Fujitsu Prime Çalışma Prensibi

P Çevrimdışı

PoineMaia

Aktif Üye
5 Mar 2024
67
44
Resimde R32 olan yerde karşısında KG yazan yer var

gaz82829c7b8573878f.jpg

Kusura bakma fazla sordum ama buradaki gaz miktarı gerçekle aynımı eksikmi hocam. Birde bu cihazı sökerkende kaçırdılar onuda saymadan sorayım.

U Çevrimdışı

urzais

Aktif Üye
15 Mar 2021
68
51
gaz82829c7b8573878f.jpg

Kusura bakma fazla sordum ama buradaki gaz miktarı gerçekle aynımı eksikmi hocam. Birde bu cihazı sökerkende kaçırdılar onuda saymadan soraBu kısıomd
Bu kısımlardan çok anlamam ama sağdaki göstergeye göre 580 ibre normal gibi görünüyor.
Bu işlem ne zaman yapıldı servis mi geldi kontrol için yoksa ilk montaj mı anlamadım?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
19,102
590 gr görünüyor.
Gaz haliyle kaçan o kadar fazla olmaz.
590gr R32 gaz olduğu yazıyor 1mt boruda yaklaşık 20gr gaz bulunur.

Manometreden gaz miktarı tespit edilemez. Mevcut cihazın çalışma basıncına göre katalogdaki yazan basınçla karşılaştırma yapılır. Birbirine yakınsa gazın tam olduğu varsayılır.

P Çevrimdışı

PoineMaia

Aktif Üye
5 Mar 2024
67
44
Bu kısımlardan çok anlamam ama sağdaki göstergeye göre 580 ibre normal gibi görünüyor.
Bu işlem ne zaman yapıldı servis mi geldi kontrol için yoksa ilk montaj mı anlamadım?
Şimdi benim videoda belirttiğim bir sorun vardı, servis yolladılar üfleme ve emiş ölçtüler sonra ne hikmetse birde gazına baktılar neden baktılar onuda anlamadım çünkü emiş ve üfleme normal demişti.

590gr R32 gaz olduğu yazıyor 1mt boruda yaklaşık 20gr gaz bulunur.

Manometreden gaz miktarı tespit edilemez. Mevcut cihazın çalışma basıncına göre katalogdaki yazan basınçla karşılaştırma yapılır. Birbirine yakınsa gazın tam olduğu varsayılır.
adamlar buna bakarak tamam dedi bu cihaza bir hortum o hortumuda dış üniteye taktı takarken kaçırdı sökerken kaçırdı üstüne birde gazı tam dedi gitti.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
19,102
Şimdi benim videoda belirttiğim bir sorun vardı, servis yolladılar üfleme ve emiş ölçtüler sonra ne hikmetse birde gazına baktılar neden baktılar onuda anlamadım çünkü emiş ve üfleme normal demişti.

adamlar buna bakarak tamam dedi bu cihaza bir hortum o hortumuda dış üniteye taktı takarken kaçırdı sökerken kaçırdı üstüne birde gazı tam dedi gitti.
kaçan miktar performansı etkilecek miktarda değil o yüzden kafanıza takmayın.
Sizin yaşadığınız sorun yazılımsal bunu çözmeniz mümkün değil. Firmanın yazılımını revize etmesi gerekir fakat bu adamlar ne hikmet cihazın bu şekilde çalışmasını istiyor.

P Çevrimdışı

PoineMaia

Aktif Üye
5 Mar 2024
67
44
kaçan miktar performansı etkilecek miktarda değil o yüzden kafanıza takmayın.
Sizin yaşadığınız sorun yazılımsal bunu çözmeniz mümkün değil. Firmanın yazılımını revize etmesi gerekir fakat bu adamlar ne hikmet cihazın bu şekilde çalışmasını istiyor.
Bende söyledim adana bölge müdürüymüş hatta servisle konuşan video attım adama sorun bu dedim adam üfleme emiş gaz ölçümü testleri yaptırdı servisle istişare halinde ama sanki kendi cebinden gidecek iade alsalar.

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
19,102
Bende söyledim adana bölge müdürüymüş hatta servisle konuşan video attım adama sorun bu dedim adam üfleme emiş gaz ölçümü testleri yaptırdı servisle istişare halinde ama sanki kendi cebinden gidecek iade alsalar, ben servisteki çocukla konuşurken araya girdim benim sorunum bunlar değil ona bakmadınız bile dedim müdür efendi oradan mahkemeye versin diyormuş.
İstanbuldasınız sanırım, Adana bölge sorumlusu İstanbul bölgesine nasıl karışıyor :bilmiyom

P Çevrimdışı

PoineMaia

Aktif Üye
5 Mar 2024
67
44
Yeni gelişme ekleyeyim bu gün Adana bölge müdürlüğünü aradım ve bir yetkili ile görüştük sanırım 45 50 dakikalık bir görüşme oldu görüşmeye iklimsanın adana baş ustasıda konferans olarak katıldı hem fujitsu klimayı watmetreden kademe kademe çektiği akımı hemde bosch klimanın wattmetreden kademe kademe çektiği akımları telefondan test ettik. Onlar istedi ben yaptım ve sonuç olarak ortada bir sıkıntının olduğu kanısına varıldı ve benim eve klimaya bakmaya adanadan gelmeye karar verdiler. Gelişme oldukça aktarıcam.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
19,102
Yeni gelişme ekleyeyim bu gün Adana bölge müdürlüğünü aradım ve bir yetkili ile görüştük sanırım 45 50 dakikalık bir görüşme oldu görüşmeye iklimsanın adana baş ustasıda konferans olarak katıldı hem fujitsu klimayı watmetreden kademe kademe çektiği akımı hemde bosch klimanın wattmetreden kademe kademe çektiği akımları telefondan test ettik. Onlar istedi ben yaptım ve sonuç olarak ortada bir sıkıntının olduğu kanısına varıldı ve benim eve klimaya bakmaya adanadan gelmeye karar verdiler. Gelişme oldukça aktarıcam.
Yoğunluğum olmasa bende gelirdim.

H Çevrimdışı

hardcrss

Aktif Üye
26 May 2021
136
33
1 . Kademe 200 220 watt
2. kademe 300 320 watt
3. kademe 470 490
Diye gidiyor. Birde ekonomi mod var ona alınca her kademede 20 ila 40 watt arası daha kayıp oluyor.
Tam güçte çalışmıyor klima. Normalde en soğuğa alınca 1000 küsur wattlara çıkması gerekmiyor mu?

Geri
Üst Alt