farklı qui yazılım yükleme hakkında

Ç Çevrimdışı

Çerkezoğlu 

Aktif Üye
12 Nis 2019
377
35
Walla hiçbişey anlamadım.
aynısı sadece renkler farklı yazı tipi farklı daha küçük kibar tasarım picassoya göre
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

aynısı sadece renkler farklı yazı tipi farklı daha küçük kibar tasarım picassoya göre
Renkler resim kalitesi cok oturaklı yani nasıl anlatsam ikisinide firma gibi düşünsek picasso 5 yıllık hitachi 30 yıllık firma gibi renk oturaklılığı var insanın gözüne hoş ve kaliteli geliyo vestel grubu gercek renk olayına kafa yormuş arkadaslar alın hi level seg nexon atın toşibayı jvsyi hitacıyı

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32

Renkler resim kalitesi cok oturaklı yani nasıl anlatsam ikisinide firma gibi düşünsek picasso 5 yıllık hitachi 30 yıllık firma gibi renk oturaklılığı var insanın gözüne hoş ve kaliteli geliyo vestel grubu gercek renk olayına kafa yormuş arkadaslar alın hi level seg nexon atın toşibayı jvsyi hitacıyı
birkaç resim atma şansınız varmı eski ve yeni gibi?

Ç Çevrimdışı

Çerkezoğlu 

Aktif Üye
12 Nis 2019
377
35
birkaç resim atma şansınız varmı eski ve yeni gibi?
Eskiyi çekmedim teldende cok anlaşılabileceğini sanmıyorum ama yükleyin beğeneceğinize eminim renkler abartılı değil böle hiç zayıfda değil hani derlerya tam kararında yani kafa yorulmuş güzel bi resim cıkarılmış yani doğaldada dinamikdede gayet hoş menude açılışda bir tık akıcı geldi bana tavsiye ederim bendeki panel samsung ıpsde nasıl durur onu bilmiyorum

F Çevrimdışı

Ferh@t 

Aktif Üye
7 Mar 2020
133
38
Bendede 17mb230 Picasso menü var eğer sizin dediğiniz gibi Hitachi menü yükleyince görüntü kalitesinde iyilesme oluyorsa denemek te fayda var belki şu hareketli sahnelerde ki kötü goruntuyede az çok faydası olur benim anlamadigim mesela 17mb230 için en son 0.51 yazılımı var orda telefunken jvc Vestel Picasso birde Q ile başlayan bişi vardı sanırım Hitachi onu oluyor birde core yoluylami yüklüyoruz sadece

Ç Çevrimdışı

Çerkezoğlu 

Aktif Üye
12 Nis 2019
377
35
Eskiyi çekmedim teldende cok anlaşılabileceğini sanmıyorum ama yükleyin beğeneceğinize eminim renkler abartılı değil böle hiç zayıfda değil hani derlerya tam kararında yani kafa yorulmuş güzel bi resim cıkarılmış yani doğaldada dinamikdede gayet hoş menude açılışda bir tık akıcı geldi bana tavsiye ederim bendeki panel samsung ıpsde nasıl durur onu bilmiyorum
Bendede 17mb230 Picasso menü var eğer sizin dediğiniz gibi Hitachi menü yükleyince görüntü kalitesinde iyilesme oluyorsa denemek te fayda var belki şu hareketli sahnelerde ki kötü goruntuyede az çok faydası olur benim anlamadigim mesela 17mb230 için en son 0.51 yazılımı var orda telefunken jvc Vestel Picasso birde Q ile başlayan bişi vardı sanırım Hitachi onu oluyor birde core yoluylami yüklüyoruz sadece
Aynen Ferhat bey tavsiye ederim

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
yok hocam bende zaten epey eski model 47pf9090 var .sanırsam 7 yıl oldu .istesemde yüklenmezde en azından görsel farkları merak ettim iki menü arasında ne fark var?

F Çevrimdışı

Ferh@t 

Aktif Üye
7 Mar 2020
133
38
Bunlar hepsi Vestel gurubu her marka modele göre farklı renk ve göruntu yazılım yapiyorlar acaba bir model için görüntü kalitesi iyi olurken digerlerinde nasıl kötü oluyor mesela bende 0.51 yazılımda ki Picasso yaziliminin görüntü kalitesini hiç beğenmemiştim fabrika sürümü daha iyiydi mesela hitachiyide deneyeceğim olmadı hepsini tektek denerim Vestel jvc falan ya TV elimde kalır yada düzgün performansı yakalarım :hihi :hihi

17mb230 için son yazılımda Hitachi yok Vestel telefunken jvc Picasso birde Dali yazan bir tane var bu Dali toshibami acaba olmazsa jvc deneyeceğim

Ç Çevrimdışı

Çerkezoğlu 

Aktif Üye
12 Nis 2019
377
35
Bunlar hepsi Vestel gurubu her marka modele göre farklı renk ve göruntu yazılım yapiyorlar acaba bir model için görüntü kalitesi iyi olurken digerlerinde nasıl kötü oluyor mesela bende 0.51 yazılımda ki Picasso yaziliminin görüntü kalitesini hiç beğenmemiştim fabrika sürümü daha iyiydi mesela hitachiyide deneyeceğim olmadı hepsini tektek denerim Vestel jvc falan ya TV elimde kalır yada düzgün performansı yakalarım :hihi :hihi
Bişe olacağnı sanmam full yazılım istersiniz yalnız sorumluluk sizde. Mb100 de panasonicmi yüklemedik hi levele vestel ana yazılımımı atmadık oluyo olmuyo die bişe yok ama aksilikler de olabiliyo elbette birde mb 230 a renk için pq dosyası paylaşmışlardı forumdan araştırınız

F Çevrimdışı

Ferh@t 

Aktif Üye
7 Mar 2020
133
38
İşin kötü tarafı o işte benim cihazın henüz full yazılımı çıkmadı :hihi görüntü iyileştirmek için dediğiniz pg konuyu biliyorum da bi onu yapmadım zaten full yazilim elimde olmadığı için zaten modluyorum yazılım yükseltip geri indiriyorum cihaz elimde kalacak sonunda ?

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Hepsini sırayla denedim akşam görüntü vs hiç bir değişim yok

Jvc de menu ve kanal degistiriken ust tarafta cikan kırmızı renk biraz daha dikkat çekici tekrar Picasso ya geri döndüm

F Çevrimdışı

Ferh@t 

Aktif Üye
7 Mar 2020
133
38
Hepsini sırayla denedim akşam görüntü vs hiç bir değişim yok

Jvc de menu ve kanal degistiriken ust tarafta cikan kırmızı renk biraz daha dikkat çekici tekrar Picasso ya geri döndüm
Hadiya hiç fark etmedimi bende jvc düşünüyordum sanırım şu görüntüdeki pozulma ips panellerde düzelmez gibi

Bahsettiginiz uygulamada ise yaramiyor .Ben mb230 yerine mb211s takmayi planliyorum artik.Görüntü performansi ciddi anlamda problemli.Full yazilim elinizde olmadan fazla deneme yapmamanizi öneririm.
Evet ramchomania ramchomania da demiş fark yok diye karismiycam ozaman böle dursun boşuna yuklemim iyisimi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt