Grundig 50gcu8900b - Grundig 49gdu

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
2019 olanlar GCU8900 50/58 ebatlı VA 50Hz 8-bit panel
en üst serisi ise yine GCU 2019 model 55/65 IPS Nano-cell 100Hz-10bit panel

49GDU lar da alt seriler

A Çevrimdışı

arven5959 

Aktif Üye
8 Nis 2020
97
46
albanez albanez, tavsiyeniz üzerinize teknosadan grundig 50gcu 8900b siparişini verdim 3100 tl yanında mi tv box aldım benim o kadar beklentim yok ne kadar ekmek o kadar köfte bu tv paneli ekran görüntüsü canlılığı nasıldır klasik tv izleyicisiyiz grundigler hangi paneli kullanır vestel 55ud 9280 arasında çok gidip geldim bu konuda son bir yardım

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
o zaman hayırlı olsun diyelim+
umarım sorunsuz çıkar

bu arada hangi Mi yi alsın düzü olanmı yoksa "S" olanmı?
düzü yaramaz "S" olanı da sanırım biliyorsun değilmi?

ezbere işler yapmayın bazı cihazları alırken,ya da sorun
BOX için belki de acele ettin? daha önce Box kullandınmı?

bir de Bluetooth 8900 de yok,biz 1 saat uğraştık ülen hangi menüde diye:haha
meğerse yokmuş ancak "b" kodlu olanlarda var diye duydum,yaw abi ne işler oluyor
Bluetooth suz cihazmı olur:hmm

not;ben bu tip paneller de 50Hz için en fazla 50" taviye ediyorum veya 48/49 gibi!!

A Çevrimdışı

arven5959 

Aktif Üye
8 Nis 2020
97
46
albanez albanez,umarım sorun çıkarmaz en azından görüntü olarak bizi üzmez daha önce box kullanmadım bilginize ihtiyacım var doğru diyorsunuz sormakta fayda var aldığım XİAOMİ Mİ BOX S 4K nasıldır niye tv box aldınız derseniz en azından aldığım tv 3000 liralık bir tv şimdi ondan 5000 tv nin yaptığını bekleyemem internet
ten film izleyeceğim netfix belki youtube onun için tv box tercih ettim forumu takip ettiğim için çünkü üst düzey bir tv almadığım için birde 55ud9290 tercih edilebilir mi 50gcu8900b yerine
siparişi iptal edebilirim ama tv den çok ta beklentim yok yinede hem tv box için fikrinizi almak isterim hemde v için

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

efer88

Yeni Üye
2 Nis 2020
5
27
albanez albanez teşekkürler cevapladığınız için.Bu arada bu tvlerde netflix,youtube gibi uygulamalar zaten yokmu ?

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
>Mi nin "S" olanın da NetFlix Lisansı olduğu için Kategori1/2/3 destekliyor(480/720-1080/4K)
BOX bence herkese gerekiyor,hem uğraş olur hem de özellikle Android olmasının bazı avantajları
olur hem de bir sürü atraksiyonlar yapmanıza olanak sağlar v.s

Mi nin resim kalitesi de bana göre seni üzmez(belki de daha iyi çıkabilir)

>TV de "sorun olayı" ise bu tamamen şansınıza kalıyor,MARKA ile de zerre kadar alakası yoktur!

>3 kağıtlık panelle 5 veya 10 kağıtlık panel arasında aman aman fark yoktur!
bence takılmayın böyle şeylere!

>Net den FILM izlemeyi de BOX dan yaparsın:ok
gerekiyorsa ilgili başlığı varsa oradan sorarsın,Box çılar sana bilgi verir

Panel den "Browser" ile filan girip de RUS ların dandik sitelerinden 1080 izliyorum deme bana:kiskis

>Burada bir uyarım vardır(aslında herkese)o da şu dur;özellikle BOX kullananlar için;YouTube
hem Box da izle hem de TV den izle,birisi daha iyi olabilir bunu kendin anlarsın bir süre sonra
çünkü Box ın kullandığı WiFi "chipset" iyi olmayabilir veya TV nin ki! Ethernet ile o Box a bağlayamazsın!
çünkü RJ45 portu yoktur!! WiFi den de 5GHz desteği varmı bilmiyorum yoksa hız sorunu yaşayabilirsin!
2.4GHz biraz yavaştır Ethernet bağlamak istersen o zaman Ethernet-USB adaptörü gerekiyor!!
Box da sanırım 1 tane USB port var onuda bloke edersin!

yaw S varya bana göre dandik bir cihaz ülen RJ45 portu olmazmı! USB den neden bir kaç tane olmaz v.s
herifler NF Lisansı almışlar diye ne varsa kısmışlar!

neyse sen biraz kullan sonra bana sorarsın bazı şeyleri veya NF senin için ne kadar önemli 4K mı takılacaksın??
TV nin NF si varsa onunla denesene?? BOX ı da almadıysan bence iptal et! gerekirse sonra alırsın 450/500 kağıt
gibi bir şey bana NF durumunu bildir

>şimdi benim elimde bir tek alt katımdaki adamın aldığı 50GCU8900 var ve iyi bir görüntü veriyor,tercihin de
58 yerine 55 olsun!!! sen satıcıları veya promotör tipleri ve forumlar daki bazı iki ayaklı çakal tipleri salla geç kardeşim!
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

albanez albanez teşekkürler cevapladığınız için.Bu arada bu tvlerde netflix,youtube gibi uygulamalar zaten yokmu ?

bak bunu Grundig özeli için soruyorsan;evet yok veya kimisi var kimisi yok
başka markalarla karıştırmayın Arçelik grubunun TV lerini!

benim bunlarla hiç işim olmadığı için veya bunları BOX dan izlediğim için bana göre
olup/olmaması hiç br sorun teşkil etmiyor hatta hiç olmamasını istiyorum!

E Çevrimdışı

efer88

Yeni Üye
2 Nis 2020
5
27
Anladım abi peki en fazla 3500 liraya kadar 49-55 inç bir tv varmıdır bana önerebileceğin.Android box almayı düşünmüyorum hemen ekstra masraf olmaması için uygulama olarakta netflix,youtube yeterli yani benim için çok geniş smart özellikleri aramıyorum.Uydu yayını izleyip bu uygulamaları kullanmak istiyorum.
Hem kararsız hem bilgisizim bu konuda bu yüzden cevaplarınız için teşekkürler

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
BOX işini bence sonraya bırak ve gerekiyorsa/ihtiyacın varsa bana sorarsın sana güzel bir box aldırırm acele etme bunun için+

Benim işim TV de sadece ve sadece "resim kalitesi",başka yerlere çalışmadım ben bu Ders den:kiskis

NetFlix hiç izlemem,Box da ilgili IPTV programında var bu uygulama ama bakmıyorum hiç
YouTube ise çok izlerim bunu da Box dan izlerim ama Grundig panelin internet hızı daha iyi olduğu
için çoğunlukla YT yi buradan izlerim! 4K filmleri de TV den izlerim(ancak bunlar IPTV den geliyor
adı 4K ama "yersen" hesabı,ne 4K sı yaw:haha)

Dahili uydusu "dandik"(bu bana göre böyledir size göre oldukça iyi olabilir)4K yayında o da bir tek TRT4K var
kaç senedir aynı yayınlar devam ediyor! SD&HD lerde yine bana göre kötü!! MARKA ile alakası yok bu olayın
ama kimilerine göre süpermiş özellikle LG ler,yaw atmayın kardeşim ne süperi:kas

E Çevrimdışı

efer88

Yeni Üye
2 Nis 2020
5
27
BOX işini bence sonraya bırak ve gerekiyorsa/ihtiyacın varsa bana sorarsın sana güzel bir box aldırırm acele etme bunun için+

Benim işim TV de sadece ve sadece "resim kalitesi",başka yerlere çalışmadım ben bu Ders den:kiskis

NetFlix hiç izlemem,Box da ilgili IPTV programında var bu uygulama ama bakmıyorum hiç
YouTube ise çok izlerim bunu da Box dan izlerim ama Grundig panelin internet hızı daha iyi olduğu
için çoğunlukla YT yi buradan izlerim! 4K filmleri de TV den izlerim(ancak bunlar IPTV den geliyor
adı 4K ama "yersen" hesabı,ne 4K sı yaw:haha)

Dahili uydusu "dandik"(bu bana göre böyledir size göre oldukça iyi olabilir)4K yayında o da bir tek TRT4K var
kaç senedir aynı yayınlar devam ediyor! SD&HD lerde yine bana göre kötü!! MARKA ile alakası yok bu olayın
ama kimilerine göre süpermiş özellikle LG ler,yaw atmayın kardeşim ne süperi:kas
Peki onerebilcegin bi TV varmıdır abi

A Çevrimdışı

arven5959 

Aktif Üye
8 Nis 2020
97
46
albanez albanez, yardımınız için size çok teşekkür ederim son bir soru grundig50gcu 8900b yi siparişini iptal ettim bu konulara hakim bir arkadaş olarak yine grundig58gcu8900h var aklımda onu almayı düşünüyorum yorumu na ihtiyacım var birde vestel 55ud9290 hangisini almalıyım beni görüntü olarak Smart çok iyi olmasa da olur tv box ile o açığı kapatacağım lütfen çok acil bir cevap yaw senin tabirinle

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
yazdım daha önce bir kaç defa 50/58 ler de tercihi 50 den yana yapın diye!
50Hz paneller 42 den sonra çuvallıyor! VA/IPS farketmez!
ne kadar küçük o kadar az falso yani:hoba1

ama ben paso 4K izleyeceğim derseniz iş değişir ama böyle adam varmı yaw:hmm

A Çevrimdışı

arven5959 

Aktif Üye
8 Nis 2020
97
46
albanez albanez, grundig 50gcu8900 daha önce kurmuştum demiştiniz bana daönermiştiniz insan bilmediği ve başka fikirleri okudukça çıkılmaz bir hal alıyor grundig ile vestel model bazında değilde marka kıyaslaması yapmıyorum bu işler ile uğraşan bir arkadaş olarak hangisinin baz alarak söylüyorum 50gcu8900b ucuz modeli için vestel in denk modelleri için hangisinin görüntüsü bizi tatmin eder genel görüş olarak

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
Grundig daha iyi ayrıca VA panel ve 50" demiştim ben
ancak hiç birisi için de uçan kaçan filan demedim:kiskis

benim aldığım Grundig de böyle uçtuğu kaçtığı yok ama resim kalitesi olarak da
bir eksikliği yok,bu da bana yetiyor,zaten paneli ben Monitör yaptım PC ye bağlayarak!
sorunları dersen,bana göre bir dolu var,bir kısmını göz ardı ettim,bir tanesi ise beni ciddi
rahatsız ediyor o da internete WiFi 5GHz den bağlanma sorunu çıkartıyor! nete de bir tek
Youtube izlemek için bir de çok seyrek IPTV için TV ile bağlanıyorum ama bağlanırsa tabiki!
bağlansa bile arada kesiliyor,ama bunu da BOX ile aştığım için "sorun yoktur" diyorum sayılır

ama herifleri THH de şikayet ettim(Ocak 27 de ama daha tık yok)sanırım 3/5 ay sürüyor bu davalar?
acele de etmiyorum,yerine koyacak panel bulamadım henüz,kötünün iyisi diyerek devam ediyorum:kiskis

iyiki evde eski Tosh larım var birisi 11 senelik diğeri 8 senelik sıfır sorun mükemmel resim kalitesi
sıfır Lag lug filan süper FALD panel birisi,ülen böyle bir paneli herhalde şimdi olsa herifler 30 kağıda
satarlar:haha

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt