalım ben örneğin çok bütçem yok tv almaya anca başlangıç modelleri alabilirim farkındayım aldığım modelin diğerlerinle yarışamayacağını neticede bizde bilgi yok en az hata ile kendimizi tatmin etmek ortalama tv izleyicisiyiz bilin ki değerli arkadaşlarsınız tanışmasakta yafff????

A Çevrimdışı

arven5959 

Aktif Üye
8 Nis 2020
97
46
Üstatlar burada haklısınız çünkü bilinçli tüketici bilinçsiz tüketici bir olmaz sizler bu işin sahasında olan değerli dostlarınız biz sadece olayın internetten filim izleyebilirmiyiz görüntü kalitesi nasıl olayına bakan ne alacağını bilemem tüketiciyiz gidiyorsun x tekno market mağazasına stand görevlisi ne derse o fikri olan önerdiklerini görüntülete bakarak karar verebiliyoruz başka teknik bilgimiz de yok bazen öyle karşılaştırmalar yapılıyor ki pahalı tv nin görüntüsü berbat iken bir bakıyorsun ucuz olan onu geçmiş yada aynı Fiat bazında ürünlere bakıyorsun biri iyi diğeri kötü görüntü bizler sadece gördüğümüze hükmedebiliyoruz sizin gibi teknik bilgisi olan değerli arkadaşlardan bilgi alıyoruz ki doğruyu bulalım benim çok bütçem yok tv almaya ancak kıyaslayarak sizlerden bilgi alarak başlangıç modellerini kıyaslayabiliyoruz farkındayım aldığımız modelin diğerlerinle yarışamayacağını ne kadar ekmek o kadar köfte neticede donanımlı bilgimiz yok en az hata ile kendimizi tatmin edecek ortalama tv izleyicisiyiz bilin ki değerli arkadaşlarsınız tanışmasakta yafff????

A Çevrimdışı

aydeniz

Yeni Üye
15 Nis 2020
8
31
albanez albanez hocam öncelikle merhaba, yeni konu açmak istemedim o yüzden buradan soruyorum, Grundig Torino 65GDU7905B modeli şu an kampanyalı 5.000 tl. Arçelik bayiilerde. Grundig resim kalitesinin iyi olduğunu söylemiştiniz üst serileri için. Bu modelin paneli nedir? Hiçbir yerde bulamadım. Sizce sadece akşam film izlemek için-smart özellikleri hiç önemli değil- bu modeli mi önerirsiniz yoksa daha uyguna Samsung 55RU7100 modelini mi?

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
Benim bahsettiğim en üst serisi GCU9800 dir 55/65(bu 2019 model) diğeri de artık olmayan VLX9750 49/55 bu da 2018 modeldir
diğerleri üst seviye değildir,ancak genel olarak hepsi de oldukça iyidir,Smart ları ise beş para etmezler

Panellerine takılmayın!
sadece en üst seri de LG IPS Nano-Led 100Hz/10-bit vardır

A Çevrimdışı

aydeniz

Yeni Üye
15 Nis 2020
8
31
Benim bahsettiğim en üst serisi GCU9800 dir 55/65(bu 2019 model) diğeri de artık olmayan VLX9750 49/55 bu da 2018 modeldir
diğerleri üst seviye değildir,ancak genel olarak hepsi de oldukça iyidir,Smart ları ise beş para etmezler

Panellerine takılmayın!
sadece en üst seri de LG IPS Nano-Led 100Hz/10-bit vardır
Anladım hocam genelde görüntü kalitesi iyi anladığım kadarıyla, birde şuan Mediamartkt'ta dediğiniz üst seri var 55 inch outlet ürün ve 5bin tl. Aklımı kurcaladı 100Hz 10 bit olmasıyla. Ancak sıradan kullanıcıyım profesyonel değilim, 10 inch farkta büyük, izleme mesafemde var galiba Torino modeline yöneleceğim. Teşekkürler cevap için.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
bak tekrar yazıyorum,bu herifler aslında "iyi resim kalitesi" üretiyorlar,ben buna TV demiyorum,siz TV dedinizmi çok fazla
ve farklı şeyler arıyorsunuz da,ben işin o kısımlarından hem anlamam hem de bakmam,bana iyi resim verecek gerisi teferruat!
yok kumandası takozmuş,o zaman git yakışıklı bir tane Air*mouse al onu kullan,yok ayağı böyleymiş ya ayağını yiyeyim
böyle kritermi olur şimdi! yok çerçevesi black veya piano blackmiş veya silver-brush imiş,yok arka kapağı dandik plastik
imiş gibi bana göre son derece saşma ve de gereksiz ayrıntılar ile bu TV ler değerlendiriliyor,yok Smart ı Android değilmiş
iyi ya daha iyi bu,git Android li BOX al tak o zaman....

Grundig GCU9800 55/65 bunu alıyorsunuz,peki tavsiyem dir,aslın da değildir! neden olmadığını ilgili başlıkda çok yazdım!
bulup okuyun bir zahmet,"tavsiye etmeme" sebebim biraz değişikitir ama çoğuna uymaz,ama ben alır kullanırım
3,5/4 kağıda düşerse teşhirleri o zaman alacağım acelem yok benim hele 3 kağıda düşse tadından yenmez....

yaza veya kışa doğru bunlar tek tük kalır teşhirler de(şayet kalırsa! ama ben bunları yazdıkça herifler malları bu sene daha
erken bitirdiler gibi!) örneğin 55 liği 3,5 kağıda güzel gider,ben bunlara 5/6 kağıt vermem,Samsung Sony bile olsa vermem!
siz verin ama,bana takılmayın bu konuda,evde 3 tane panel var ikisi hala süper,yani benim tuzum kuru yaw:kiskis

2019 model GCU9800 55/65 IPS-LGD/100Hz-10-bit

alternatif daha ucuz yollu da şu var 2019 model GCU8900 50/58 VA panel/50Hz/8-bit
resim kalitesi oldukça tatmin edicidir!

GCU ların alt serileri var(GDU ve bilmediğim bazı serileri) hem IPS hem de VA yine resim kaliteleri fena sayılmazlar
fiyatları da fena sayılmaz

Smart dahil hiç bir şeyleri de beş para etmezler! bu konuda beklentileriniz varsa haybeye Arçelik Grubu TV lere bakmayınız!

A Çevrimdışı

aydeniz

Yeni Üye
15 Nis 2020
8
31
bak tekrar yazıyorum,bu herifler aslında "iyi resim kalitesi" üretiyorlar,ben buna TV demiyorum,siz TV dedinizmi çok fazla
ve farklı şeyler arıyorsunuz da,ben işin o kısımlarından hem anlamam hem de bakmam,bana iyi resim verecek gerisi teferruat!
yok kumandası takozmuş,o zaman git yakışıklı bir tane Air*mouse al onu kullan,yok ayağı böyleymiş ya ayağını yiyeyim
böyle kritermi olur şimdi! yok çerçevesi black veya piano blackmiş veya silver-brush imiş,yok arka kapağı dandik plastik
imiş gibi bana göre son derece saşma ve de gereksiz ayrıntılar ile bu TV ler değerlendiriliyor,yok Smart ı Android değilmiş
iyi ya daha iyi bu,git Android li BOX al tak o zaman....

Grundig GCU9800 55/65 bunu alıyorsunuz,peki tavsiyem dir,aslın da değildir! neden olmadığını ilgili başlıkda çok yazdım!
bulup okuyun bir zahmet,"tavsiye etmeme" sebebim biraz değişikitir ama çoğuna uymaz,ama ben alır kullanırım
3,5/4 kağıda düşerse teşhirleri o zaman alacağım acelem yok benim hele 3 kağıda düşse tadından yenmez....

yaza veya kışa doğru bunlar tek tük kalır teşhirler de(şayet kalırsa! ama ben bunları yazdıkça herifler malları bu sene daha
erken bitirdiler gibi!) örneğin 55 liği 3,5 kağıda güzel gider,ben bunlara 5/6 kağıt vermem,Samsung Sony bile olsa vermem!
siz verin ama,bana takılmayın bu konuda,evde 3 tane panel var ikisi hala süper,yani benim tuzum kuru yaw:kiskis

2019 model GCU9800 55/65 IPS-LGD/100Hz-10-bit

alternatif daha ucuz yollu da şu var 2019 model GCU8900 50/58 VA panel/50Hz/8-bit
resim kalitesi oldukça tatmin edicidir!

GCU ların alt serileri var(GDU ve bilmediğim bazı serileri) hem IPS hem de VA yine resim kaliteleri fena sayılmazlar
fiyatları da fena sayılmaz

Smart dahil hiç bir şeyleri de beş para etmezler! bu konuda beklentileriniz varsa haybeye Arçelik Grubu TV lere bakmayınız!
Hocam tekrar teşekkürler cevap için, ben şuan mecbur para vericem, 32 inch tv'ye 4 metreden bakıyorum?smart özellikleri falan hiç bakmıyorum, sadece görüntü kalitesi önemli, uydu yayını bile zor izlenir, bilgisayara bağlayıp sadece film izlemek için alacağım. Outlet üründe garanti 1 seneymiş, üst sınır olan 5 bini vermek yerine 58 inch olan VA panelli daha ekonomik duruyor.
Peki son bir soru soracağım, bu GCU8900 modeli ile Samsung RU7100 modeli arasında sadece görüntü kalitesi anlamında gözle görülür bir fark var mı biliyor musunuz? İkisi de aynı fiyatta şuan.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
bence aynı sayılır bunlar ikisi de VA,gözle görülür fark olmaz zaten! ayrıntılarda olur onuda çoğu insan ya görmez ya takılmaz v.s
ancak ıvır zıvır özellikle v.s olarak Samy öne çıkar hatta bayağı çıkar!

o 8900 de örneğin Bluetooth bile yoktur,Samy de varmı bilmiyorum ??

A Çevrimdışı

aydeniz

Yeni Üye
15 Nis 2020
8
31
bence aynı sayılır bunlar ikisi de VA,gözle görülür fark olmaz zaten! ayrıntılarda olur onuda çoğu insan ya görmez ya takılmaz v.s
ancak ıvır zıvır özellikle v.s olarak Samy öne çıkar hatta bayağı çıkar!

o 8900 de örneğin Bluetooth bile yoktur,Samy de varmı bilmiyorum ??
Evet bluetooth var 7100'de, bu bile alma sebebi aslında gece kulaklık bağlayıpta izleme şansı doğuyor.

Geri
Üst Alt