Film İzlemek için Tv Box tavsiyesi ???

M Çevrimdışı

My107

Yeni Üye
2 Şub 2023
5
41
Merhaba sadece 3.5 ‘’ 6 TB Harici Disk içerisindeki max 20 -30 gb kapasiteli 4k filmleri takılmadan izleyebileceğim bir android box veya stick tavsiyesi istiyorum. Smart tv mevcut sadece film meta dataları ve afişlerini göreceğim kodi ve benzeri programlar için yeterli olacak bir cihaz. Fazla bütçe ayırmak istemiyorum çünkü Tv bir çok ihtiyacımı görüyor. Amazon Fire 4k Max ihtiyaç yeterli olurmu.

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
Donanımsal olarak oynatmasında sıkıntı yok da onu besleyebilecek misiniz?
4K 10Bit HDR10+ remux bir Bluray film görüntü için yaklaşık 56Mb/s, TruHD ATMOS ses için de 4.5 Mb/s olmak üzere yaklaşık 61Mb/s veri aktarır.
Wireless ağınız böyle bir trafiği kaldırabilecek ise sıkıntı yok.
Bu rakamlar remux için. Sıkıştırılmış olanlar daha az veri aktaracaktır.

M Çevrimdışı

My107

Yeni Üye
2 Şub 2023
5
41
Donanımsal olarak oynatmasında sıkıntı yok da onu besleyebilecek misiniz?
4K 10Bit HDR10+ remux bir Bluray film görüntü için yaklaşık 56Mb/s, TruHD ATMOS ses için de 4.5 Mb/s olmak üzere yaklaşık 61Mb/s veri aktarır.
Wireless ağınız böyle bir trafiği kaldırabilecek ise sıkıntı yok.
Bu rakamlar remux için. Sıkıştırılmış olanlar daha az veri aktaracaktır.
3.5'' inç power adaptörlü HDD kullanıyorum kendi enerjisini sağlayacaktır diye düşünüyorum veya otg usb ile doğrudan okuma için yeterli olmazmı. Wifi ye ihtiyaç kısmını anlamadım, streaming bir izleme olmayacak plex veya benzeri şekilde.

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
HDD'niz hangi USB protokolünü kullanıyor bilemiyorum ancak USB 2.0 olduğunu varsayarsak 480Mbit/s bant genişliği var. Bu da yaklaşık 57Mb/s veri iletebilmek demek. Bu teorik bir hız. Daha bu hızlara çıkabilen bir cihaz görmedim. Genel olarak okuma hızı 30-40Mb/s civarında oluyor.

M Çevrimdışı

My107

Yeni Üye
2 Şub 2023
5
41
Usb 3.0 bağlantı anladığım kadarıyla direk usb bağlantısı ile tüm cihazlarda izleyebilirim. 6 Tb genişlik okumada bir sorun yaratamaz umarım. Odadan odaya gezdireceğim bir Fire stick 4k max bu durumda doğru tercihmi olacaktır stickler içerisinde

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
Olayın USB2 ya da USB3 olması ya da beslemesinin harici veya USB'den verilmesi ile adresleme ile hiç bir ilintisi yok.
USB2 ya da USB3 olması okuma ve yazma sırasında veri akış hızını tanımlar.
USB2'de her port 500mA akım desteklerken USB3'te 2000mA destekler. Ancak burada bir durum vardır. USB3'ün 2000mA'i o porttan sadece güç için kullanıldığında geçerlidir. Eğer data okuma/yazma işi yapılıyorsa o zaman 500mA olur. Daha kararlı bir güç yönetimi olduğundan USB2'ye göre daha iyidir.

USB'de cihazlardan biri Host (sunucu) diğeri client (istemci) olarak çalışır. Sizin durumunuzda Fire Stick Host, harddisk client. Buradaki 2TB sınırı Fire Stick'te kullanılan donanım ile ilgili bir durum.

I Çevrimdışı

iceburn

Yeni Üye
18 Ağu 2023
12
45
A aeronics,
Merhaba,
USB3.0 ile harici diskten BDremux filmleri izleyemiyorsak bunu izlemenin yolu PC içindeki hddnin içine dosyaları atıp ağ üzerinden stream yapmak mıdır? USB3.0'rı veri akışı daha hızlı olduğu için böyle bir sorun yaşanmaz diye düşünüyordum, yanlış biliyormuşuz öğrenmiş olduk.

Böyle filmleri yani 40-50-70gb 4k filmleri izlemenin en mantıklı ve en kolay yolu hangisidir? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Geri
Üst Alt