Fiat Palio 1.3 Multijet Kişisel KM Rekorumu Kırdım :)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
1.6 mjet delta ile 1150km gittim. Ama hepsi şehir dışı ve tam bir işkence idi ve bir daha da kendime işkence etmedim, 850-900km üstünü de göremedim :sirit
Yabancı olduğum, radar noktalarını kestiremediğim güzergahlarda yine 900'ün üstüne çıkıyor tabi.
27km iş yeri ile evim arasındaki mesafe, Kabaca 15km si zaten çevre yolunda geçiyor, yani yol sıkmadığı için 80 90 ortalama ile gidiyorum ama asılıp da turboyu yüksek süreli devrede kullanınca yakıtı çok etkilediğini fark ettim.

Fethiyeden Ankaraya 80km ortalama ile gitmeyi başarmış birisiyim :kiskis

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem abi , sen TV uzmanı , bende Multijet uzmanı. Enjektör temizleyici kullanma. Araca zarar verir. Şehirler arası yol yapcan o zaman 1 tüp liqui moly veya wurth at. Ben atmıyorum. Ama atma kuralı budur. Aracına motul yağ kullan birde tavsiye ederim. Uzatmamak adına kısa yazdım
Abim selamlar;

Bahsettiğin yağ acaba

Bu depoyu doldururken eklememiştim, o halde bundan sonraki süreçte kullanmama gerek yok katkı maddesi.

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
27km iş yeri ile evim arasındaki mesafe, Kabaca 15km si zaten çevre yolunda geçiyor, yani yol sıkmadığı için 80 90 ortalama ile gidiyorum ama asılıp da turboyu yüksek süreli devrede kullanınca yakıtı çok etkilediğini fark ettim.

Breh breh breh, peygamber sabrı varmış sizde.

sidar2000 Çevrimdışı

sidar2000 

Aktif Üye
3 Ocak 2019
311
38
Abim selamlar;

Bahsettiğin yağ acaba

Bu depoyu doldururken eklememiştim, o halde bundan sonraki süreçte kullanmama gerek yok katkı maddesi.

A.s abim.
Yağ olarak motul 5w40 , xclean yada x-cess alabilirsin. Bunu kullan.
Mazot katkısı atmasan iyi olur. Her depoya atılmaz abi. En fazla şehirler arası yolda yılda 1 kez yeterli. Ki ben hiç atmam. Her depoda atarsan
Araca zarar verirsin. Aracında ne sorun olursa sorabilirsin. İstanbul'da olsan sana çok katkım olurdu :). Yine sen sor abi .

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A.s abim.
Mazot katkısı atmasan iyi olur. Her depoya atılmaz abi. En fazla şehirler arası yolda yılda 1 kez yeterli. Ki ben hiç atmam. Her depoda atarsan
Araca zarar verirsin. Aracında ne sorun olursa sorabilirsin. İstanbul'da olsan sana çok katkım olurdu :). Yine sen sor abi .
Sizin varlığınız, koca yüreğiniz yeter ?

Tavsiyelerine riayet edeceğim kardeşim:ok

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
A.s abim.
bende 1,3 multijet linea var ben castrol 5w30 edge dpf li yağ kullanıyorum .5w40 bu motorlara kalın gelmezmi? 5w40 genelde benzinli araçlarda kullanılıyor eski clio da 5w40 kullanıyordum. multijetlerde c2 ve üzeri onaylı yağ kullanılması yönünde diye biliyorum :alala

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
...
Ben de kendime diyordum iyimi ,köy yolu evden tam 50 km,bunu bazen 1.20 saate bazen de 1.5 saatte gidiyorum ,bu saatı aşıp da hanımı "geldim" diye aramazsam mutlak beni arar ,"alo nerdesin "diye, :kiskis (kırmızı ışıklar dahildir) ,hep sağdan gittiğimden ,kimse de sellektör yapmıyor :hihi

sidar2000 Çevrimdışı

sidar2000 

Aktif Üye
3 Ocak 2019
311
38
bende 1,3 multijet linea var ben castrol 5w30 edge dpf li yağ kullanıyorum .5w40 bu motorlara kalın gelmezmi? 5w40 genelde benzinli araçlarda kullanılıyor eski clio da 5w40 kullanıyordum. multijetlerde c2 ve üzeri onaylı yağ kullanılması yönünde diye biliyorum :alala
Hocam motul piyasa yag markalarına göre 10 kat iyi. 50w40 yada 30 aynı arada fark yok. C3 onayı C2 yide kapsar + dpf uyumlu.
Ondan motul köyün araca. Araçta yazılım varsa tork beygir artmissa başka yağ koyariz. Ama motul yazilimsiz stock araç için ideal. Tavsiyemdir

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt