Geceye Bir Şarkı Bırak

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Sene 2001, Ankara 'da askeri gazinoda kendi yaşıtlarım ve babamın rütbeli/rütbesiz arkadaşları ile hesabına bilardo oynuyorum.

Tüplü tv, Kral Tv açık, bu klip dönüyor...

Bilardo ile kesişen tek parça var hafızamda, yıl 1990 yazı kasetçiden mfö kasetini alıp arkadaşlarla bilardo oynamaya gittik, kasetinin jelatinini açıp teybe koyduk ama Ali Desidero'yu tekrar tekrar geri sardırıp dinlemekten bilardo ikinci planda kalmıştı... :sirit

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Her parmakta bi enstrüman vallahi abi ?
Sevgili tarık,bateri ile başladım zaten ,sol omuzda sıkıntı çıkınca 2 yıldan sonra bas gitara geçtim ki bas sesine bayılırım (helen vardır sıkıntı) ,sonra orkestrada problem çıktı , çünkü bas gitar benim değildi ,kiralıyordum ...
Neyse belki detaylı sonra anlatırım ,konuyu dağıtmayayım :ok

tarikk Çevrimdışı

tarikk 

Süper Üye
6 Ocak 2018
1,631
33
Sevgili tarık,bateri ile başladım zaten ,sol omuzda sıkıntı çıkınca 2 yıldan sonra bas gitara geçtim ki bas sesine bayılırım (helen vardır sıkıntı) ,sonra orkestrada problem çıktı , çünkü bas gitar benim değildi ,kiralıyordum ...
Neyse belki detaylı sonra anlatırım ,konuyu dağıtmayayım :ok
Geçmiş ola abi? diğer konuya bekliyorum o zaman

tarikk Çevrimdışı

tarikk 

Süper Üye
6 Ocak 2018
1,631
33
Çocukluğumdan beri müziğin en ilgi çekici enstrümanı bateri ve dolayısıyla bateristler olmuştur.

Konserlerde, düğünlerde (varsa) ilk dikkat ettiğim bölüm bateri bölümü ve baterist olur... Tamamen yetenek, tamamen emek üzerine kurulu olması herhalde bu ilgimin kaynağı...
Kafa ütüler bende normalde ama uyum çok iyi ????? Sanırım bateriyle aramız yok?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Çocukluğumdan beri müziğin en ilgi çekici enstrümanı bateri ve dolayısıyla bateristler olmuştur.

Konserlerde, düğünlerde (varsa) ilk dikkat ettiğim bölüm bateri bölümü ve baterist olur... Tamamen yetenek, tamamen emek üzerine kurulu olması herhalde bu ilgimin kaynağı...
Annem (rahmetli) ,bir gün tencerenin kapağını arıyordu ,ablam geldi ve "alo ,anne kapağı sordu" dedi :) ,kapak ta bakır haa,tabii vura vura yamulmuştu kapak :haha1 ,rahmetli dayıma vermiş de düzelttirmişti dayım kapağı :)
Ritmik olursa ütüleme yapmaz,hatta çeker insanı ,ama pata-küte çalınırsa of ki ne of :)

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Aslında çok çalgılı her gurubun da omurgası oluyor baterist, genelde ritmi baterist tutar herkes ona uyar. Hatta bazı canlı konserlerde, performanslarda şarkının akışı bozulursa diğerlerinin sitem edermiş gibi bateriste baktığını görebilirsiniz. Böyle olmak zorunda değil ama galiba en kolayı bu şekilde bateriste uymak.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri