Film İzlemek için Tv Box tavsiyesi ???

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
A aeronics,
Merhaba,
USB3.0 ile harici diskten BDremux filmleri izleyemiyorsak bunu izlemenin yolu PC içindeki hddnin içine dosyaları atıp ağ üzerinden stream yapmak mıdır? USB3.0'rı veri akışı daha hızlı olduğu için böyle bir sorun yaşanmaz diye düşünüyordum, yanlış biliyormuşuz öğrenmiş olduk.

Böyle filmleri yani 40-50-70gb 4k filmleri izlemenin en mantıklı ve en kolay yolu hangisidir? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Enson 7 saatte saatte indirdiğim film buymuş 188gb tam bir işkence neden uğraşırlar bunla anlamadım :kiskis
Zevkler ve renkler tartışılmaz vakti olan uğraşsın.
Kullanıcılar için gizli metin: iceburn

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
A aeronics,
Merhaba,
USB3.0 ile harici diskten BDremux filmleri izleyemiyorsak bunu izlemenin yolu PC içindeki hddnin içine dosyaları atıp ağ üzerinden stream yapmak mıdır? USB3.0'rı veri akışı daha hızlı olduğu için böyle bir sorun yaşanmaz diye düşünüyordum, yanlış biliyormuşuz öğrenmiş olduk.

Böyle filmleri yani 40-50-70gb 4k filmleri izlemenin en mantıklı ve en kolay yolu hangisidir? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Bir süredir tatil ve işten zaman ayırıp foruma bakamadım.

Şimdi elmalarla armutları karıştırmayalım.
Adım adım geçelim üstünden.

1. 3,5 inç HDD'ler çalışmak için hem 12V hemde 5V'a ihtiyaç duyarlar. 2,5 inç HDD'ler ise sadce 5V ile çalışırlar.
USB portunda sadece 5V elektrik vardır. Bu nedenle 3.5 inç bir HDD harici güç beslemesi olmadan USB üzerinden çalıştırılamaz.

2. USB2.0 ve 3.0 arasındaki en önemli fark destekledikleri veriyolu hızıdır. USB 3.0, 5Gbits/sec hıza sahipken USB 2.0, 0.48 Gbit/sec hıza sahiptir.

3. Bir de HDD'nin bağlandığı cihazın ne kadar kapasiteyi adresleyebildiği önemlidir. Mesela sizin cihazınız HDD üzerindeki en fazla 3TB veriyi adresleyebiliyor ama siz 6TB HDD taktınız. İşte bu durumda o HDD'yi 6TB olarak okuyamazsınız.

Buradaki her bir madde birbirinden bağımsızdır.

Bir filmi oynatmak istediğimizde arka planda neler ile alakamız var?
Öncelikle bir medyaya yani film dosyasına ihtiyacımız var.
Bu medyayı bir depolama birimine yani kaynakta depolamamız lazım.
Sonrasında kaynaktan bu dosyayı, oynatıcıya (televizyonun dahili oynatıcısı, android boxlar, HTPC'ler vs.) aktarmamız lazım.
Oynatıcının da bu medyayı oynatmak için gerekli olan codecleri çözebiliyor olması lazım.

Buradaki en zayıf halka sistemin verimini belirler.
Mesela TB'lerce HDD'niz var ama medyayı oynatıcıya yeterince hızlı aktaramıyorsanız filmi izlemek ızdırap olacaktır ve ya izleyemeyeceksinizdir.
Ya da herşey iyi ama HDD'leri çalıştıramıyorsanız zaten medyaya ulaşamazsınız.
HDD'leri bağladığınız bilgisayar eskidir ve o kadar büyük HDD'leri okuyamıyorsa yine medyaya ulaşamazsınız.

Bundan dolayı genelde bu gibi sorunlar sisteme özel problemlerdir ve çözümleri de o sisteme özel olurlar.

N Çevrimdışı

noirdesire

Yeni Üye
18 Ağu 2023
7
37
Merhaba bu işlerden çok anlamıyorum. Netflix amazon vs uyeliklerim var. Tv 2013 model samsung 46f7000 smart kısmı biraz yavaşladı pek çok uygulamayı açmıyor.
Hepsiburada da hako pro 4/64 model tv box piyasaya göre biraz uygun 2890 tl gibi satılıyor. 200 lira gibi de karttan indirimim var Bu fiyata alınır mı bilenlerden bir görüş alabilir miyim. Teşekkürler

S Çevrimdışı

sorunadam 

Aktif Üye
1 May 2023
67
41
Merhaba bu işlerden çok anlamıyorum. Netflix amazon vs uyeliklerim var. Tv 2013 model samsung 46f7000 smart kısmı biraz yavaşladı pek çok uygulamayı açmıyor.
Hepsiburada da hako pro 4/64 model tv box piyasaya göre biraz uygun 2890 tl gibi satılıyor. 200 lira gibi de karttan indirimim var Bu fiyata alınır mı bilenlerden bir görüş alabilir miyim. Teşekkürler
Kötü bir ürün değildir. İşinizi rahatlıkla görür.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,362
39
Aşağıdaki konuda performans kıyaslamaları mevcut;

Alınabilecek bir modele benziyor, bu fiyata daha iyisi alınır mı onu bilmiyorum ama. Gördüğüm kadarıyla 2 eksiği var,
- Optik çıkışı yok,
- Bağlantı hızı maks. 100 mbit.

Artıları;
- 4 GB Ram,
- 32 GB Rom,
- HDMI 2.1,
- Dolby Vision Desteği,
- Dolby Atmos Desteği,
- Stream uygulamalarının hepsinde 4K lisansı (Netflix, Disney, Amazon, Youtube)

Diğer odadaki eski televizyona ben de mi alsam diye düşünüyorum.

N Çevrimdışı

noirdesire

Yeni Üye
18 Ağu 2023
7
37
4
Aşağıdaki konuda performans kıyaslamaları mevcut;

Alınabilecek bir modele benziyor, bu fiyata daha iyisi alınır mı onu bilmiyorum ama. Gördüğüm kadarıyla 2 eksiği var,
- Optik çıkışı yok,
- Bağlantı hızı maks. 100 mbit.

Artıları;
- 4 GB Ram,
- 32 GB Rom,
- HDMI 2.1,
- Dolby Vision Desteği,
- Dolby Atmos Desteği,
- Stream uygulamalarının hepsinde 4K lisansı (Netflix, Disney, Amazon, Youtube)

Diğer odadaki eski televizyona ben de mi alsam diye düşünüyorum.
4/64 olan modeli hocam 2850 tl olan. 4/32 olan model 2500 tl satıcıları hepsiburada . Optik cikis ve ethernet hızı 4/64 olan modelde de mi aynıdır. Bir yorumcu kumandasınin yapım kalitesini beğenmediğini yazmış yoruma . Kullanan varsa kumandasindan memnun mu acaba

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,362
39
4

4/64 olan modeli hocam 2850 tl olan. 4/32 olan model 2500 tl satıcıları hepsiburada . Optik cikis ve ethernet hızı 4/64 olan modelde de mi aynıdır. Bir yorumcu kumandasınin yapım kalitesini beğenmediğini yazmış yoruma . Kullanan varsa kumandasindan memnun mu acaba
32 ile bir fark yok diye biliyorum, inceleme konusu mevcut;

N Çevrimdışı

noirdesire

Yeni Üye
18 Ağu 2023
7
37
Cevap veren arkadaşlar sagolsunlar. Son bir soru daha sorayım homatics R 4K önerilmiş burada ekseri onu mu almak lazım bu mu alınmalı benim için arada sadece 500 lira fark var

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
4

4/64 olan model ile ilgili bir ara bir satıcıda "Bu model 4/32, yanında hafıza kartı veriyoruz." gibi bir handikap vardı. O kısmını bence yazışarak netleştirin. Onun dışında homatics ile arasında makro farklar yok. Rahatlıkla alabilirsiniz.

I Çevrimdışı

Iz_for

Aktif Üye
25 Eki 2017
167
4

4/64 luk olanı var bende, siyah plastik malzemeli bir kumanda, standart google referans kumandası diyorlar
diğer ürünlerde de genelde bu model kumanda görüyorum (homatics de de beyaz olanı var mesela)
hepsiburada da 2 satıcı vardı biri shaza biri techstorm (shaza ve techstormun (mehenk) kendi steside var orayada bakabilirsiniz)
hepsiburada yorumlarında techstrom önermişlerdi ama slowfood slowfood hocanin dediği gibi satıcılarla netleştirip oyle almanızda fayda var

110000413719629.jpg

N Çevrimdışı

noirdesire

Yeni Üye
18 Ağu 2023
7
37
4/64 olan model ile ilgili bir ara bir satıcıda "Bu model 4/32, yanında hafıza kartı veriyoruz." gibi bir handikap vardı. O kısmını bence yazışarak netleştirin. Onun dışında homatics ile arasında makro farklar yok. Rahatlıkla alabilirsiniz.
Hocam merhaba
Satici hepsiburadanin kendisi dediğiniz gibi bir uckagit yapmazlar diye umuyorum.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Hocam merhaba
Satici hepsiburadanin kendisi dediğiniz gibi bir uckagit yapmazlar diye umuyorum.
Yine hepsiburada da bulunan bir başka satıcıda böyle bir durum olmuştu. Forumda konuşuldu ama konusunu henüz bulamadım. Müsait bir zamanda bakayım.

Buldum, mesaj burada;

Konu da burada;

Veritabanı gibi miyim? :haha

N Çevrimdışı

noirdesire

Yeni Üye
18 Ağu 2023
7
37
4/64 luk olanı var bende, siyah plastik malzemeli bir kumanda, standart google referans kumandası diyorlar
diğer ürünlerde de genelde bu model kumanda görüyorum (homatics de de beyaz olanı var mesela)
hepsiburada da 2 satıcı vardı biri shaza biri techstorm (shaza ve techstormun (mehenk) kendi steside var orayada bakabilirsiniz)
hepsiburada yorumlarında techstrom önermişlerdi ama slowfood slowfood hocanin dediği gibi satıcılarla netleştirip oyle almanızda fayda var

110000413719629.jpg
Tesekkur ederim cevap icin .
Hocam görüntü kalitesi nasıl memnun musunuz .
Kumanda evet standart bir kumandaymis hemen her markada var. Yorumcu tuslarinin hemen silindiğini kalitesiz malzeme olduğunu yazmıştı. Mehenk Sitesinde ürün kalmamış baktım. Shaza da 3200 tl ye satıyor. En uygunu sanırım benim bulduğum.

Yine hepsiburada da bulunan bir başka satıcıda böyle bir durum olmuştu. Forumda konuşuldu ama konusunu henüz bulamadım. Müsait bir zamanda bakayım.

Buldum, mesaj burada;

Konu da burada;

Veritabanı gibi miyim? :haha
Vallahi hocam o kadar okudum forumu ben bu konuya denk gelmemiştim. Tebrik ederim. Ama bu mesajlarda bahsi geçen satıcılar hepsiburadadan satis yapanlar. Böyle şeyler olabiliyor onlarda. Sağlam kurumsal yerlerden almak lazım.

Son düzenleme:
I Çevrimdışı

Iz_for

Aktif Üye
25 Eki 2017
167
Tesekkur ederim cevap icin .
Hocam görüntü kalitesi nasıl memnun musunuz .
Kumanda evet standart bir kumandaymis hemen her markada var. Yorumcu tuslarinin hemen silindiğini kalitesiz malzeme olduğunu yazmıştı. Mehenk Sitesinde ürün kalmamış baktım. Shaza da 3200 tl ye satıyor. En uygunu sanırım benim bulduğum.

Vallahi hocam o kadar okudum forumu ben bu konuya denk gelmemiştim. Tebrik ederim. Ama bu mesajlarda bahsi geçen satıcılar hepsiburadadan satis yapanlar. Böyle şeyler olabiliyor onlarda. Sağlam kurumsal yerlerden almak lazım.
urun guzel ben memnunum ama çok profesyonel bir kullanıcı değilim
youtube vs. kullaniyorum bu yuzden yorumumu bu yönde değerlendirin
ilk deneyimim mi stick le olmustu arada daglar daglar kadar fark var hiz, tepki olarak
bu da olsun bi zahmet denebilir birisi stick 1gb ram/8 memory iken bu ise tam ram/depolama canavari ve tum portlari olan bir kutu

Geri
Üst Alt