EYT YAŞ SINIRI KALKTI

P Çevrimdışı

Pascall35 

Aktif Üye
3 Haz 2020
109
43
Bu EYT olayı banada vuruyor 25 yıl şartımı 10 ay sonra tamamlıyorum prim gunum yaklasik 8000gun var 10 ay sonra emeklilik hakkı kazanıyorum 44 yasımda emekli olacağım ,44 yas emeklilik icin erken bir yas ama devletin zamanında almis oldugu yanlış kararların acısı simdi cıkıyor .

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ben onu bunu bilmem abiler. Kimse kusura bakmasın. Bu ülke 45 yaşında ki bir adamın hayatı boyunca yatıp maaşı yükünü kaldıracak güçte değil. Bırakın Türkiye'yi gelin şu ülkelerin emeklilik yaş istatistiklere bakalım.

Danimarka 67 yaşında emekli
Yunanistan 67 yaşında emekli
İsrail 67 yaşında emekli
Ve bir sürü ülke 67 yaşında emekli oluyor.
En erken emeklilik yaşı ise 58 Endonezya.

Düşünün artık dünyanın bütün ülkeleri 67 yaşında emekli olurken. Gençliğinin baharında 40 yaşında adam veya kadın emekli olacak en verimli olduğu dönemde bir de.

Gelin biraz da ABD ve Almanya'ya bakalım.
Amerika 66 yaşında emekli olunuyor.
Almanya 65 yaşında emeklli olunuyor.

Avrupa ülkeleri, 3ncü dünya ülkeleri bile yaş sınırı 65-66-67 sınırlandırmışken biz nasıl bu durumu 40lara indiriyoruz? Biz de sınırsız kaynak? Sınırsız para mı var!

Bırakın abi ya. Cidden bırakın şu ülkenin yakasını artık. EYT denen şey kimseye faydası yoktur. Bu ülkeye zarardan başka bir şey getirmez..

Kaynak isteyenler;

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
Bu arada işverenlere devlet tazminat kredisi verecek krediyi kullanmak işverenin işine gelecek çünkü kredi kullanmasa toplu olarak cebinden çıkacak bir çok eyt li istemese de zorunlu emekliliğe zorlanacaklar

osmanke Çevrimiçi

osmanke 

Süper Üye
Top Poster Of Month
13 Tem 2021
2,649
59
Ben onu bunu bilmem abiler. Kimse kusura bakmasın. Bu ülke 45 yaşında ki bir adamın hayatı boyunca yatıp maaşı yükünü kaldıracak güçte değil. Bırakın Türkiye'yi gelin şu ülkelerin emeklilik yaş istatistiklere bakalım.

Danimarka 67 yaşında emekli
Yunanistan 67 yaşında emekli
İsrail 67 yaşında emekli
Ve bir sürü ülke 67 yaşında emekli oluyor.
En erken emeklilik yaşı ise 58 Endonezya.

Düşünün artık dünyanın bütün ülkeleri 67 yaşında emekli olurken. Gençliğinin baharında 40 yaşında adam veya kadın emekli olacak en verimli olduğu dönemde bir de.

Gelin biraz da ABD ve Almanya'ya bakalım.
Amerika 66 yaşında emekli olunuyor.
Almanya 65 yaşında emeklli olunuyor.

Avrupa ülkeleri, 3ncü dünya ülkeleri bile yaş sınırı 65-66-67 sınırlandırmışken biz nasıl bu durumu 40lara indiriyoruz? Biz de sınırsız kaynak? Sınırsız para mı var!

Bırakın abi ya. Cidden bırakın şu ülkenin yakasını artık. EYT denen şey kimseye faydası yoktur. Bu ülkeye zarardan başka bir şey getirmez..

Kaynak isteyenler;

ibrahimykr1 kardeşim sana katılıyorum hem eyt,ye hemde 40,lı yaşlarda emekliliğe ancak gel görki bizim memleketimizin aşındanmı,suyundanmı,insanındanmı bilemedim senin yaşın daha çok genç hele şöyle bir 40,lı yaşlara gel eğer kendi işin değilse işe girmek istediğin yerde türlü bahanelerle seni işe almak istemeyen işverenlere denk gelirsen bu dediğimi aklına getir eleman çalışmak istiyor ama bize genç dinamik eleman lazım sen bizim işimize uygun değilsin biz sana haber ederiz kurumsal işyerlerinde dikkat ederseniz sözleşmelerinde veya iş ilanında 30 yaşını aşmamış askerlikle ilişkisi olmayan meslek ve sanat okulunu iyi derecede bitirmiş kalifiye hatta üniversite mezunu gibi,gibi kaldı,ki eleman 65,67 yaşında emekli olacak eleman 35,40,ı geçtimi birde ekonomik kriz nedeniyle işten çıkarıldımı vay haline en olmadık işler için başvuru yaparsın ama hepsinde bahane hazır eğerki tanıdık torpilin varsa ne ala devlet sektöründe isen zaten sorun yok he birde şimdi biliyorsunuz bu suriyeliler başımıza bela oldu istediğin maaşı alamassın birde tehdit vari işverenin cevabı hazır kapıda bekleyen çok nasılsa bunlara vergi ödemiyor bir çoğu kaçak çalışıyor işte bizim memleketin hali sen istediğin kadar ben bu yaşa kadar çalışıcam de çalışanın hakkını koruyan ne devlet var ne yıllarca beni korusun diye maaşının 1 günlüğünü verdiğin sendikalar alayı çalışanı sömürmeye planlanmış sistem bakarsan başındaki kişilere alayı en lüx araçlara biniyor birde üstelik senin dar zamanında sana yardım edeceğine bir bakmışsın en lüx yerde senin paranla ya otel açmış ya restaurant işveren seni birgünde kapıya koyarken, sendika değil seni savunmak sana görünmemek için ya toplantıda yada yutdışına kaçıyorlar işte türkiyede çalışanlar nasıl eziliyor,sömürülüyor görün sen istediğin kadar bağır,çağır o zaman gören gözler görmez duyan kulaklar duymaz olur biraz yaygara çıkarsan güvenliği çağırır iş makemesine git yine onlar haklı çıkar çünkü senin paranla kurdukları sistemi yine senin için savunması gereken avukatlar onları savunur haklı çıkarlar işte türkiyedeki garip ama çalışanın hakkı nasıl gasp ediliyor sistem hiç bir zaman çalışandan yana değil birkaç tabiri caizse köpeğin önüne beslemek için bir parça kemik,et atılıyorsa bununda bir farkı yok benim gözümde ve bu konu içinse zaten elbette konuşulacak ama boşuna diyorum anlamak çok zor değil siyasi bir karar olduğu ve seçim yatırımı olduğu besbelli, belli bir kesim emekli edilecek ama onların istediği şekilde aslında işlerine geliyor hem seçim yatırımı hem düşük maaşla ve bağlama oranı bak işte biz eyt,yi çözdük sizde afedersiniz salak değilsiniz bize oy verin bizde iktidarda kalalım umarım anlatabilmişimdir biraz uzun oldu kusura bakmayın tüm dostlara saygılar sevgiler.​

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt