Grundig 43 GEU 7830 İlk İzlenimlerim

D Çevrimdışı

Dardanos

Yeni Üye
10 Kas 2019
37
Hayırlı olsun. Ama alt yazılar bana çok tuhaf geldi. Yani benim evde 6 yıllık emektar seg marka tv de bile böyle değil. Fotoğrafta mı böyle kötü çıkmış tam anlayamadım
Emin olmamakla birlikte, çözünürlük farkı kaynaklı olabileceğini düşünüyorum. FHD görüntü işleme UHD ye göre biraz daha rahat olabilir. Yada tamamen panel kalitesi ile ilgilidir. :) para çokomel eğrisinde panelin durduğu yer çok yukarda değil.

Ayrıca uydu yayınları için FHD TV ler daha iyi diye düşünmeye başladım bende :). Kaliteli görüntüde film izlemek için ise UHD daha iyi.

Y Çevrimdışı

Yusufclp 

Aktif Üye
10 Şub 2021
74
45
D Dardanos, Bende de 43 GEU 7965 modeli var. Bir önceki televizyonun 4 kez arızalanmasından değişim ile verdiler. İlk başlarda çok kötü görüntüye sahiptim. Biraz ayarlama yaparak düzeldi. You tube videolarında biraz solgun gösteriyor. Uhd görüntüler iyi. Normal tv kanallarındaki görüntüsünden memnunum. Futbol sevmediğim için maç yayınları hakkında görüş bildiremem. Menüler benzer ise benim görüntü ayarlarımı veririm denersiniz.
Önceki televizyonumun da ilk aldığımda görüntüsü berbattı. Kurcalayarak düzelttim. Hatta görüntü kötü diye servis çağırmıştım. Biraz ayarlama yapıp gitti. Sonra ağır aksak 3 yıl 4 arıza ve 1 ay serviste kalarak kullandım.
Grundig marka ama arçelik üretimi olduğundan çok bişey beklememek lazım. Arçelik televizyon işini beceremiyor. Garanti 3 yıl diye aldım. Şu da var diğer markalar samsung vb yeni televizyonlarda da eski kalite yok. Garanti biter bitmez bozulması an meselesi. Bozulmazsa şanslısınız. O sebepten 1 yıl fazla garanti süresi ( A Adem Helvacı 'nın da dediği üzere) mantıklı geldiği için almıştım.
Bir de benim tv garantiden çıkmadığı halde garanti dışı işlem yapıldı 3 te bir fiyatına değişim yapıldı. Forumdaki bir arkadaşın uyarısı ile itiraz edip garanti içi işlemi kabul ettirip parayı iade ettirdim.

D Çevrimdışı

Dardanos

Yeni Üye
10 Kas 2019
37
D Dardanos, Bende de 43 GEU 7965 modeli var. Bir önceki televizyonun 4 kez arızalanmasından değişim ile verdiler. İlk başlarda çok kötü görüntüye sahiptim. Biraz ayarlama yaparak düzeldi. You tube videolarında biraz solgun gösteriyor. Uhd görüntüler iyi. Normal tv kanallarındaki görüntüsünden memnunum. Futbol sevmediğim için maç yayınları hakkında görüş bildiremem. Menüler benzer ise benim görüntü ayarlarımı veririm denersiniz.
Önceki televizyonumun da ilk aldığımda görüntüsü berbattı. Kurcalayarak düzelttim. Hatta görüntü kötü diye servis çağırmıştım. Biraz ayarlama yapıp gitti. Sonra ağır aksak 3 yıl 4 arıza ve 1 ay serviste kalarak kullandım.
Grundig marka ama arçelik üretimi olduğundan çok bişey beklememek lazım. Arçelik televizyon işini beceremiyor. Garanti 3 yıl diye aldım. Şu da var diğer markalar samsung vb yeni televizyonlarda da eski kalite yok. Garanti biter bitmez bozulması an meselesi. Bozulmazsa şanslısınız. O sebepten 1 yıl fazla garanti süresi ( A Adem Helvacı 'nın da dediği üzere) mantıklı geldiği için almıştım.
Bir de benim tv garantiden çıkmadığı halde garanti dışı işlem yapıldı 3 te bir fiyatına değişim yapıldı. Forumdaki bir arkadaşın uyarısı ile itiraz edip garanti içi işlemi kabul ettirip parayı iade ettirdim.
Bilgilendirme için teşekkür ederim. Bende benzer bir şekilde ilk gördüğümde direkt olarak iade etmek istemiştim. Daha sonra ayar değiştirerek daha iyi görüntü elde edebildim. (Belki de görüntüye alıştım :hihi) Görüntü ayarlarınızı paylaşırsanız denemek isterim. Belki daha iyi görüntü elde edebilirim.

Dediğinize katılıyorum, arçelik tam olarak yapamamış gibi bu işi. Panel anakart vb kalite sıkıntısı mı var yada bu seviyede tüm TV ler mi benzer görüntü kalitesine sahip bilemiyorum. Daha deneyimli kişilerin yorumlaması doğru olur.

TV de varsayılan görüntü ayarları çok kötü, servisler de ayar yapıyor ama hikayeden. Tam olarak yapılması gereken ayarı yapmıyor yada yapamıyor. Halbuki kurulum sürecinde servisten çok memnun kaldım.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
Dediğinize katılıyorum, arçelik tam olarak yapamamış gibi bu işi. Panel anakart vb kalite sıkıntısı mı var yada bu seviyede tüm TV ler mi benzer görüntü kalitesine sahip bilemiyorum. Daha deneyimli kişilerin yorumlaması doğru olur.
Öncelikle ne izlediğinize göre bunu değerlendirmek lazım.
8000 liralık TV performansını 3000 liraya alamazsınız.
1920X1080 yayını 3840x2160 panelde izlerseniz tabi iyi olmaz.

Y Çevrimdışı

Yusufclp 

Aktif Üye
10 Şub 2021
74
45
Öncelikle ne izlediğinize göre bunu değerlendirmek lazım.
8000 liralık TV performansını 3000 liraya alamazsınız.
1920X1080 yayını 3840x2160 panelde izlerseniz tabi iyi olmaz.
Katılıyorum size ancak 2009 yılında aldığım giriş seviyesi LG FHD lcd tv arızalanınca 3 yıl önce grundig UHD tv ye geçince de az biraz düzgün görüntü bekliyor insan.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

D Dardanos
Televizyonun menüsü ve kullandığım görüntü ayarları bu şekilde. Önceki televizyonda daha çok ayar vardı.
IMG_20210512_184316.jpg
IMG_20210512_184304.jpg

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
Katılıyorum size ancak 2009 yılında aldığım giriş seviyesi LG FHD lcd tv arızalanınca 3 yıl önce grundig UHD tv ye geçince de az biraz düzgün görüntü bekliyor insan.
Tamam ama aldığınız Grundig de giriş seviye. O panelde en iyi performansı 4K içerikle alırsınız. Resim işlemesi iyi bir uydu alıcısı alırsanız görüntü nispeten düzelir. O tip cihazlar da epey pahalı.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt