Fujitsu Prime Çalışma Prensibi

P Çevrimdışı

PoineMaia

Yeni Üye
5 Mar 2024
48
44
Merhaba arkadaşlar Klima Fujitsu Prime 12.000 BTU Klima en düşük fan ve 18 dereceye alımdığında iç ortam ısısı ister 30 ister 40 derece olsun wattmetreden 200 220 watt aralığında çekiyor. Normalde 18 dereceye çekilen klima 1000 li wattlara dayanması gerekmiyormu? Klima 26 dereceye otomatik fanda set edildiğindede 27 28 29 derecelere getiriyor içerisini set rakamının altını geçtim set rakamına bile getiremiyor. Yatak odasında 9.000 btü var sessizde çalıştıramıyorum klima gazlamıyor ölüyor motor resmen, otoya alıyorum 26 setliyorum hem rüzgar sesi çok olıyor uyutmuyor hem içerisi istelinlen sıcağa gelmemeğinden terliyoruz.

12.000 Btü olan oda 22 m2 9.000 btü Klima olan oda 15 m2

Sizce bu klimanın yazılımındamı sorun var?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,744
Bazı klima markaları kompresör devrini fan hızıyla ilişkilendiriyor.

18 derece yüksek fan yapıp tüketimi tekrardan ölçün dediğimi anlayacaksınız.

P Çevrimdışı

PoineMaia

Yeni Üye
5 Mar 2024
48
44
Bazı klima markaları kompresör devrini fan hızıyla ilişkilendiriyor.

18 derece yüksek fan yapıp tüketimi tekrardan ölçün dediğimi anlayacaksınız.
Ozaman zaten gazlıyor doğal olarak fakat düşük fanda neden gazlamıyor sorun orada zaten. Misal yatarken sessiz modda çalışmayacaksa bu klima neden sessiz mod yapmışlar?

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,744
Ozaman zaten gazlıyor doğal olarak fakat düşük fanda neden gazlamıyor sorun orada zaten. Misal yatarken sessiz modda çalışmayacaksa bu klima neden sessiz mod yapmışlar?

Yaşadığınız durum yazılımsal. Klima tavsiyesi verirken benim en dikkat ettiğim husus budur. YAZILIM

Gree, Haier yazılımı aynı bu şekilde bana göre çok yanlış çalışma mantığı. Sen iç dış üniteden aldığı veriye göre kompresör devrini kontrol et. Fan hızından sanane.!

P Çevrimdışı

PoineMaia

Yeni Üye
5 Mar 2024
48
44
Yaşadığınız durum yazılımsal. Klima tavsiyesi verirken benim en dikkat ettiğim husus budur. YAZILIM

Gree, Haier yazılımı aynı bu şekilde bana göre çok yanlış çalışma mantığı. Sen iç dış üniteden aldığı veriye göre kompresör devrini kontrol et. Fan hızından sanane.!
İade için talep oluşturdum hocam. Ölçüm vesaire yapacaklarmış yapsınlar bakalım ne çıkacak.

P Çevrimdışı

PoineMaia

Yeni Üye
5 Mar 2024
48
44
gaz.jpg

gaz2.jpg

Bu klimada ne kadar gaz varmış Sota Sota hocam miktar doğrumu ? Adamlar birde hortumu takarken ve sökerken bir sürü gaz kaçırdı, ne işlere kaldık valla.

Geri
Üst Alt