Goldmaster ve Next cihazlara RS232 yazılım atma programları lazım ...

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Genel bir başlık gibi olmuş,işin aslı epey programım vardı,çoğu dvd'lerdeydi,kuşlar ağaçlara dadanmasın diyerek delip ağaçlara asmışım -nasıl yaptıysam bütün hepsini- hatta elektor dergisinin tüm sayıları,MRcam dosyaları,loader kart dosyaları,season,matrix,daha birçok arşivi delip ,asmış veya bir kenara koymuşum,sanırım hepsinin içi içe olduğunu unuttum :)
Şimdi tabii hepsi lazım değil,ama köyde kullandığım,burada kullandığım GM ve next receiverlerim var, özellikle GM 4600 pvr.
Bana GM (olursa ve varsa next ) RS232 yükleme-saklama programı lazım.Gm servis sitesinde yok :bilmiyom
Herkezde olmaz ,bu dosyalar onun için özellikle :
A A.Bozoğlu ,
Necati_Simsek Necati_Simsek ;
TEKNOwest teknovest ; (gerçi sende de olmaz ama belki dedim :) )
digiulama digiulama ;
Dostlarıma sesleniyorum :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
ben sanki yolladım gibi hatırlıyorum gm4600
teraspy teraspy,
abi belki bakmışsındır ama ben yinede palaşıyım
servis menü burda aradığın vardır belki abi :)
Buraya baktım,hatta indirdiklerimde oldu ,ama iş yapmadı,eskilerde kalmış :)
digiulama digiulama ,senin verdiğini denedim ama işlem yapmadı ,rx-tx uçlarını değiştirdim yine yapmadı .

digiulama Çevrimdışı

digiulama 

Süper Üye
5 Nis 2018
882
42
abi sen o cihazı yolla bana bakayım ben ona olmadı neler yapabilirim
varsa dönüşcek başka cihazlar onlarıda gönderebilirsin hepsine el atarım neler var neler yok die :)

Necati_Simsek Çevrimdışı

Necati_Simsek 

Süper Üye
29 Ağu 2018
553
55
Abi bende Goldmaster ile ilgili maalesef hiçbir bilgi yok. Ama next dersen modeline göre bulmaya, çözmeye çalışırım.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Next hangi seri için loader lazım?
Abi bende Goldmaster ile ilgili maalesef hiçbir bilgi yok. Ama next dersen modeline göre bulmaya, çözmeye çalışırım.
Next cihazda gerek kalmadı maalesef,bizim yeğene "adaptörünü değiştir "demişler,o da gitmiş kafasına göre adaptör almış,yakmış nexti,ilk çıkanlardandı, mini olandan.
Gm ise 4600 pvr olandan,bazen sinyal güzel görünüyor,bazen epey düşük oluyor ve görüntü sanki anten bozuk gibi davranıyor,fişi çıkartıp takınca anında düzeliyor,beslemede sorun yok,voltajlar stabil ,usb ile yazılım almıyor,rs232 ile atmak lazım ama yazılım atma programı yok elimde :)

Necati_Simsek Çevrimdışı

Necati_Simsek 

Süper Üye
29 Ağu 2018
553
55
Next cihazda gerek kalmadı maalesef,bizim yeğene "adaptörünü değiştir "demişler,o da gitmiş kafasına göre adaptör almış,yakmış nexti,ilk çıkanlardandı, mini olandan.
Gm ise 4600 pvr olandan,bazen sinyal güzel görünüyor,bazen epey düşük oluyor ve görüntü sanki anten bozuk gibi davranıyor,fişi çıkartıp takınca anında düzeliyor,beslemede sorun yok,voltajlar stabil ,usb ile yazılım almıyor,rs232 ile atmak lazım ama yazılım atma programı yok elimde :)
Abi, cihazın içerisindeki kondansatorleri kontrol ettin mi? Belki basit bir kondansator arızası olabilir.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt