Etil alkol satışı

S Çevrimdışı

scream123 

Aktif Üye
12 Kas 2019
132
38
Biliyorsunuz ki alkol fiyatlarının yükselmesinden dolayı herkes evde yapıyor artık içkisini. Bende yapmak istiyorum nette etil alkol satışı yapan pek çok firma var fakat güvenilir olup olmadıklarını bilmiyorum. Alışveriş yapan arkadaşlar varmı varsa hangi siteden alışveriş yapiyolar hangi markayı kullaniyolar ?

B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
559
İnfotex bir ara aşırı derece satılıyordu. Son zamanlarda gözüme çarpmadı şuan durum nedir bilmiyorum. Ama bir kaç sene önce yeni bir düzenleme çıktı. Evsel üretim için satılan alkollere acılaştırıcı bir madde katılarak satışına izin verildi. Bildiğim kadarıyla ondan dolayı insanlar kendileri damıtmaya daha çok yöneldiler. Ama kullanmadığım için bilmiyorum sadece takip ettiğim kadarıyla.

S Çevrimdışı

scream123 

Aktif Üye
12 Kas 2019
132
38
İnfotex bir ara aşırı derece satılıyordu. Son zamanlarda gözüme çarpmadı şuan durum nedir bilmiyorum. Ama bir kaç sene önce yeni bir düzenleme çıktı. Evsel üretim için satılan alkollere acılaştırıcı bir madde katılarak satışına izin verildi. Bildiğim kadarıyla ondan dolayı insanlar kendileri damıtmaya daha çok yöneldiler. Ama kullanmadığım için bilmiyorum sadece takip ettiğim kadarıyla.
Hocam neva kapanmış sanırım çeşit çeşit marka var arkadaşım da denedim hoşuma gitti pek bi farkı da yok normalden kafamı kurcalayan marka ve güvenilir satıcı

B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
559
Hocam neva kapanmış sanırım çeşit çeşit marka var arkadaşım da denedim hoşuma gitti pek bi farkı da yok normalden kafamı kurcalayan marka ve güvenilir satıcı

Bilgim yok o konuda ama bence markadan çok satin alınan firma ya da kurum daha çok önem arz ediyor. Çünkü sahteleri yapmak çok zor değil. Umut Barış Umut Barış hocamın dedigi gibi migros gibi yerlerde almak daha mantıklı. Üreten firmalar belli önemli olan sahtesine denk gelmemek. Bir arkadaşım evinin yakınındaki tekelden alıyor. Adam cama aşmış etil alkol bulunur diye ama o nasıl tedarik ediyor bilmiyoruz.

Ona söylediğimi sana söyleyeyim. Etil alkol riskli iştir. Çünkü üretim de kullanılan hammadde ye bağlı olarak metil alkol üremesi olabilir. Bu oran belirli bir miktarin üzerine çıkınca öldürür. Yani içenin ölmemesi demek onun metil alkol içermediğini değil metil alkolün öldürücü oranından az olduğunu gösterir. Yani sürekli alımda yine aşırı zarar verebilir. O yüzden çok dikkatli olmak gerekir.

Zaten tarım orman Bakanlığı'nın sitesinde ruhsatlı etil alkol üreten firmaların listesi var Google yazarak bulursunuz. Ama satın aldığınız sahte çıkarsa ona birşey diyemem
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Migros şuan satıyor mu onu da bilmiyorum uzun zamandır denk gelmedim çünkü

Benerivo Çevrimdışı

Benerivo 

Aktif Üye
20 May 2018
201
42
Migros artık satmıyor bildiğim kadarıyla
Sektörün içinden birisi olarak Tavsiyem geri kazanılmış alkole hiç bulaşmamanız yönünde. Karaciğeriniz değerliyse tabi.
He kendi alkolünüzü kendiniz yaparsanız ( damıtarak ) o ayrı.

biraz meşakkatli ama
Kendi alkolünüzü kendiniz yapabilirsiniz
Şarap ve bira biraz daha kolay rakı ve votka nispeten daha zordur.

B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
559
Sektörün içinden birisi olarak Tavsiyem geri kazanılmış alkole hiç bulaşmamanız yönünde. Karaciğeriniz değerliyse tabi.
He kendi alkolünüzü kendiniz yaparsanız ( damıtarak ) o ayrı.

biraz meşakkatli ama
Kendi alkolünüzü kendiniz yapabilirsiniz
Şarap ve bira biraz daha kolay rakı ve votka nispeten daha zordur.

Geri kazanılmış alkol nedir?

B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
559
Anladığım kadarıyla, mazot yapılırken benzinin açığa çıkması gibi bir mantık...

?

:) Kullanılabilir özelliği yitirmiş alkolün yeniden kullanıbilir hale getirmesini ifade ediyor ama nasıl yapılıyor ve nerede kullanılıyor aslında onu merak ettim. Ya da nasıl özelliğini kaybediyor da yeniden geri kazanıma ihtiyaç duyuluyor gibi sorularım var meraktan. :) Arkadaş sektörün içerisinden olunca sorayım dedim :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt