Flash Bellek mi Hafıza Kartı mı

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Arkadaşlar Selam Sizlere bir sorum olacaktı Sizce Flash belleklermi daha sağlam Küçük micro Hafıza kartlarımı ya ben yıllardır Hafıza kartının içinde arşivimi saklıyorum ama artık sığmaz oldu arşiv flash diskmi alsam yoksa samsung marka hafıza kartımı kalsam kararsız kaldım bir arkadaşım flaşlar daha sağlam hafıza kartlarını boşver salla gitsin dönüştürücü lazım beklemen lazım bazen yanıyor felan dedi arkadaşlar sizlerin fikirleri nelerdir?

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Yarı iletken şans işidir bence. O veya şu sağlamdır diye kesin bir şey söylemek bence zor.
Şikayeti olmayan bir ürün bulabilirsen onu al.
Dostum Kingston/Sandisk Syrox yıllardır kullanıyorum çevremede aldırmıştım gayet iyi.Elektronik işi şans işi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Dostum Kingston/Sandisk Syrox yıllardır kullanıyorum çevremede aldırmıştım gayet iyi.Elektronik işi şans işi

Ben de Toshiba almıştım, bozulmuştu. Hem hafıza kartı hem USB bellek.
Bozulmayıp yıllarca giden Toshiba USB belleklerim de oldu bu arada.
Şu an da kullandığım disk de Toshiba mesela, hor kullanmama rağmen bana mısın demedi. :kiskis

WD'de kullandım, yanlışlıkla bozuldu, Seagate'de kullandım mesela. (Ki şu anda da kullanıyorum.)

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Ben de Toshiba almıştım, bozulmuştu. Hem hafıza kartı hem USB bellek.
Bozulmayıp yıllarca giden Toshiba USB belleklerim de oldu bu arada.
Şu an da kullandığım disk de Toshiba mesela, hor kullanmama rağmen bana mısın demedi. :kiskis

WD'de kullandım, yanlışlıkla bozuldu, Seagate'de kullandım mesela. (Ki şu anda da kullanıyorum.)
Toshıba bende kullandım bozuldu Yandı Sandisk aldım bir ara oda USB portun üzerinde yandı

N Çevrimdışı
1 Ağu 2019
19
sd kartlar ince ve içinden veri kurtarması mümkün olmayan kartlardır usb belleklerin ise veri kurtarma sansınız vardır piyasada ne kadar paranız olursa olsun sd karttan türkiyede veri kurtaramazsınız sadece çin japonya gibi teknolojisinde çığır açmış ülkelerde yapılabilir risk atma hiç en temizi harddisk yine tamam mekanik disk ama dikkatli kullanımda sıkıntı yok ve veri kurtarmak vs istersen ülkede ucuzada pahalıya yapanda var harici ssd almaya kalkma ben sana veri kurtarması ucuz olduğu için disk önerdim bu arda illa sd kart alacam diyorsan lexardan şaşma gerisi fiyasko tam profes. ekipmanlar lexar tavsiye eder.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Taşınabilir Harddisk kullanmak daha garanti gibi arşiv yapanlar için.
Abi mantıklıda fiyat yüksek yahu. :hihi :hihi :hihi
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Çok önemli ise dosyalarınız en azından iki diskli Raid yapılı bir nas station kullanın
Önemli evet bütün ailemin arşivi var şifreler Vs müziklerim oyunlarım.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

sd kartlar ince ve içinden veri kurtarması mümkün olmayan kartlardır usb belleklerin ise veri kurtarma sansınız vardır piyasada ne kadar paranız olursa olsun sd karttan türkiyede veri kurtaramazsınız sadece çin japonya gibi teknolojisinde çığır açmış ülkelerde yapılabilir risk atma hiç en temizi harddisk yine tamam mekanik disk ama dikkatli kullanımda sıkıntı yok ve veri kurtarmak vs istersen ülkede ucuzada pahalıya yapanda var harici ssd almaya kalkma ben sana veri kurtarması ucuz olduğu için disk önerdim bu arda illa sd kart alacam diyorsan lexardan şaşma gerisi fiyasko tam profes. ekipmanlar lexar tavsiye eder.
Yanıtın için teşekkür ederim kardeşim Syrox Kullanıyorum hafıza kartı olarak bence en iyisimi flaşa geçeyim ya.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Ben arabada kullandığım,içinde şarkılarım + uydu yazılımlarım olan 16 gblik usb belleğimi arabadan çıkartım (kontak kapalıyken) ,laptopa taktım görmedi usb belleği ,hemen dmesg komutu verip baktım neler oldu diye ,görmyr belleği, tekrar arabaya taktım "No usb" yazdı ,sinir oldum ne laptop ne teyp usb tanınmıyor ,gitti şarkılarım ve programlarım demedim çünkü hep yedeğim vardır ama usb çöp oldu ,"toshiba 16gb" idi.
Sonra 32 gb sd kart aldım ,bir de 5 tlye usb kart okuyucusu aldım ,hatta almışken 4 adet aldım neme lazım diyerek, 5 lira tanesi çünkü ,yine köye giderken bol bol müzik dinledim,geldim köye ,laptopa taktım , okumadı , hemen dmesg verdim baktım bağlı usb yok :)
İyiki bunun olacağını tahmin edip ,32lik sd kartla beraber verilen aparata taktım da uydu yazılımlarıma kavuştum ,içeriklerimi kurtardım ama usb kart okuyucusu çöp oldu, usb bellek olsaydı çok üzülürdüm.
Şimdi sürekli sd kart kullanıyorum ,hiç değilse bozulan usb kart okuyucusu oluyor ki 5 tlden almıştım:)

L Çevrimdışı

LynXMaSTeR 

Aktif Üye
16 Ocak 2020
144
En sağlamı bluray disk. Fiziksel hasar görmedikçe üzerindeki veriler silinmez. Arşiv yapacaksanız disklere yapın derin. Hep yanımda taşıcam, lazım oldu mu kullanıcam derseniz de usb giriş daha yaygın. Sd kart için ayrıca usb aparatı almanız gerekebilir, her cihazda kart girişi olmayabilir ama hemen her cihazda bi usb portu var şu an.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
En sağlamı bluray disk. Fiziksel hasar görmedikçe üzerindeki veriler silinmez. Arşiv yapacaksanız disklere yapın derin. Hep yanımda taşıcam, lazım oldu mu kullanıcam derseniz de usb giriş daha yaygın. Sd kart için ayrıca usb aparatı almanız gerekebilir, her cihazda kart girişi olmayabilir ama hemen her cihazda bi usb portu var şu an.

Blu-ray disklerin tanesi ucuz değil, bir de blu-ray yazıcınız olması lazım veri yazdırıp okutabilmek için.
Taşınabilir hard disk veya taşınabilir harddisk kutusuna takılmış bir SSD şu an için oldukça mantıklı bir seçenek bence.
Ki hayati öneme sahip veriler asla bir adet ortamda saklanmamalı. Birden fazla kopyası farklı ortamlarda mutlaka olmalı.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Ben arabada kullandığım,içinde şarkılarım + uydu yazılımlarım olan 16 gblik usb belleğimi arabadan çıkartım (kontak kapalıyken) ,laptopa taktım görmedi usb belleği ,hemen dmesg komutu verip baktım neler oldu diye ,görmyr belleği, tekrar arabaya taktım "No usb" yazdı ,sinir oldum ne laptop ne teyp usb tanınmıyor ,gitti şarkılarım ve programlarım demedim çünkü hep yedeğim vardır ama usb çöp oldu ,"toshiba 16gb" idi.
Sonra 32 gb sd kart aldım ,bir de 5 tlye usb kart okuyucusu aldım ,hatta almışken 4 adet aldım neme lazım diyerek, 5 lira tanesi çünkü ,yine köye giderken bol bol müzik dinledim,geldim köye ,laptopa taktım , okumadı , hemen dmesg verdim baktım bağlı usb yok :)
İyiki bunun olacağını tahmin edip ,32lik sd kartla beraber verilen aparata taktım da uydu yazılımlarıma kavuştum ,içeriklerimi kurtardım ama usb kart okuyucusu çöp oldu, usb bellek olsaydı çok üzülürdüm.
Şimdi sürekli sd kart kullanıyorum ,hiç değilse bozulan usb kart okuyucusu oluyor ki 5 tlden almıştım:)

Yazılımların fazla yer kaplamıyorsa Google Drive'a zip olarak toplayıp at derim emmi.
Google'dan kolay kolay gitmez veriler.
ZIP dosyana da şifre koyarsın, kimse açamaz. :kas

Geri
Üst Alt