EN İYİ KEDİ MAMASI MARKALARI HANGİLERİ?

Fet1735

Bronz Üye
25 Ağu 2018
595
63

Evcil hayvan besleyenlerin göstermiş olduğu ilgiye baktığımız zaman kedilerin ilk sırada yer aldıkları görülebiliyor. Çünkü kedilerin hem uysal olması hem de bakımlarının daha hijyenik bir şekilde gerçekleştirilebiliyor olması kedilerin tercih edilmesini daha da kolay hale getirmiştir. Kedilerin oyuncu kimlikleri onları evin neşe kaynağı yapmış ve çok iyi bir yalnızlık arkadaşı olduğunu göstermiştir. Evet, kedi beslemek ve onunla ilgilenmek güzeldir ancak bir de işin beslenme yönü vardır. Bunun içinde kedinizi beslerken hangi mamaları tercih etmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Biz bu makalemizde size birkaç tane markadan bahsetmek istiyoruz. Bu markalar arasında ND kedi maması, Farmana kedi maması Pro Plan kedi mamasıgibi en çok tercih edilenler var. İsterseniz bu ve diğer markaları biraz daha yakından tanıyalım.

Kedilerin koku alma duyularının hassasiyetini bilmeyen yoktur. Dolayısıyla bu hassasiyet kedilerin beslenmelerinde de önemli bir rol oynar. Bunun için kedinize vereceğiniz mamanın mutlaka onun iştahını acıcı olması gerekiyor.

Farmina Kedi Maması

En iyi kedi maması markalarından bir tanesi olarak bilinir. İtalyan bir firma tarafından 1965 yılından itibaren üretilmiş olup marketlerdeki yerini almıştır. Markayı birinci sıraya oturtan şey ise kedilerin sağlıklı beslenebilmeleri için sürekli araştırma ve geliştirme içerisinde olmasıdır. Yani kediniz beslenme sayesinde çeşitli hastalıklarla da uğraşmaz. Her yaş grubuna ait türü olduğundan dolayı da her kedi besleyen kişide tercih edebilir.

Royal canin kedi maması

Markanın çıkış yeri Fransa’dır. Mama sektöründe çok uzun zamandan bu yana hizmet verdiğinden dolayı bir mamanın içerisinde ne olması gerektiğini çok iyi bilirler. Kedilerin ihtiyaç duyabileceği vitaminler, proteinler ve mineraller üretmiş olduğu mamaların içerisinde vardır. Marka mamaları iki şekilde üretir. Hem kuru mamalar hem de konserve mamalar şeklinde farklı damak tatlarına sahiptir. Mamanın diğerlerine göre daha pahalı olması da farklı bir konudur.

N&D Kedi Maması:

ND kedi maması Farmina markası tarafından üretilmektedir. Bu düşük tahıllı olan bir seridir. Ve kedilerin en çok sevdiği mamalardan da bir tanesidir. Bu mamanın içerisinde vitamin, magnezyum, kalsiyum ve fosfor gibi oranlar bir hayli fazladır. Piyasa da bu mamanın çok fazla çeşidi bulunmaktadır. Bunun içinde satın alınırken kedinin yaşının, cinsinin ve sağlık durumunun da çok iyi bilinmesi gerekir. Bu sayede doğru tercih yapılacaktır. Özellikle de günümüzde kısırlaştırılmış olan kediler için en çok tercih edilen mama türü olarak bilinir.

Hill’s Kedi Mamaları

Hill’s kedi mamalarının çok eski bir üretim tarihi vardır. Bunun içinde genelde veterinerler bu mamayı önerirler. Bu markanın kendi içerisinde 100’e yakın alt çeşidi bulunmaktadır. Kısırlaştırılmış olan kedilerin tüketimi için de oldukça iyidir.

Proplan Kedi Maması

Son olarak size pro plan kedi mamalarından bahsetmek istiyorum. Sektör içerisinde çok uzun zamandan bu yana üretim yaptıkları içinde tercih nedeni olarak gösterilirler. Kedinizin sağlığını düşünenlerdenseniz bu mama markasını da çok rahat bir şekilde tercih edebilirsiniz.

Alıntı.
 

Sota 

Ahmet CSKN
Administrator
6 Mar 2016
6,867
113
Bır abımızın cıddı manada buyuk petshop var. (balık ıcın yem urunlerıne fıyatta anlasabılırsek ondan alıyordum :hihi )

Proplan peynır ekmek satıldıgını defalarca sahıt oldum. (ıcergı nasıl, pahalı mı ucuz mu bılgım yok )
 
Üst Alt