Gerçek Çam Ağacı Satan Bir Yer Var Mı?

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,291
Ev içine düşünüyorsunuz sanırım. 3-4 yaşlarında 1,5-2 metre boylarında tüplü çamları alıp evde bakabilirsiniz. Ben bir kaç ay önce N11’den yorumları iyi olan Mersinli bir satıcıdan Mayer Limon fidanı aldım. Birini hediye edip diğerini salonuma koydum. Salonumdakinin hemen her dalında çiçekler açtı. İlk açan daldada limonlar oluştu.Şu yüzden söyledim bunları; doğru satıcıyı bularak almanızı tavsiye ederim yada arkadaşların dediği gibi Peyzaj firmalarında illaki vardır.

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Ağaç ,aşı , tecrübe ve ben :haha1
Kendi ağacımda tutturamadım kurudu yazık,ama isterseniz pandemi sonrası gelip aşılama yapayım :kiskis ,daha da iyi öğrenmiş olurum sayenizde sevgili Adem Helvacı Adem Helvacı , meebbe meebbe :hihi
Sizin ağaç da pek nazlıymış İzmir de tutmuyor. Kayseride ekilen ağaç eninde sonunda kuruyor. Sanki toprak ağacı köklerinden boğuyor gibi. Kışın da ayaz yiyor. Tokattan fide getirdik onlar bile alışamayıp öldü:hmm

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Sizin ağaç da pek nazlıymış İzmir de tutmuyor. Kayseride ekilen ağaç eninde sonunda kuruyor. Sanki toprak ağacı köklerinden boğuyor gibi. Kışın da ayaz yiyor. Tokattan fide getirdik onlar bile alışamayıp öldü:hmm
Ben beceremedim ,daha ufaktı ,ceviz ağacı idi ,ama yine var 2 adet ceviz fidanı kargalar dikti onları ,ben dikmedim :) ,tepeden kırılsın diye atıyorlar ya ,onlar tutmuş ,bir de dut ve nar var :)

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Ben beceremedim ,daha ufaktı ,ceviz ağacı idi ,ama yine var 2 adet ceviz fidanı kargalar dikti onları ,ben dikmedim :) ,tepeden kırılsın diye atıyorlar ya ,onlar tutmuş ,bir de dut ve nar var :)
Bizde de tutan tek ağaç ceviz. Her yer ceviz hiç bakılmasa bile her türlü tutuyor. ? Onların da bir hastalığı var, hastalık olduğu sene bütün tomurcukları dökülüyor hiç ceviz vermiyor onu da anlamadım.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,433
32
Benim bildiğim bol su verilmeyecek , güneş gören yerde olacak, aşırı soğuk ,rüzgardan korunacak.Birde belli yükseklikten sonra tepeden kesilecek diyorlar .

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Bende limon yetiştiren tayfadanım. Bu sene meyve verdi ama budama işini tam beceremedik. Yediveren limon bu arada.

Ekran-Alintisida39280198949b75.jpg

Geri
Üst Alt