K.Ko19 Çevrimdışı

K.Ko19 

Yeni Üye
17 Eyl 2020
46
Merhaba arkadaşlar,

Günümüz çağında artık herkesin evinde bir hatta birden fazla bilgisayar bulunmakta.
Gel gör ki bu kadar kullanıcısı varken çıkılmaz yazılımsal bir sorun yaşadığımızda ne yapacağımızı bilemeyenler olabiliyor.
İlk önerim bu sorunu çözebilmek için araştırmalar yapmak ve hala içinden çıkılmıyor ise o zaman format atmaktır.
Yaşanılan ilk sorunda format, tek kurtarıcı değildir.

Bu konuyu açma sebebim ise en kötü ihtimali düşünüp Format atmak ve yapılması gerekenleri paylaşmak olduğu için hadi bir başlangıç yapalım;

DİKKAT: Burada görmüş olduğunuz bilgiler, ev kullanıcıları için hazırlanmıştır.
Tüm adımları eksiksiz bir şekilde yaptığınız sürece hata verme olasılığı çok düşüktür.
Üst düzey kullanıcılar için çok basit gelebilir. Amacımız en basit ve net bilgiye ulaştırmaktır. Unutmayın bilgi paylaştıkça çoğalır.

Haydi Başlayalım:

1) İlk yapılması gereken adım önemli klasör ve dosyalarımızı yedek olarak başka bir yere kopyalamak.

Yedekleme işlemi için Harici Hard disk(HDD), Flash Bellek(USB), CD, İnternet Deposu(Bulut Cloud) kullanabilirsiniz.
Tabi bilgisayarınızda Yeni Birim D yada Yerel Disk D varsa ve hard diskinizi de tamamını temizleme gereksinimi duymuyorsanız orayı da kullanabilirsiniz.

HDD veya USB'yi bilgisayarınıza takarak yedeklerinizin taşıma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
CD'ye ise yazdırma yolu ile taşıma yapabilirsiniz.
NOT: Normal CD 800MB olduğu için, DVD'yi tercih etmenizi öneririm.
İnternet Deposu yolu ile yedekleme ise bir çok siteden yapılabilmektedir. Bunlara örnek olarak: vb siteler mevcuttur.
Siz isterseniz İnternet tarayıcınızın arama motoruna "Ücretsiz bulut depolama" yazarak bir çok siteye daha ulaşabilirsiniz.

2) Bilgisayarın yapı taşı olan Driverları yedeklemek.
Formattan hemen sonra driverlarınızı güvenle kurmak için driverlarınızı yedeklemelisiniz.
Yüklü olan driverlarda sorun olduğunu düşünmüyorsanız hiç program yüklemeden onları yedekleyebilirsiniz.
Bu yedekleme işlemi sayesinde format sonrasında tekrardan güncel driver aramak zorunda kalmazsınız.

Eğer bilgisayarınıza format atma sebebiniz, bilgisayarın donanımlarını kullanmanızı sağlayan driverlar ise öncesinde Aygıt yöneticisine giriniz.
Sorunlu driveri belirleyin ve formata başlamadan önce bu driverlerin sorunsuz sürümünü indirin ve yedek aldın.

1
DY1.png

2
DY2.png

3 Yazacağımız kod:
Kod:
dism /online /export-driver /destination:"Buraya klasör yolunu yapıştırıyoruz"
DY3.png

4
DY4.png

5
DY5.png

6
DY6.png

3) Bir diğer işlem, eğer Windows işletim sistemi kuracaksak bunun hangisi olması gerektiğini belirlemek ve onu elimizde hazırda bulundurmak.

İşletim sistemini CD olarak satın almayı düşünmüyorsanız kuracağınız işletim sistemini internetten indirmeniz germektedir.
Bunu temiz bir şekilde yapmak birinci önceliğiniz olmalıdır. İnternette bir çok forum sitesinde sayısızca işletim sistemleri görmeniz mümkün.
Ama gelin görün ki bir çoğu kişiler tarafında editlendiği ve oynamalar yapıldığı için pek bir güvenli olmuyor.
Bu, tüm internette paylaşılan işletim sistemleri güvensiz demek değildir.
Eğer Microsoft'un sitesinde işletim sistemlerine ait linkleri bulmakta zorlanıyorsanız bir kaç aracı site bu linkleri isteğe bağlı bir şekilde liste halinde sunmaktadır.
Ben genelde işletim sistemini şu şekilde indirmekteyim. (Üzerine tıklayarak linklere ulaşabilirsiniz.)
Direk iso kalıbı ile indirmek için sitesinden istediğiniz sürümü indirebilirsiniz.

NOT: Sıfırdan başlayan ve çok uğraşmak istemeyen
kullanabilirler.

İndirelim ve USB'ye yazdırmaya başlayalım:
indirmek için:

Sözleşmeyi onaylayın. Başlayalım..
1
MS1.png

2
MS2.png

3
MS3.png

4
MS4.png

5
MS5.png

6
MS6.png

7
MS7.png
indirmek için:
TB1.png
(YÜKLEME ARACINI İNDİRMENİZ GEREKMEKTEDİR) aracılığı ile USB'ye nasıl yazdırabilirim.

4. Format Atma Adımları:
Yedeklemeyi yaptık, driver yedeğimizi aldık, İşletim sistemini USB yada CD'ye yükledik ve artık başlayabiliriz.
Bilgisayarı kapatalım..

#1) Bilgisayarın açma tuşuna basar basmaz üst üste “DEL/DELETE” tuşuna basıyoruz ve bilgisayarın BIOS ekranına gidiyoruz. Burada BOOT sekmesine gelip 1st Boot Device veya benzer anlamdaki alana DVD veya USB’yi seçiyoruz. Amacımız bilgisayarın ilk okumada DVD veya USB’yi görmesini sağlamaktır. Bunu başarırsanız gerisi oldukça kolay olacaktır.

1d46c5ebd890b6b82.png

#2) Yukarıdaki işlemi yaptıktan sonra F10 tuşuna basıp ENTER yapıyoruz ve bilgisayar yeniden başlatılacak bize herhangi bir tuşa basmamızı isteyecektir.
Bu cümle İngilizce olabileceği gibi Türkçe de olabilir. Bundan sonra kurulum seçenekleri gelecektir.

229d13883b19bcc2b.png

3dd11288fd7f31ada.png

#3) İlk kurulum penceresinde “Yüklenecek Dil, Saat ve Para Birimi Biçimi ve Klavye veya Giriş Yöntemi” kısmı gelecektir.
Çoğu zaman varsayılan olarak otomatik tüm seçenekler Türkçe olarak gelmektedir. Farklı bir dilde ise Türkçe olarak değiştirin ve ardından “Next/İleri” diyoruz.

49b54b7bb58e6f7b7.png

#4) Karşımıza “Şimdi Yükle” seçeneği gelecektir. Bu seçeneği seçerek kuruluma başlıyoruz.

58b3aa86c132562f4.png

#5) Windows için “ürün anahtarınız(serial key)” var ise bu kısma girebilirsiniz.
Ben kurulumu, ürün anahtarı kullanmadan yapacağım için “ürün anahtarım yok” seçeneğini seçeceğim.

65c165532f0035f3b.png

#6) Bu kısımda karşınıza sürümler gelecektir..
Gördüğümüz seçenekleri hızlı bir şekilde yorumlayayım. İsterseniz üzerine tıklayarak Microsoft'un sitesinde daha ayrıntılı bilgi de almanız mümkün.
Ayrıca alttaki Karşılaştırma Tablosundan da fikir sahibi olabilirsiniz.

- Bireysel ev kullanıcıları için hazırlanmış olan "
"(Normal kullanıcılar için en ideali budur).
- Bireysel ev kullanıcısı iseniz, basit amaçlı (video izlemek, internete girmek, Office'den yazı yazmak vb) Tek dilli olan sürümü "Windows 10 Home Single Language"
- Eğitim Sektöründekiler için tasarlanmış olan "
"
- Yazılım, Sanallaştırma vb gibi profesyonel kullanım için tasarlanmış olan "
"
- Okulların, personel, yönetim, eğitim kadrosu ve öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak amaçlıdır Ek olarak Toplu Lisanslama içindir "
"
- Üst düzey bilgisayarlar için hazırlanmıştır. "
"
x3cffde694a404d3f.jpg

Ben bir ev kullanıcısı olduğum için Windows 10 Home‘u seçip “İleri” diyorum.

79a114ae5319d8ec5.png

#7) Uygulanabilir bildirimlere ve lisans koşulları kısmında “lisans koşullarını kabul ediyorum” seçeneğini seçili hale getirip “ileri” diyoruz.
(Bunu yapmazsanız Windows 10’u kuramazsınız.)

87f2cb5c123894d74.png

#8) Karşımıza aşağıdaki gibi iki seçenek gelecektir. Yükselt seçeneğinde bilgisayarınızda hali hazırda var olan bir işletim sistemi yüklü ise bu seçenekle Windows 10’a yükseltilir. Ancak her durumda en doğru ve en iyi yöntem hemen altındaki “Özel: Yalnızca Windows’u Yükle (Gelişmiş)” seçeneği olacaktır.
Sıfırdan Windows 10 yüklemenin en doğru yolu buradan geçiyor. Bu nedenle “Özel: Yalnızca Windows’u Yükle (Gelişmiş)” seçeneğini klikliyoruz.

9607f4bb2aa2bf961.png

#9) En kafa karıştırıcı kısma geldik. Buraya geldiğinizde tüm verilerinizi bu bilgisayardan farklı bir alana yedeklemiş olduğunuza emin olmanız gerekiyor.
Çünkü aşağıda anlatacaklarım format atacağınız bilgisayara ait harddiskiniz (hdd) veya ssd‘nizdeki tüm bilgilerin silinmesine ve sıfırdan Windows yüklenmesine neden olacaktır. Bu kısım bilgisayara hali hazırda bağlı olan depolama birimlerini (hdd, ssd, usb bellek, sd kart vs.) gösteriyor.
Yine bu kısımda bilgisayarınıza bağlı olan ve bilgilerinin silinmesini istemediğiniz taşınabilir harddisk, usb bellek, sd kart vs. ne varsa çıkarmanız önerilir.
(Windows 10 yükleme işlemi için USB bellek veya DVD kullanacaksanız bilgisayarınıza bu birimler takılı kalsın.)

Eğer yeni aldığınız bir depolama birimine (hdd veya ssd) kurulum yapacaksanız altta 10. maddede ki gibi görünecektir.
Yok eğer daha önce işletim sistemi yüklenmiş bir depolama biriminiz (hdd veya ssd) varsa aşağıdaki gibi görünecektir.
Her durumda depolama biriminizi (hdd veya ssd) sıfırlamak için tek tek tüm sürücüleri seçip sil diyoruz ve aşağıdaki gibi tek bir satır haline gelene kadar tüm sürücüleri siliyoruz.

10d296b5977825eebf.png

#10) Evet, görüldüğü üzere depolama biriminiz (hdd veya ssd) içindeki tüm verileri sıfırladık, yani tamamen sildik.
Şimdi depolama birimimizi (hdd veya ssd) iki sürücüye (iki alana) bölelim. İkiden fazla alana da bölebilirsiniz, ancak en ideali 2’ye bölmektir.
Bu alanların birine işletim sistemini yükleyeceğiz. Diğerine ise yedeklerinizi atacağınız bir alan oluşturacağız.
Hani bilgisayarınızda C: ve D: sürücüsü olur ya işte yapacağımız işlem tam olarak budur.
Hiç bölmeden tek sürücü halinde de Windows'u yükleyip sonradan depolama biriminizi bölebilirsiniz.
Ancak en doğrusu ve sorunsuzu bu şekilde yapmaktır.

1116353623db5a6822.png

#11) Benim HDD 60GB alan kaplıyor. Muhtemelen sizin en az 240 GB, 480GB, 500GB, 750GB, 1 TB (=1000 GB) veya 2 TB (=2000 GB)olacaktır.
Şimdi sürücümüzü seçip “Yeni” seçeneğini seçiyoruz.

120d9f73c887b66c47.png

#12) Sürücümüzü seçip “Yeni” seçeneğini seçtiğimizde “Boyut” kısmı gelecektir.
Buraya sürücümüzün boyutuna göre MB (Megabayt) cinsinden sayıyı yazıp uygula diyoruz.
1 GB‘ın yaklaşık 10.000 MB olduğunu hatırlayalım. Örneğin; Benim HDD kapasitesi 60GB yani 60.000 MB oluyor ve harddiski ikiye böldüğümde 30.000 olacaktır.
Bu nedenle ben 30000 yazıp uygula diyorum. Sizin örneğin 480 GB ise o zaman 480 x 10.000 = 480.000 MB olacaktır. İkiye böldüğümüzde 240.000 MB olacaktır.
Buraya o zaman 240.000 yazacağız.
Not: Başta dediğim gibi illa ikiye bölmek zorunda değilsiniz. Üçe, beşe kaça bölmek isterseniz bölerseniz. Hatta hiç bölmek istemeyebilirsinizde.
İkiye bölme işleminde de illa tam sayı olarak bölmek durumunda değilsiniz.
Örneğin; HDD veya SSD’niz 500GB ise 500 x 10.000 MB = 500.000 MB kapasite sonucu çıkacaktır.
Siz ikiye bölme işleminde “Yeni” deyip “Boyut” kısmına “150.000” yazarsanız otomatik olarak geriye “350.000” kalacaktır ve diğer sürücüye 350000 MB olarak atayacaktır.
Bölme işlemimiz tamamsa bir sonraki aşamaya geçelim.

13dc878b73061ae140.png

#13) Yukarıdaki ilk bölme işlemini yaptığınızda “Windows, tüm Windows özelliklerinin doğru çalışmasını sağlamak için sistem dosyaları için ek bölümler oluşturabilir.” uyarısı gelecektir.
Tamam diyelim.

14e40bb0d6b4708e65.png

#14) Üstteki uyarıdan sonra görüldüğü üzere sistem için 564.0 MB alan oluşturdu. Bu kısma kesinlikle dokunmuyoruz.
Hemen altında tür kısmı > birincil yazan yerde ilk oluşturduğumuz depolama bölümünün alanı yer alıyor.
Onun hemen altında ise henüz tanımlamadığımız depolama bölüm alanı yer alıyor. Bu kısmı seçiyoruz ve 15 Maddeye geçiyoruz.

15406a931c985747c1.png

#15) Biz depolama birimimizi ikiye böleceğimiz için “Ayrılmamış Alan” (veya Tür kısmı boş olan alan) kısmını seçip “yeni” diyoruz ve hiçbir rakamı/sayıyı değiştirmeden “uygula” diyoruz.
Not: Eğer siz depolama biriminizde ikiden fazla bölüm oluşturacak olsaydınız bu tanımlanmamış -ayrılmamış- alan üzerinden giderek “yeni” deyip tanımlanmamış -ayrılmamış- alan boyutuna göre Megabayt (MB) cinsinden yeni sayı girip uygula diyecektik. Ardından bu işlemleri tekrarlayacaktık.

16227631a3703881d5.png

#16) Ve geldik en önemli son noktaya. Aslında format işleminde dananın kuyruğu buradan kopuyor.
Şimdi size bu kısmı da tane tane anlatayım. Yukarıda yaptığımız üzere sürücümüzü ikiye bölmüştük.
Biz burada işletim sistemimizi yani Windows‘u kuracağımız alanı seçip ileri diyeceğiz.
Türü “Sistem” olan kısım hariç hangi sürücüyü (Tür= Birincil) seçtiğiniz önemli değil.
Ancak burada çoğu zaman ileri denildiğinde hata alınmaktadır. Hata genellikle ileri dedikten sonra “Windows bu diske yüklenemez.
Seçilen diskte bir MBR bölüm tablosu var. EFI sistemlerde Windows yalnızca GPT disklere yüklenir.” gibi oluyor.
Yani MBR, GBT kelimelerini görürseniz

telefonunuzdan videoyu açın ve izleyerek bire bir uygulayın.
(Biraz sinir bozucu ama endişelenmeyin çok basit bir hata. En azından hatanın çözümünü öğrenmiş olursunuz.)

17cb09402fa35b9c8c.png

#17) Üstteki gibi Türü, Birincil olan sürücüyü seçip ileri dedikten sonra aşağıdaki gibi format atma işlemi başlayacak.
Bu kısımdan sonra bilgisayarı kesinlikle rahat bırakın. Yüzdelik ilerlemiyor diyerek paniğine kapılmayın, geçte olsa güçte olsa yükleme işlemi yapılacak.
Bu işlem maksimum 1-2 saat sürebileceğini unutmayın…

18b6053fd96c7389cb.png

#18) Yükleme işlemlerimiz tamamlamıyor. Buraya kadar geldiyseniz her şey yolunda demektir.

1954c5b48941555e19.png

#19) Burada bilgisayar kendini yeniden başlatacaktır. Bir şeye dokunmayın, kendiniz yardımcı olmaya kalkmayın. Bırakın bilgisayar kendi halletsin.

20b31aaf2b9b7c976b.png

#20) Cihaz hazır duruma getiriliyor. Bu ekranı biraz fazla göreceksiniz. Bilgisayarınızın özelliği düşükse bu ekran biraz fazla kalabilir.

21f9f7b2c662c75256.png

#21) Biraz bekleyin uyarıları. Beklemekten başka seçenek yok.

22e7c9c72c447b4387.png

#22) Biraz bekleyin uyarıları uzun sürebilir. Burada da beklemekten başka seçenek yok.
Çok Önemli Not: Bu kısımdan sonra internete bağlanmak için kablolu (ethernet) veya wifi ağı kullanıyorsanız kesinlikle bilgisayarınızı internete bağlamayın.
Kurulum işlemi bittikten sonra bilgisayarınızı internete bağlayabilirsiniz.
İnternete bağlı olduğunda kurulum işlemleri filan biraz sıkıcı oluyor.
Bu nedenle bu aşamadan sonra size wifi şifresini girin, internete bağlanın filan derse bağlamayın seçeneği atlayın geçin.
Yanlışlıkla internete bağladıysanız internetinizi kapatabilir, internet kablosunu çekebilirsiniz yada modemin fişini çekebilirsiniz.

23b906cb14d1d86f8a.png

#24) Bu kısımda “Bölge ile başlayalım. Bu doğru mu?” seçeneğinde “Türkiye” ise “Evet” diyelim. Değilse “Türkiye” yapıp “Evet” diyelim.

241cf2560efd407f1a.png

#25) Bu doğru klavye düzeni mi? Sorusunda klavyeniz “Q klavye” ise “Evet” diyelim. Değilse “F klavye” seçip “Evet” diyelim. Klavyeleri sonradan değiştirebilirsiniz.
Yani çok önemli bir kısım değil. Ama default olarak hangi klavyeyi kullanıyorsanız onu doğru bir şekilde seçili olarak gösterecektir.
Size kalan sadece evet seçeneğini seçmek.

253bde4d5eb6ba792d.png

#26) İkinci bir klavye düzeni eklemek istiyor musunuz? sorusuna “Atla” diyelim. Buna hiç gerek yok.

26179b5a0b6d0c7d69.png

#27) Bu kısıma geldiğinizde yukarıda bahsettiğim (22. maddede) gibi bilgisayarınızı internete bağladıysanız veya bağlı ise modemin fişini bir süre çekin veya bağlantınızı kapatın. Ben internet bağlantısını kapattım. Sizde internet bağlantınızı kapatabilir ve kurulum bittiğinde tekrar açıp internete bağlanabilirsiniz.

Aşağıda pencere geldiğinde Hesap Oluştur seçeneğini seçin. İnternetiniz olmadığı için sizi 29. maddedeki sayfaya yönlendirecektir.

2861fbcfa7d6eb7f14.png

#28) Yukarıdaki gibi hesap oluştur dediğinizde aşağıda gibi “bir sorun oluştu” diyecek sizde hemen “ATLA” seçeneğini seçin.

297aada2661abacce6.png

#29) Bu bilgisayarı kim kullanacak? Sorusuna bir isim verin. (Ben kendim bu şekil isim verdim aynısını yazmanıza gerek yok ?? )

30e089acd0e209f0ca.png

#30) Şimdi oturum için bir şifre verin. Şifre kısmını boş geçebilirsiniz. Bence boş bırakıp “İleri” diyelim. Şifre işlemini sonrada verebilirsiniz.

31.png

#31) Etkinlikleriniz eşitlensin mi? Sorusuna “Evet yada Hayır” diyelim.

32.png

#32) Bunları da tercih olarak Kabul edebilir yada Pasif hale getirebilirsiniz.

3378b053d6d371c11b.png

#33) Windows‘un kurulumu bitmek üzere. Merhaba ile başlayan bir kelime ve sonrasında bazı gereksiz cümleler göreceksiniz.

341f0a9d3f34c4c5f3.png

#34) Windows kurulumu tamamlandı.

3514868c0c964101d3.png

#35) Masaüstü simgelerini geri getirmek için sol alt kısımda bulunan başlat (windows) simgesini sağ klikleyin ve buradan ayarlar sekmesini seçin.
Kişiselleştirme > Temalar > Masaüstü Simge Ayarları sekmesine gelerek aşağıdaki gibi masaüstü simgelerini masaüstüne geri getirin.

36c2d7ea5d5f0778d4.png

#36) Burada Windows'u sıfırdan, tertemiz bir şekilde kurmayı anlattım.
Orijinal, el değmemiş Windows sürümünü bu şekilde bilgisayarınıza rahatlıkla yükleyebilirsiniz.
Windows ücretli satılan bir işletim sistemi olduğundan sürümlerine göre sizlerden ücret talep etmektedir.
Bunu isterseniz dijital kod halinde isterseniz CD olarak satın alabilirsiniz.
Ben her hangi bir ücret vermeden, Windows'un izni dahilinde ilk kurulumunu gerçekleştirdim.
Sizde benim gibi kurulum yaptıktan sonra lisans key girmezseniz Windows'un vermiş olduğu bir çok ayrıcalıktan faydalanamayacaksınız.
Kurulum bittikten sonrada da lisans key girip diğer geri kalan özellikleri açabilirsiniz.
Elbette ki bu şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Son olarak Word, Excel, Power Point gibi ofis uygulamalarını yüklemek içinde ayrı bir konu açacağım..

Sizler için diğer hazırlamış olduğu rehber olacak konular için;
Komutlar ile Bilgisayarınızı Yönetin
Bilgisayar Performans Artışı, FPS Yükselt!
Sağ tuş Kolay Menü Oluştur
Firefox Eklentileri Diğer Tarayıcılara Aktar
Samsung C9 Pro (SM-C9000) Root ve Rom Rehberi

KOPYALAMA! EMEK VAR..

Saygılarımla..

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
benim beyin error çok uzun olmuş son kullanıcı bunu okuyup yapana kadar

1. Yedek varsa yedeğinizi alın dosyalarınızı yedekleyin

2. ekran kartı ses internet vs gerekli driverlerini indirin

3. kurmak istediğiniz Wİndows iso dosyasını internetten indirin

4. usb yazdırma boot etme aracı rufus 'indirin

5. iso dosyası boyutuna göre usb belleğe rufus ile iso dosyasını yazdırın

hepsini gectim youtube var orda birkaç video izlesin format atmak isteyelenler :kiskis

K.Ko19 Çevrimdışı

K.Ko19 

Yeni Üye
17 Eyl 2020
46

hepsini gectim youtube var orda birkaç video izlesin format atmak isteyelenler :kiskis

Tüm adımları eksiksiz bir şekilde yaptığınız sürece hata verme olasılığı çok düşüktür.
Üst düzey kullanıcılar için çok basit gelebilir. Amacımız en basit ve net bilgiye ulaştırmaktır. Unutmayın bilgi paylaştıkça çoğalır.

diye yazmıştım ama dikkat etmeden gözden kaçırmışsınız sanırsam. Şuan gördüğünüz işlem, tüm işletim sistemleri için yapılabilecek net anlatımdır. İnternette bir çok yerde video ve özet özet anlatımlarına denk gelmeniz mümkün. Aynı şekilde bu sitede TV ve diğer cihazlar için anlatılan bilgi ve çözümlere de Youtube vb diğer sitelerden ulaşmanız mümkün. Ama tek çatı altında toplamak amaçlı burada yüzlerce binlerce konu oluşturuluyor. Biri daha çıkıp beyin error derse emeğe saygısızlık olur o konu. Siz burada anlatılanları biliyorsanız ve faydalanacak bir şey olduğunu düşünmüyorsanız emek vereni küstürmeyin.

Ayrıca üstte ki anlatım tamamen bana aittir ve emek vardır. Belirli bir dakikayı doldurma çabası olmadan kar beklentisi olmadan tarafımdan hazırlanmıştır.
Burada anlatılanlar ev kullanıcıları için hazırlanmıştır. Program tanıma ve kullanma bilgisi olmayanlar içindir.
Hala 50 TL 'ye format attıramaya gidenler olduğunu bildiğim içindir.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış

diye yazmıştım ama dikkat etmeden gözden kaçırmışsınız sanırsam. Şuan gördüğünüz işlem, tüm işletim sistemleri için yapılabilecek net anlatımdır. İnternette bir çok yerde video ve özet özet anlatımlarına denk gelmeniz mümkün. Aynı şekilde bu sitede TV ve diğer cihazlar için anlatılan bilgi ve çözümlere de Youtube vb diğer sitelerden ulaşmanız mümkün. Ama tek çatı altında toplamak amaçlı burada yüzlerce binlerce konu oluşturuluyor. Biri daha çıkıp beyin error derse emeğe saygısızlık olur o konu. Siz burada anlatılanları biliyorsanız ve faydalanacak bir şey olduğunu düşünmüyorsanız emek vereni küstürmeyin.

Ayrıca üstte ki anlatım tamamen bana aittir ve emek vardır. Belirli bir dakikayı doldurma çabası olmadan kar beklentisi olmadan tarafımdan hazırlanmıştır.
Burada anlatılanlar ev kullanıcıları için hazırlanmıştır. Program tanıma ve kullanma bilgisi olmayanlar içindir.
Anlatımın güzel ve detaylı teşekkürler ona birşey demedim bizim ev kullanıcısı bu anlatımdan birşey anlamaz beceremez yapamaz okurken bakar kafası karışır iki vida attırıp söktürmek için servis çağıranlar var bilene çok basit bilmeyene çok zor gelir video görsel hafıza ile anlamaları gördüklerini yapmaları sonuca ulaşmaları açısından daha kolay olur onu demek istedim

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541

Ne güzel bilale anlatır gibi anlatmış. Bu anlatımla hala anlamayacak adam varsa pc kullanmayı bıraksın.
Her şeyi youtube arayıp bulacaksak kapatalım burayı :sopa

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Format demişken aklıma geldi ilk aldığım pc'nin windows xp lisansı vardı alırken ondan sonraki bütün 'pc lerin lisansı loader crack ile kullandım ama ilk pc olunca 2004 yılında fena kazıklandım pentium 4 478-pin soket ddr 2 gb ram 80 gb hdd 128 mb ati ekran kartı tv kartı Philips 17 crt monitör pc masası hediye miş o zamanın parası 10 taksit 1700 TL verdim daha ozaman format için 20-30 alıyorladı şimdi fazla fark yok kaç yıl geçmiş aradan 40-50 TL'ye format atılıyor 2004 göre bedava sayılır fazla zam gelmemiş :kiskis

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Format demişken aklıma geldi ilk aldığım pc'nin windows xp lisansı vardı alırken ondan sonraki bütün 'pc lerin lisansı loader crack ile kullandım ama ilk pc olunca 2004 yılında fena kazıklandım pentium 4 478-pin soket ddr 2 gb ram 80 gb hdd 128 mb ati ekran kartı tv kartı Philips 17 crt monitör pc masası hediye miş o zamanın parası 10 taksit 1700 TL verdim daha ozaman format için 20-30 alıyorladı şimdi fazla fark yok kaç yıl geçmiş aradan 40-50 TL'ye format atılıyor 2004 göre bedava sayılır fazla zam gelmemiş :kiskis
E tabi, o zaman 30-40 TL kaç Dolar şimdi kaç Dolar? :kiskis

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bakınız BENİM Eşek oğlum mesela :kop

Benim oğlum p yi bilgisayarcıya götürdü yahu daha ne diyeyim :kop

Ellerinize sağlık çok güzel çalışma olmuş.

Şu performans mevzularını akşam Ravencoin kazan bilgisayarımda deneyeyim :kas

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bakınız BENİM Eşek oğlum mesela :kop

Benim oğlum p yi bilgisayarcıya götürdü yahu daha ne diyeyim :kop

Ellerinize sağlık çok güzel çalışma olmuş.

Şu performans mevzularını akşam Ravencoin kazan bilgisayarımda deneyeyim :kas
PC bozulunca bilgisayarcıya TV bozulunca Tv tamircisine götürmek lazım işini iyi yapan bir yere gitmişse pc format atılır format sonrası programlar yüklenir kasa içi kompresör ile hava tutularak temizlenir pc işlemci fanı yağlanır termal macunu yenilenir ram'ler silgi ile sinir pc'nin bakımıda aradan çıkar harcanan zaman emek vardır A Adem Helvacı hocam

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt