Flash Bellek mi Hafıza Kartı mı

L Çevrimdışı

LynXMaSTeR 

Aktif Üye
16 Ocak 2020
144
Blu-ray disklerin tanesi ucuz değil, bir de blu-ray yazıcınız olması lazım veri yazdırıp okutabilmek için.
Taşınabilir hard disk veya taşınabilir harddisk kutusuna takılmış bir SSD şu an için oldukça mantıklı bir seçenek bence.
Ki hayati öneme sahip veriler asla bir adet ortamda saklanmamalı. Birden fazla kopyası farklı ortamlarda mutlaka olmalı.

evet işin maddi boyutu da var ancak arkadaş ucuz çözümden ziyade hangisi daha sağlam olur diye sorduğu için önerdim :)

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Ben arabada kullandığım,içinde şarkılarım + uydu yazılımlarım olan 16 gblik usb belleğimi arabadan çıkartım (kontak kapalıyken) ,laptopa taktım görmedi usb belleği ,hemen dmesg komutu verip baktım neler oldu diye ,görmyr belleği, tekrar arabaya taktım "No usb" yazdı ,sinir oldum ne laptop ne teyp usb tanınmıyor ,gitti şarkılarım ve programlarım demedim çünkü hep yedeğim vardır ama usb çöp oldu ,"toshiba 16gb" idi.
Sonra 32 gb sd kart aldım ,bir de 5 tlye usb kart okuyucusu aldım ,hatta almışken 4 adet aldım neme lazım diyerek, 5 lira tanesi çünkü ,yine köye giderken bol bol müzik dinledim,geldim köye ,laptopa taktım , okumadı , hemen dmesg verdim baktım bağlı usb yok :)
İyiki bunun olacağını tahmin edip ,32lik sd kartla beraber verilen aparata taktım da uydu yazılımlarıma kavuştum ,içeriklerimi kurtardım ama usb kart okuyucusu çöp oldu, usb bellek olsaydı çok üzülürdüm.
Şimdi sürekli sd kart kullanıyorum ,hiç değilse bozulan usb kart okuyucusu oluyor ki 5 tlden almıştım:)
Emmim yedekleme amaçlı bende kart okuyucu tercihim ama toshiba flash disk ssd hard disk asla almam kesin.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

En sağlamı bluray disk. Fiziksel hasar görmedikçe üzerindeki veriler silinmez. Arşiv yapacaksanız disklere yapın derin. Hep yanımda taşıcam, lazım oldu mu kullanıcam derseniz de usb giriş daha yaygın. Sd kart için ayrıca usb aparatı almanız gerekebilir, her cihazda kart girişi olmayabilir ama hemen her cihazda bi usb portu var şu an.
Yanıtın için teşekkür ederim.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Taşınabilir disk. O arşiv zamanla genişleyecek zaten SD karta falan sığmayacak.
Öğlede oluyor ilk arşivim 2009 da idi müziklerim resimlerim filan 1 GB hafıza kartıyla başladım 2 gb ye aldım sonra çarşıya çıktıştım bir telefoncuya uğradım Syrox verdi 8 Gb ama şuan yetmiyor müziklerim tek başına 7.8 Gb hatta yeni müzikler indirdim şuan geçmiştir bile 7.8 Gb yı.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Yazılımların fazla yer kaplamıyorsa Google Drive'a zip olarak toplayıp at derim emmi.
Google'dan kolay kolay gitmez veriler.
ZIP dosyana da şifre koyarsın, kimse açamaz. :kas
İnternetim kısıtlı olduğundan sd kartta taşımak daha kolay geliyor bana sevgili umut,gerçi şimdi 8 gb internet var(hediyelerle beraber 16 gb ) ama evde oturuyorum ,köye gidemiyorum ki ,drivere atıp indireyim yani 16 gb benim işime yaramıyor :kiskis

sidar2000 Çevrimdışı

sidar2000 

Aktif Üye
3 Ocak 2019
311
38
Ben de Toshiba almıştım, bozulmuştu. Hem hafıza kartı hem USB bellek.
Bozulmayıp yıllarca giden Toshiba USB belleklerim de oldu bu arada.
Şu an da kullandığım disk de Toshiba mesela, hor kullanmama rağmen bana mısın demedi. :kiskis

WD'de kullandım, yanlışlıkla bozuldu, Seagate'de kullandım mesela. (Ki şu anda da kullanıyorum.)

Umut bende Toshiba hafıza kartı aldım. Bir sabah telefonda kart okuma arızası diye hata verdi. Ne yaptıysam karta format atamadım. Kartın içindekileri ne okuyor. Fakat üzerine yazmıyor ve silmiyor.
Toshiba = çöp

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Umut bende Toshiba hafıza kartı aldım. Bir sabah telefonda kart okuma arızası diye hata verdi. Ne yaptıysam karta format atamadım. Kartın içindekileri ne okuyor. Fakat üzerine yazmıyor ve silmiyor.
Toshiba = çöp

Bilemiyorum, benim aldığım Exceria serisi veya modeliydi.
Belki ucuz serilerinde iş yoktur. (Benim aldığım Exceria ucuzdu. :kiskis)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Ben ne aldım hatırlamıyorum. Ama üzeri kırmızı beyazdı. 32gb di

:kiskis

toshiba-32gb-micro-sd-exceria-hafiza-karti-c10-u3-4k-90mbs__050408201120351444b8edac95dcb49d.jpg

geceninbirvakti Çevrimdışı

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
128 ve 64 gb hafıza kartı almayı düşünüyorum araç kamerası kayıt için fiyat performans ürünü olarak önerebileceğiniz bir marka var mı?
Aslında merak ettiğim piyasadaki hafıza kartlarını bir excell ortamında test karşılaştırmalarını bulabileceğim bir doküman var mıdır?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
128 ve 64 gb hafıza kartı almayı düşünüyorum araç kamerası kayıt için fiyat performans ürünü olarak önerebileceğiniz bir marka var mı?
Aslında merak ettiğim piyasadaki hafıza kartlarını bir excell ortamında test karşılaştırmalarını bulabileceğim bir doküman var mıdır?
Sandisk birde bu ikisi hariç clads10 sd kart işini görür kioxia ucuzdur iyidir bazı cihazlar tanımıyor öyle bir sorunla karşılaştım Sandisk iyidir pat diye birgün arıza yapar.

P Çevrimdışı

Purgative

Aktif Üye
3 Tem 2017
56
Araç kamerasının çözünürlüğüne göre hareket etmekte fayda var fakat kameralar için bence şu anda en az UHS-I olması lazım. Bunun yanında V60,V90,UHS-II ve A2 seçenekleri de değerlendirilebilir.

Geri
Üst Alt