Forumdaki "film" reklamlardan dolayı köyden foruma girmemeye karar verdim...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
dosya barındırma sunucusunu kurdun link kısaltmadan da biraz bir şeyler kazanabilirsin. Bu konuda ciddiyim. Düşünmelisin

Forumun kuruluş misyonuna ters bu durum ne yazık ki.

Belki başlı izinler ve hoşgörü dahilinde alınan desteği dolaylı yollardan gelir kapısına getirmek doğru olmaz düşüncesi ile en başından beri bu düşünceye hep karşı çıktım.

Forum genelinde gezinirken reklam çıksın eyvallah ama yazılım konusunda emek bize ait olmadığı için doğru olmayacağı düşüncesindeyim

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Yıllar önce telefon paketimde aylık 2 Gb internet vardı ve yetiyordu (gerçi şimdi de 7 gb var ve çok fazla geliyor) işyerinde internet yoktu o dönemler. Bir işlem için pc'ye telefonu bağlamam gerekti, işlemi yaptım çıktım kalan kotaya bir baktım 150 Mb görünüyor, ben şok... Paket daha iki veya üç gün önce yenilenmiş, o dönemde salla kazan, falan filan tarzında ilave şeyler de yoktu... Tüh tüh tüh derken 150 mb ile 27 gün idare etmiştim... :sirit

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
Tarayıcıyı reklam engelleyici olmadan kullanmak ? . Ben yaklaşık 15 yıldır doğru düzgün sayfalarda reklam gördüğümü hatırlamıyorum. Bunu sadece can sıkıcı reklamlar olarak görmemek lazım. Bir çok sahte kredi kartı dolandırıcı reklamları ve zararlı(virüslü) alan adı olan internet sitelerinden kurtulmuş oluyorsunuz ayrıca daha az internet tüketiyorsunuz ve sayfalar daha hızlı açılmış oluyor. Ayarları düzgün yaparsanız bence bilgisayarda antivirüs kullanmaya da gerek yok.

Program kullanmadan telefonda reklamları engellemek için bu dnsleri kullanarak büyük ölçüde reklamlardan kurtulabilirsiniz yada adblock destekli browser da kullanablirsiniz.
176.103.130.130
176.103.130.131

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Forumun kuruluş misyonuna ters bu durum ne yazık ki.

Belki başlı izinler ve hoşgörü dahilinde alınan desteği dolaylı yollardan gelir kapısına getirmek doğru olmaz düşüncesi ile en başından beri bu düşünceye hep karşı çıktım.

Forum genelinde gezinirken reklam çıksın eyvallah ama yazılım konusunda emek bize ait olmadığı için doğru olmayacağı düşüncesindeyim
Haklısınız hocam benimde hoşlanmadığım bir durum yine de düşünülmesi gerektiğini hissettim. Ayrıca hocam emek hırsızlığı diyorsunuz da sizin fikonun teknonun emminin rfve arkadaşın hammoyu saymıyorum bile bu forumu buraya getirebilmek için sarf ettiğiniz emeği kimse göz ardı etmemeli. Diğer türlü size emek hırsızlığı olmuyor mu gel indir git işin düşünce tekrar gel tavsiyeni al git sizce durum bundan ibaret değil mi ben burdan öyle görüyorum ya ben çok katıyım ya da durum gerçekten böyle

Not: Sizin yazdığınız makaleler ile tv konusunda okullara ders verilir net

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Not: Sizin yazdığınız makaleler ile tv konusunda okullara ders verilir net

Benim adıma Çok gurur verici bir cümle olmakla birlikte, Gaziantep den değerli bir Fen Lisesi Fizik hocamız telefonda bana bunu belirtmişti.
''LCD teknolojileri müfredata girdi, Öğrencilere ders verebilmek için sizin videoları izleyip anlatım yapıyoruz'' demişti çok mutlu olmuştum.

Bunun yanısıra diğer konu için sadece şunu yazmak isterim. Burası Mevlana Kapısı :)
Faydamız oluyorsa o yetiyor bana inanın.
Ancak Ahmet'i de anlamak gerek elbette. O nedenle bu konu eğer gündeme gelecek ise bağış kutusu olarak gelebilir, alternatif forum reklamlarından gelebilir, Firmalar işle anlaşma yapılarak gelebilir lakin yazılım konusu her zaman halka açık ve ücretsiz olmalıdır.

Anlayışla karşılanacağına inancım sonsuz :)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Tarayıcıyı reklam engelleyici olmadan kullanmak ? . Ben yaklaşık 15 yıldır doğru düzgün sayfalarda reklam gördüğümü hatırlamıyorum. Bunu sadece can sıkıcı reklamlar olarak görmemek lazım. Bir çok sahte kredi kartı dolandırıcı reklamları ve zararlı(virüslü) alan adı olan internet sitelerinden kurtulmuş oluyorsunuz ayrıca daha az internet tüketiyorsunuz ve sayfalar daha hızlı açılmış oluyor. Ayarları düzgün yaparsanız bence bilgisayarda antivirüs kullanmaya da gerek yok.

Program kullanmadan telefonda reklamları engellemek için bu dnsleri kullanarak büyük ölçüde reklamlardan kurtulabilirsiniz yada adblock destekli browser da kullanablirsiniz.
176.103.130.130
176.103.130.131
Ne yalan söyleyeyim Anti Adblock kurmayı düşünüyordum.
(gelecek tepkiler konusunda emin olmadım)

sonuç olarak yağmasa da damlayan bu sisteme ihtiyacımız var.

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
Ne yalan söyleyeyim Anti Adblock kurmayı düşünüyordum.
(gelecek tepkiler konusunda emin olmadım)

sonuç olarak yağmasa da damlayan bu sisteme ihtiyacımız var.

Yönetici olarak haklısınız bir şekilde çark dönmesi gerekiyor. Kullanıcılar sen ne kazanıyorsun sistem nasıl dönüyor diye düşünmez. İşin içinden çıkılması zor bir durum. Adblockların bazıları eklenti ile Anti Adblock'u da aşıyor.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Yönetici olarak haklısınız bir şekilde çark dönmesi gerekiyor. Kullanıcılar sen ne kazanıyorsun sistem nasıl dönüyor diye düşünmez. İşin içinden çıkılması zor bir durum. Adblockların bazıları eklenti ile Anti Adblock'u da aşıyor.
Otomatik konum değiştiren anti adblock aşmak zor. (imkansız degil)
okadar uğraş verene kadar açıyım gitsin diyorsun :hihi

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Ben "verim gidiyor" diyorum siz reklamlardan kazançtan bahsediyorsunuz ,3Gb verim var yav,sizin gibi zenginde değilim,emekli bir adamım ,%5.4 zam aldım, huuuuu ,hepinize yazdım ,pcden film izleyen biride değilim ki,bugün iboyu yakaladım "ibo benim telin şifresini kırıp film mi izliyorsun,söyle bakayım bir şey yapmayacağım" dedim,bana "nediyon alattin abey" dedi :haha1
Bende bugün benzin aldım ,tam 70 TL verdim,benzinciye kaportadaki manyetik sucuların kartvizini gösterdim"şuraya tıkla bakayım" dedim,şaşırdı :hihi
Amca o ney dedi, bende "reklam" , buraya tıklıyorsun ,benzin %1 indirimli ödeniyor dedim :haha1
Bende "esprili başlık açayım" dedim,ne var bunda <--- Bu savunma olmadı ama ,idare ediverin gari :kiskis

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri