Etil alkol satışı

Benerivo Çevrimdışı

Benerivo 

Aktif Üye
20 May 2018
201
41
Hocam boşverecez de çok pahalı oldu meret. 7 8 kişi içmeye kalksan bankaya gidip kredi çekmek lazım ?

Hocam öncelikle şöyle söyleyeyim karaciğer daha pahalı. Tabi ciğer sizin.
evet hepsi etil alkol ama mesela smirnoff votka üzerinde no:21 yazar. 21 numaralı formüldür o. 8+3+10. Oradaki 8 rakamı 8 saati temsil eder. Tek bir damlası kömür filtrelerden 8 saatte geçerek mükemmel saflığa ulaştırılarak üretilir.
Sizin kıyasınız şu bile değil
“Şahin de araba Ferrari de “
Çünkü ortada bir rakı ya da votka yok. Etil alkolden kit alarak yaptığınız/yapacağınız/yapılan şey anason aromalı alkollü içecek.
Rakının Türk gıda kodeksinde tanımı vardır oradan bakabilirsiniz bir alkollü içeceğe rakı denmesi için hangi aşamalardan geçip nasıl üretilmesi gerektiğine.
Ayran değil bu yoğurda su katınca olsun.
Zaten öyle olsa bu fabrikalar neden damıtım, filtrasyon ve distilasyon masraflarına girsin ? Tat aynı demişsiniz o aldığınız Tat
aslında İçine basılan aroma. Öte yandan aklınıza gelebilecek her konuda emeksiz ve zahmetsiz iyi bir şey elde ettiğinizi düşünüyorsanız tekrar kontrol edin derim, mutlaka bir yerde bir şeyler yanlıştır. Bu bu hayattaki her şey için geçerlidir.
Bira kitleri için aynı şeyleri söylemeyeceğim çünkü orada gerçekten bir bir üretim var ve 3-4 haftada çıkıyor bir bira. Mayalanması, gazlanması vs.
Bende alkol tüketiyorum ve evet 20-30 lira olması gereken 70’lik rakıya en ucuz 110 küsur lira Vererek ulaşıyoruz ama unutmayın karaciğerimiz daha pahalı.
dolayısı ile bira kiti alın bira üretin, şarap üretimi nispeten kolaydır şarap üretin yapabiliyorsanız rakı üretin ama ne olduğu, kimin ne şartlarda nasıl ürettiği belli olmayan ürünlerden alıp içmeyin. Dediğim gibi tercih sizin ben görüp uyarmak istedim.

bebekforum Çevrimdışı

bebekforum 

Yeni Üye
5 Haz 2018
16
47
Arkadaşlar bizim bir yönetmen abimiz de bu yöntemlere yönelmişti. Ve bir gün yine almış. İçmiş bir şey olmamış. Daha sonra ertesi gün şişenin geri kalanını bitirmiş. Gündüz vakti içiyormuş. En son sözü ışıkları kim söndürdü. Hastaneye götürmüşler hemen ancak maalesef beyninin %90 ını ve sol kol, sağ bacağını kesmişler. Bir süre bitkisel hayatta kaldı. Daha sonra vefat etti. Arkadaşlar alacağınız firmayı çok iyi araştırın. Ben böylesi yöntemlere başvurmuyorum. İçtiğim zaman da az içiyorum. Bütçemin yettiği ölçüde... Çevremde yapan var ama votka yapıyorlar. Votka daha kolaymış. Arkadaşlar çok dikkat edin.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri