Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
PC bozulunca bilgisayarcıya TV bozulunca Tv tamircisine götürmek lazım işini iyi yapan bir yere gitmişse pc format atılır format sonrası programlar yüklenir kasa içi kompresör ile hava tutularak temizlenir pc işlemci fanı yağlanır termal macunu yenilenir ram'ler silgi ile sinir pc'nin bakımıda aradan çıkar harcanan zaman emek vardır A Adem Helvacı hocam
Sadece format atmak için anlaşıldıysa bunların hiç biri yapılmaz.
Şimdilerde düzgün yükleme bile yapan yok.
Bas geç, nasılsa anlamaz müşteri.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
işte orası pc'yi götürdüğün yer ile alakalı müşteri format için getirir sadece format için para öder geriye kalan bakım temizlik vs müşteri memnuniyeti için ücretsiz olarak yapılır gelen müşterinin yüzü güler aldığı hizmetten memnun kalırdı daimi müşteri olurdu Umut Barış Umut Barış hocam haklısın dediğin gibi şimdilerde dediklerimi yapan fazla esnaf kalmadı format atıp al git mantığı ile iş yapılıyor işini iyi yapan hakkını veren kazanır müşteri memnuniyeti önemli...

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
PC bozulunca bilgisayarcıya TV bozulunca Tv tamircisine götürmek lazım işini iyi yapan bir yere gitmişse pc format atılır format sonrası programlar yüklenir kasa içi kompresör ile hava tutularak temizlenir pc işlemci fanı yağlanır termal macunu yenilenir ram'ler silgi ile sinir pc'nin bakımıda aradan çıkar harcanan zaman emek vardır A Adem Helvacı hocam
Dediklerin olsaydı ''Haklısın'' derdim :)
O 50tl sonrası laptop kargo ile bana gelmek zorunda kalınca diyemiyorum işte :)
Her ay veya 2 ayda bir format atıp öğrenci çocukların 50tl sine göz dikmek yerine bir tane ssd alıp takmış olsaydı hem gençler derslerinden geri kalmaz, hem boşa kargo parası ödenmezdi. Vatandan WD ssd alıp taktım ve yukarıda yazdıklarının tamamını halledip daha 20 dakika önce MNG kargoya teslim ettim ürünü.

Güzel ülkemde Televizyoncular televizyonculuk, Bilgisayarcılar bilgisayarcılık yapmadığı için insanlar kendi sorunlarını kendi çözmek için uğraşıyor ya zaten :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ben çok keyif alırdım biliyormusun sevgili Umut Barış Umut Barış
Her ne arızadan gelmiş olursa olsun ben mutlaka hava kanallarını söker, fiziksel kontrol bakı ve temizliğini yapar, o zamanlar elimde olan PCI slot üzerinden çalışan bir test cihazım vardı onunla test ederdim.
İnsanın yaptığı işi sevmesi lazım, yoksa o meslek ile ömür geçmez.

Birkaç gün önce küçük oğlum ile sohbet ederken, yıllardır ''Ben aşçı olacağım'' diye inat eden ve bu yönde okulunu okuyan birisi olarak ilk defa kendisinin ağzından ''Nefret ettim'' sözlerini duydum. Drive alanımda yıllar önce yükleyip sakladığım bir ekran alıntısı var mesela :) O zamanlar bu kararının yanlış olduğunu söylemiş ancak SEVDİĞİNİ söylediği için desteklemiştim kendisini.

Bu gün aynı insan sektörü içinden görünce bir meslekten nasıl nefret ettiğini anlatır hale gelmiş ise benim bu insanın ömrü boyunca işini nefret ile yapmasına engel olmam gerekir diye düşündüm ve Ailece kararının arkasında, kendisinin her daim yanında olacağımızı söyledim.

Bu gibi insanlar lazım bize, Mesleğini AŞK ile yapacak, odak noktası salt para olmayacak insanlar lazım.

Elbette herkes parasını kazanacak lakin bir önceki mesajımda verdiğim örnekte olduğu gibi bir formata 50tl alıp sonra bunun adına da sokak jargonu haline gelmiş olan ''EMEK'' demek benim gerçek emek anlayışıma tamamen ters bir durum. Deny sana taş atmıyorum yanlış anlaşılmasın gene olarak bu tabir kullanıldığı için yazıyorum.

Emek görmek isteyenler sanayide şanzuman indiren ustalara, kanalizasyon çukuruna inen gerçek emekçilere baksınlar :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Ben çok keyif alırdım biliyormusun sevgili Umut Barış Umut Barış
Her ne arızadan gelmiş olursa olsun ben mutlaka hava kanallarını söker, fiziksel kontrol bakı ve temizliğini yapar, o zamanlar elimde olan PCI slot üzerinden çalışan bir test cihazım vardı onunla test ederdim.
İnsanın yaptığı işi sevmesi lazım, yoksa o meslek ile ömür geçmez.

Birkaç gün önce küçük oğlum ile sohbet ederken, yıllardır ''Ben aşçı olacağım'' diye inat eden ve bu yönde okulunu okuyan birisi olarak ilk defa kendisinin ağzından ''Nefret ettim'' sözlerini duydum. Drive alanımda yıllar önce yükleyip sakladığım bir ekran alıntısı var mesela :) O zamanlar bu kararının yanlış olduğunu söylemiş ancak SEVDİĞİNİ söylediği için desteklemiştim kendisini.

Bu gün aynı insan sektörü içinden görünce bir meslekten nasıl nefret ettiğini anlatır hale gelmiş ise benim bu insanın ömrü boyunca işini nefret ile yapmasına engel olmam gerekir diye düşündüm ve Ailece kararının arkasında, kendisinin her daim yanında olacağımızı söyledim.

Bu gibi insanlar lazım bize, Mesleğini AŞK ile yapacak, odak noktası salt para olmayacak insanlar lazım.

Elbette herkes parasını kazanacak lakin bir önceki mesajımda verdiğim örnekte olduğu gibi bir formata 50tl alıp sonra bunun adına da sokak jargonu haline gelmiş olan ''EMEK'' demek benim gerçek emek anlayışıma tamamen ters bir durum. Deny sana taş atmıyorum yanlış anlaşılmasın gene olarak bu tabir kullanıldığı için yazıyorum.

Emek görmek isteyenler sanayide şanzuman indiren ustalara, kanalizasyon çukuruna inen gerçek emekçilere baksınlar :)
Öyle tabi ama bu ülkede para kazanmak oldukça zor, sen de biliyorsun abi.
Tabi çocukların 50 TL'sini alıp gerçek arızayı söylememesi o dükkanın karaktersizliği o gayet net. :kiskis

Ben de keyif alıyorum bu işlerden ama, kirasıydı vergisiydi odasıydı bilmem nesiydi derken 1 ayda kendimi ayakta tutacak kadar geliri nasıl elde edebilirim o kısımdan ileri gidemiyorum mesela. :kiskis

Ben mesela aldığım bilgisayarın tüm optimizasyonlarını yapar öyle gönderirim ama çoğu bilgisayarcının böyle bir şeyden haberi bile yoktur. :hihi

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Öyle tabi ama bu ülkede para kazanmak oldukça zor, sen de biliyorsun abi.
Tabi çocukların 50 TL'sini alıp gerçek arızayı söylememesi o dükkanın karaktersizliği o gayet net. :kiskis

Ben de keyif alıyorum bu işlerden ama, kirasıydı vergisiydi odasıydı bilmem nesiydi derken 1 ayda kendimi ayakta tutacak kadar geliri nasıl elde edebilirim o kısımdan ileri gidemiyorum mesela. :kiskis

Ben mesela aldığım bilgisayarın tüm optimizasyonlarını yapar öyle gönderirim ama çoğu bilgisayarcının böyle bir şeyden haberi bile yoktur. :hihi
Bilgisayarcı dedin de aklıma geldi, bizim Koro96 Koro96 ne alemde? :alala

En son seyyar bilgisayarcıdan sabit tükkanlı bilgisayarcılığa terfi etmişti :kiskis

Koroooo ses ver :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Çoktan yoksay butonunu hak ettiği halde neler yaptığını görmek adına yoksaymadım, bazı konuları güldürüyor, gülümsemek de bir ihtiyaç... Ama yokluğunu da fark etmiyorum...
Çoktan forumdan uzaklaştırmamız gereken birisiydi lakin nedense bir türlü elimiz gitmedi. Var kardeşimizin bir hikmeti kerameti :kiskis

Bana attığı sesli mesajları bazen açıp tekrar dinliyorum gülümsemek için zira kendisine kırk kere rica etmeme rağmen illa bir şeyler yerken sesli mesaj atar, cümlelerin arasına lokmaları sıkıştırırdı :kop

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt