GEARBEST Xiaomi ile Türkiye' de

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
740
Evet arkadaşlar bugün mail adresime Gearbest ten ileti geldi, görüntülediğim de 6-10 Haziran tarihlerinde CNR Expo Fuarında yapılacak Games Week İstanbul etkinliğine Xiaomi ile birlikte yer alacağı yazıyor. Etkinlik süresince kampanyalı satışları mevcut. Araştırdığım da Aynı zamanda Türkiye Pazarına resmen giriş yapmış. Türkiyede Xiaomi nin resmi dağıtıcısı olmuş. Xiaomi ürünleri İstanbul depodan dağıtımı yapılacakmış. Güzel bir gelişme, herkese hayırlı olsun :ok

untitled-2-jpg.jpg

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Hayırlısı olsun bakalım, Bu tarz siteler ile benim pek ilgim olmadı bu güne kadar lakin yakın takip eden büyük bir kitle var anladığım kadarıyla :ok

M Çevrimdışı

mateseko

Aktif Üye
4 Nis 2018
67
42
bende bekliyordum mi 8 fiyatı ne olacak merak ediyorum insallah 4k tv lerde gelir

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Tabiki Gearbest Artık ürünlerin %50 kısmını Türkiye deki Ofisinden(Depo) sundan gönderecekmiş, 15-20 gün bekliyeceğine 3-4 günde elinde olacak. Amazon da Türkiye Ofisini açtı :ok

Abi bu önemli benim için zira bilinçli bir ütketicinin mutlaka karşısında MUHATAP bulabileceği kanallardan alışveriş yapması gerektiği düşüncesindeyim :ok

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,938
32
süper olmuş. fiyatların hepsiburadadan farklı olacağına ben inanmıyorum. bakalım görelim :)

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
Türkiye pazarı Çin iler ve diğerleri içinde çok önemli dir!

Sayfaları Türkçe oldu uzun zaman önce!

Gearbest,son iki senedir Ali ve Geek in epeyi önüne geçti!

MH de iyi ve hızlı giderse+malları veya bir çok malı da TR deposun dan
telim ederse 3/5 gün de paket elimiz de olur,gerçi ARAMEX ile anlaştılar
ve bizim malum gümrük de beklemek v.s hizmetleri ağır dan alınmsa
örneğin HongKong çıkış lı bir paketiniz İstanbul da iseniz max.3 günde
alinizde olur başka şehirler 1/2 gün daha atıyor!

ARAMEX ile Gümrük konusunu da anlaşırlarsa iş çok daha çabuk biter!

Çin li bu herifler yaw,uyanığın en önde gidenleri dir:hoba1

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
albanez albanez abi yurtdışından alışverişlere yüzde 18 vergi geldi. Bu sorunun bir an evvel çözülmesi lazım. Gerçi artık döviz kuru nedeniyle Çin'den alışveriş yapmanın da bir albenisi kalmadı bence.:bilmiyom

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
O oran AB için ama Uzakdoğu dan olursa 20 dir+

Eskiden beri var dı,ama o zaman çokça atlanıyordu şimdi herifler her kutuyu didik didik arayıp vergi kesmeye başladılar!
arıza çıkarıyorlar v.s yani "yemiyorlar" artık:mutlu

arada şansı olanlar yırtıyor,ancak çok ucuza alınan bu mallar için %20 vergi ödenmiş hiç önemli değildir!

Çin li bunu da aşar! düşük fat. kesiyorlar ama bu sefer de Gümrük yemiyor çoğu kere!
Pahalı bir mal alınmamışsa gümrük komaz bahsettiğim mallar $ 20/30 veya taş patlasın $ 100/150 kağıt içindir
ki millet zaten böyle şeyleri alıp getiriyor

Ben en son Gearbest den Mayıs ortası gibi TVBox getirdim fiyatı Aramex Hızlı kargo dahil $ 135 idi
herifler faturaya $ 65 yazmışlar! bu rakamı Gümrük yedi:hoba1 bende sorun etmedim ama 135 kağıtlık fat.da elimde
net den gelmiş olarak vardı tabiki yemeselerdi bunu ibraz edecektim!

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
O oran AB için ama Uzakdoğu dan olursa 20 dir+

Eskiden beri var dı,ama o zaman çokça atlanıyordu şimdi herifler her kutuyu didik didik arayıp vergi kesmeye başladılar!
arıza çıkarıyorlar v.s yani "yemiyorlar" artık:mutlu

arada şansı olanlar yırtıyor,ancak çok ucuza alınan bu mallar için %20 vergi ödenmiş hiç önemli değildir!

Çin li bunu da aşar! düşük fat. kesiyorlar ama bu sefer de Gümrük yemiyor çoğu kere!
Pahalı bir mal alınmamışsa gümrük komaz bahsettiğim mallar $ 20/30 veya taş patlasın $ 100/150 kağıt içindir
ki millet zaten böyle şeyleri alıp getiriyor

Ben en son Gearbest den Mayıs ortası gibi TVBox getirdim fiyatı Aramex Hızlı kargo dahil $ 135 idi
herifler faturaya $ 65 yazmışlar! bu rakamı Gümrük yedi:hoba1 bende sorun etmedim ama 135 kağıtlık fat.da elimde
net den gelmiş olarak vardı tabiki yemeselerdi bunu ibraz edecektim!

Abi vergi yine ucuz ürünler için çok birşey değil ama kurdan dolayı çok basit ürünler bile istenmeyen fiyat düzeyine çıkmış.
Veresim gelmiyor, sorun orada aslında. :bilmiyom

Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Şimdi ben anlamadım, gearbest mi Türkiye'ye geldi ve internet üzerinden satış yapacak, yoksa sadece Xaomi yi mi Türkiye'ye getirdi, yani Xaomi mi geldi?

Ben Amazonu 4 gözle bekliyorum. Bu gearbest te amazon gibi Türkiye'de site açtı mı?

:bilmiyom:polis

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri