Fahişinden.com :)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,443
Asıl Mevzu 2.eldeki ürünlerin değer kazanması değil, TL korkunç şekilde değer kaybetmesi.

Maaşlara %3 zam yapılırken, iğneden ipliğe herşeye %20 zam yapılıyor.

Fakirleştiriliyoruz kimse farkında değil, farkında olanın da umrumda değil.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Asıl Mevzu 2.eldeki ürünlerin değer kazanması değil, TL korkunç şekilde değer kaybetmesi.

Para değer kaybediyor evet ama olmayacak fiyatlar da istenmiyor değil.
Araba, ev derken iş gıdaya kadar her konuda gidiyor.

Bebek mamalarına alarm takılan devirdeyiz. :kiskis

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Halk uyuyor kimsenin umrunda değil dün markete geçtim bozuk para vardı cebimde yahu arkadaş 1 Tl ye bişey yokmu alıyım en basit ürünler 1.15 tl ben başlıyor Zam Zam Zam Zam nereye kadar ya insanları pert ediyorlar dünde adem hocanın yazdığı konuyu okuduktan sonra tamam dedim asgari ücretle insanlar nasıl geçinsin suriyeli halkı geldiğinden bu yana türk halkı hep geri geri gitmeye başladı.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50

Fakirleştiğimize, seviniyorlar üstelik, kazandıkları haram para suyunu çekince ne yapacaklar acaba??

Not; fakirleşmeye üzülen ve parasını Allah katında helalinden kazananları tenzih ediyorum, yanlış anlaşılmasın.

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Dolar düşmeden vergi sistemi değişmeden daha çok video çekerler böyle hiç birşey de değişmez

Haziranda otomotiv sektöründe vergi rekoru kırdılar devlet bu fiyatların düşmesini ister mi

Seni beni vatandaşı düşünen mi var hal böyle olunca da millet birbirini düdüklüyor

Pahalı diyen de sarı sitedeki rakamlara bakıp satıyor

İlanları kim açtı sen ben eee fiyatları kim arttırdı yine sen ben

Beni kim öptü ben kimi öptüm :)

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Dolar düşmeden vergi sistemi değişmeden daha çok video çekerler böyle hiç birşey de değişmez

Haziranda otomotiv sektöründe vergi rekoru kırdılar devlet bu fiyatların düşmesini ister mi

Seni beni vatandaşı düşünen mi var hal böyle olunca da millet birbirini düdüklüyor

Pahalı diyen de sarı sitedeki rakamlara bakıp satıyor

İlanları kim açtı sen ben eee fiyatları kim arttırdı yine sen ben

Beni kim öptü ben kimi öptüm :)
Nokta atışlı doğruya doğru yazdıkların abi ülke ülke değil piyasa piyasa değil zaten berbat bir toplum.

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Türkiye'deki araba piyasası inanılır gibi değil, parça boya, değişen muhabbeti fiyatlar resmen delilik.

Bilgisayar Evreni Çevrimdışı

Bilgisayar Evreni

Aktif Üye
24 May 2020
60
34

Umrumuzda olsa ne yazar duyan mı sesimizi ? Kim kayideye alıyor ki bizi :ara

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
bayilerde sıfır araç yok . kapora özdüyorsunuz 4-5 ay sonra araç geliyor .4 ay önce 150.000tl olan araç . 4ay sonra kur farkından zamlanmış. farkınıda ödüyorsunuz. haliyle 2. el de fiyatlar arttıyor.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Ülkemizin ne kadar muasır medeniyet seviyesinde olduğu rakamlardan belli aslında; bu pandemi sürecine gelişmiş ülkelerde sıfır araç satışı Yüzde 40 azalmışken, dünya liderinin yönettiği ülkemizde Yüzde 60 artmış... Hülooğğğ :deli1

B Çevrimdışı

Buskerhaund 

Aktif Üye
7 Haz 2019
64
Selamlar
Aslında mesele toplumumuzun bir kesiminin maalesef duyduğu herşeye inanmasından dolayı ortaya çıkan kaostur. Emekçi hayatta kalmaya çalışan kesim zaten bu mecradan uzak, bir kitle var ki parayı nerden nasıl kazandığını hepimiz biliyoruz, ve de canlılığın temel prensibini yanı midenin doymasını gözünün doyması diye anlayan bir güruh, tabii sistemin işleyişi bunun üzerine kurulu. Kıssadan hisse:
20 yaşında aracım var, alındığı ilk günden beri serviste bakımları yapılır (serviste bulunan bir dostum münasebetiyle) yaklaşık bir ay önce normal bakımlarının yapılmasını beklerken gözüme takılan öylesine baktığım bir sıfır aracın (önceki modelinden ne farkı var acaba) üzerinde 230.000 TL lik etikete öylesine hayretle bakarken, hemen size verelim kaç yıllık müşterimizsiniz sizin aracıda takas alırız 48.000 TL ye diyerek yanıma gelen zat'a geri kalanı nasıl ödeyeceğim ayrıca bu araç aralıkta tarafınızdan bana 175.000 TL ye teklif edilmişti dedim, kredi faizleri çok düşük efendim ödemesi çok kolay artık hem bu 2020 model ondan pahalı, cevabını bir öneriymiş gibi sundu. Söylediğim tek cevap benim aracım o parayı etmez etse etse 30 bin eder sizin bu araç bu parayı hiç etmez oldu, belki bana geri zekalı salak demiştir içinden bilemem ama işler böyle yürüyor sistem emeğinin karşılığı olan paranı bir şekilde alır. Kaldı ki ikinci el piyasası filan (emlak - vasıta) neden bu kadar haber var neden bu kadar işleniyor bu konu ne oldu birden bire gündemde? pandemi den çıktık makarna stoğu gibi araba ihtiyacımız mı ortaya çıktı, ne oldu? Olan şu ; piyasaya para bastık, kredi ile, yardım ile bir şekilde piyasaya para girdi (yaklaşık 6 milyar TL civarı bir rakamdan bahsediliyor) bu paranın karşılığı yok, biraz daha piyasada kalırsa, yani el değiştirip geri toplanmaz ise paranın değeri daha da düşecek, bu sefer enflasyon rakamı ile de oynayamayacak duruma düşeriz ki, bunun sonu toptan iflastır, bu yüzden ev arsa, otomobil fiyatları bu kadar uçuk, çünkü faizler düşük, yani piyasadaki para geri toplanacak vesselam
Çok yazmam, yazınca da uzun yazıyorum, başınızı ağrıttık özür
Sevgiler

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt