Geceye Bir Şarkı Bırak

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Aslında çok çalgılı her gurubun da omurgası oluyor baterist, genelde ritmi baterist tutar herkes ona uyar. Hatta bazı canlı konserlerde, performanslarda şarkının akışı bozulursa diğerlerinin sitem edermiş gibi bateriste baktığını görebilirsiniz. Böyle olmak zorunda değil ama galiba en kolayı bu şekilde bateriste uymak.
+1
Kesinlikle doğru :) ,hatta bazen gitarist şaşırır ,sanki kendisinde hata yokmuş gibi hemen arkaya bateriste bakar o hata yapmış gibi :) ,bu arada bateri ve bas yol çizgisi gibidir,bateristin kaçırdığını basçı ,basçının kaçırdığını baterist toparlar çoğu zaman kimse de anlamaz bunu :hihi

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
+1
Kesinlikle doğru :) ,hatta bazen gitarist şaşırır ,sanki kendisinde hata yokmuş gibi hemen arkaya bateriste bakar o hata yapmış gibi :) ,bu arada bateri ve bas yol çizgisi gibidir,bateristin kaçırdığını basçı ,basçının kaçırdığını baterist toparlar çoğu zaman kimse de anlamaz bunu :hihi
Güzel taktikmiş, ileride gitarı birileriyle çalabilecek seviyeye ulaşırsam bunu uygularım. Suçu hemen üzerimden atarım. :hihi

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Bu da benden olsun basın sesi herkese hitap etmez ama sevene muhteşem bir bas performansı. Hemde son kısmına kadar solo. Bas solosu yazmak ve çalmak çok zordur burada San Francisco Senfonisi' nin kontrabasçısı zamanının efsane basçılarından olan Cliff Burton'ın bir derlemesini çalıyor. Normalde bas gitarla çalındığı için bazı yerlerini değiştirmiş ama bence çok güzel bir yorum olmuş.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Annem (rahmetli) ,bir gün tencerenin kapağını arıyordu ,ablam geldi ve "alo ,anne kapağı sordu" dedi :) ,kapak ta bakır haa,tabii vura vura yamulmuştu kapak :haha1 ,rahmetli dayıma vermiş de düzelttirmişti dayım kapağı :)

Ritmik olursa ütüleme yapmaz,hatta çeker insanı ,ama pata-küte çalınırsa of ki ne of :)
Almanya'dan, Türkiye'de okusun bu diye gönderildiğim yaz (1980) yanımda düzinelerce kurşun kalem ve kuru boya da getirmiştim...

Rahmetli dayımın çok güzel çaldığı darbukasını kemer ile boynuma asıp bu kalemleri de baget yaparak yaz boyu kafa ütülemiştim... :yumruk

Okullar açıldığında kalemleri kalemtraşla açıp kullanmak istediğimde içlerinin lime lime dökülme sebebinin yazın ütülediğim kafaların vebali olduğunu neçe sonra anlamıştım... Düzinelerce Faber Castel'in çöp olmasına çok üzülmüştüm... :alsana

tarikk Çevrimdışı

tarikk 

Süper Üye
6 Ocak 2018
1,631
33
Annem (rahmetli) ,bir gün tencerenin kapağını arıyordu ,ablam geldi ve "alo ,anne kapağı sordu" dedi :) ,kapak ta bakır haa,tabii vura vura yamulmuştu kapak :haha1 ,rahmetli dayıma vermiş de düzelttirmişti dayım kapağı :)

Ritmik olursa ütüleme yapmaz,hatta çeker insanı ,ama pata-küte çalınırsa of ki ne of :)
Abi normalde tencere kapağı direksiyon olurdu ama :hihi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt