Fujitsu klima için fikir alabilir miyim ?

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
cepte para olsa 3 adet klima alacağım şota ustanın tavsiye ettiği lg den bu fujiplusuda en sevmediğim insana hediye edeceğim sinirden telef olsun diye.
klima
Gülsem mi üzülsem mi bilemedim. Ama moral bozukluğuna en iyi ilaçtır değil mi gülmek azizim. O yüzden gülücük bıraktım. Bazen tercihlerimiz sıkıntı yaratabiliyor. Ama imkanlarımız yerinde olup değiştirme şansımız olursa ilk harfi bile aklımızda kalmayabiliyor. ;)
kumanda bile sapıtıyor kışın soğutmaya geçiyor yazın ıstımaya geçiyor bir bakıyorum fana geçmiş klimayı geçtim kumandası bile beş para etmez.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,458
şota ustam pederin evinde 18 yıl önce takılmış lg beko klima var(2005 yılında takılmış) ısıtmıyormuş peder klimacı arkadaşını çağırmış gazı kaçmış dedi gaz doldurdu fakat ben test yapmayacakmısın gaz bastın fakat ya bir yerde kaçak varsa diye sordum gerek yok bu kadar yılda gazın bitmesi normal dedi.gerçekten klima konusunda bilgim pek yok bu gaz kaçağı 18 yıllık klima olduğu için normalmi yoksa klimacı geçinen pederin arkadaşı sallamışmı.eğer gene kısa sürede gaz kaçarsa para vermem bedavaya yaparsın dedim tamam dedi fakat bu test yapmaması (gaz kaçağını bulmak için) canımı çok sıktı.şimdiden cevap için teşekkürler.
Klimalarda gaz akışının yol aldığı borular, kompresör, evap, kondenser sızdırmaz olmak zorundadır.

havşalarda kılcal çatlak dahi olsa zaman içerisinde gaz eksiltmesi yaşatır.

Klimanız R22 gazlı olduğu için direk üzerine ekleme yapmış.
olması gereken tüm gazı vakumlayıp manometre vanaları kapalı şekilde 5-10dk bekleyip sızdırma var mı kontrol etmesi gerekirdir.

sonrasında cihaz üzerinde yazan gr-kg göre gaz şarjı yapılması gerekirdi.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Klimalarda gaz akışının yol aldığı borular, kompresör, evap, kondenser sızdırmaz olmak zorundadır.

havşalarda kılcal çatlak dahi olsa zaman içerisinde gaz eksiltmesi yaşatır.

Klimanız R22 gazlı olduğu için direk üzerine ekleme yapmış.
olması gereken tüm gazı vakumlayıp manometre vanaları kapalı şekilde 5-10dk bekleyip sızdırma var mı kontrol etmesi gerekirdir.

sonrasında cihaz üzerinde yazan gr-kg göre gaz şarjı yapılması gerekirdi.
teşekkürler büyük ihtimalle gene gaz kaçıracak ben klimacı arkadaşa dediğim halde gerek yok kaçak testi yapmaya dedi .şimdi ne kadar sürede gaz bitecek bakalım eğer çok kısa sürede biterse ücretsiz yaptıracağım.Böyle klimacıları peder nerden buluyor anlamış değilim. klimacıya söylüyorum bu kadar zamanda kaçak olmasa bile gaz biter diyor.(18 yıl)

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt