En Çok Talep Edilen Ürün Çamaşır Makinesi Demek ki?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Abi bu istatistiğe göre senin yeni bir çamaşır makinesi alıp evde incelemen lazım :) Vestel dışı bir marka olsa daha iyi olur.
Ciddi ciddi şunu yazayım ki aslında şu HOOVER çamaşır makineleri çok ciddi radarma girmiş durumda.
Makinenin kalitesini teyit edersem eğer, Servis ağı ve kalitesi konusunda sorumlu firmaya baskı uygulayıp vatandaşı iyi bir marka ile tanıştırabiliriz diye düşünüyorum MİDEA KLİMA gibi mesela :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Çamaşır makinesi epey hareketli bir makine.:deli1
Makineyi ağzına kadar doldurup, yüksek devirde sıktırana makine mi dayanır?
Gerçi bizdeki eski Arçelik 2100'de böyle dertler yoktu, ne verirsen yaparım abi modunda çalışıyordu. :sirit

Diğerinin süs havuzu misali bir dinginliği var. :sirit
SONY nin sloganı it's a SONY di biliyorsun

işte ben de burada it's a 2200 demek isterim başka bir açıklamaya gerek yok. Ablamın evde halen çalışıyor muhterem :kiskis

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
işin diğer boyutu bence fiyat kısmı. bilinen markalarda çamaşır makineleri uçmuş gidiyor şu anda. uygun fiyatlı seçenek arıyor herkes. sizin gibi düzgün anlatan birini bulunca dinlemek istiyorlar. .
imkan olursa bir ara bimde satılanları da yorumlarsanız orada da aynı talep gelir eminim.

Arçelik servis arkadaşa linki yolladım, bu ürünlerin speclerini bana atsın, aynı içeriği seve seve üretirim. Vatandaş ne satın alıyor olduğunu bilsin :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
rakamlar aldatici olabilir fazla takilmamak lazim benim bu videolarla hic bir alakam yok yurt disinda oldugum icin vestel a101 vs ile isim yok muhtemelen de olmayacak ama basligi görünce tikladim izledim bunu bir cok videoda yapiyorum ama eskiden oldugu gibi fazla yorum yazmiyorum ( not: bulasik makinasi videonu izlemeyecegim ki fark iyice acilsin :haha)
videoyu izledik yeni birsey ögrendik dengesiz yükleme olayini ben makinanin gücü yetmedigi icin kurutmaya gecemiyor diye düsünüyordum oysa durum farkliymis
dengesiz yükleme olayinin tamamen tasarimla alakali oldugunu düsünüyorum cünkü benim kullandigim makinada 3 tane havlu vs ile sorun yasamiyorum yeri geliyor ne varsa icine tikiyorum bahsi gecen kurutmaya gecmeme olayi sadece tek makinada carsaf battaniye (kaplan figürlü vs klasik olanlardan) filan yikamaya kalkinca oluyor
fizik kurallari ve makinelerin yapisi geregi mecburen agirlik tek noktada yani altta toplaniyor camasirlari tavana yapistiramayacagimiza göre tek care tamburun icinde camasirlarin yikama sirasinda takilip mümkün oldugu kadar dagilabilecegi bir tasarim uygulamak ki bu da uzun vadede camasirlarin yipranmasina sebep olabilir tambu plastigi(?) denilen parca sayisini fazla tutmak gibi
Sıkmaya yani yüksek devire geçmeden evvel makine bilerek tamburu sürekli sağa sola çevirir, önce çamaşırları birbirinden ayırmak için.
Sonra çok hafif tonlamalar ile bu çevirmeler esnasında minik devir yükseltmeleri (100-300 arası) yapar ki merkezkaç kuvveti ile çamaşırlar tambura eşit dağılım ile kenarlara yapışsın, bu esnada tambur miline bağlı olan TAKO denen malzeme dağılım dengesini ölçer, eğer dağılım kriterler dahilinde ise yüksek devire geçişe izin verilir ve makine programda istenen devire (600-800-1000vs) geçer sıkma işlemi yapılır.

Eğer tako dağılımı dengesiz bulmuş ise sisteme iptal komutu girer, tambur durur, çamaşırların hepsi bu sefer yerçekimi nedeni ile yine tabana oturur, birkaç kere daha tambur sağ sol yapılarak çamaşırlarda yer-şekil-denge- değişikliği yapılır ve aynı döngü tekrar edilir taaaa ki doğru denge bulunana kadar.

İşte eski makinelerde bu değer yüksek olduğu için MAKİNEM SIKMIYOR diye servis yazdırıyordu insanlar. Yeni makinelerde bu değer aşağı çekildi, artık hemen hemen her şekilde devreye giriyor ama bu sefer de ne yazık ki ortaya istenmeyen sonuçlar çıkıyor.

Hatta bunun için 2-3 dakikalık kısa bir video ve kendi evimdeki makineden kısa bir kesit sunup ne demek istediğimi daha net anlatabilirim.

Fırsat bulduğumda ilgileneceğim mutlaka :ok

Bu arada Bulaşık makinesini senin yerine ben izledim aradaki açığı kapattım :kop

H Çevrimdışı

hadeka

Aktif Üye
7 Eki 2019
158
Arçelik servis arkadaşa linki yolladım, bu ürünlerin speclerini bana atsın, aynı içeriği seve seve üretirim. Vatandaş ne satın alıyor olduğunu bilsin :ok
Bende de Arçelik 8103 ycm diye bir model var, ne olduğunu bilmeden kullanıyoruz, inşallah iyi bir şeydir?gerçi zeminden midir bilinmez sıkma sırasında geziyor ama.?
Birde Vestelin üretimi Vestfrost vnm 7111modeli var, eşim onun yıkamasını beğenmiyor nedense, o da ne menem şeyse bilmiyoruz.

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,239
62
Ben Arçelik 2200'ü 20 seneden fazla kullandım,sadece bir sefer pis su motorunu ve elektrik kablosunu değiştirdim.Onun gibi çamaşır makinası görmedim. :ok

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Sıkmaya yani yüksek devire geçmeden evvel makine bilerek tamburu sürekli sağa sola çevirir, önce çamaşırları birbirinden ayırmak için.
Sonra çok hafif tonlamalar ile bu çevirmeler esnasında minik devir yükseltmeleri (100-300 arası) yapar ki merkezkaç kuvveti ile çamaşırlar tambura eşit dağılım ile kenarlara yapışsın, bu esnada tambur miline bağlı olan TAKO denen malzeme dağılım dengesini ölçer, eğer dağılım kriterler dahilinde ise yüksek devire geçişe izin verilir ve makine programda istenen devire (600-800-1000vs) geçer sıkma işlemi yapılır.

Eğer tako dağılımı dengesiz bulmuş ise sisteme iptal komutu girer, tambur durur, çamaşırların hepsi bu sefer yerçekimi nedeni ile yine tabana oturur, birkaç kere daha tambur sağ sol yapılarak çamaşırlarda yer-şekil-denge- değişikliği yapılır ve aynı döngü tekrar edilir taaaa ki doğru denge bulunana kadar.

İşte eski makinelerde bu değer yüksek olduğu için MAKİNEM SIKMIYOR diye servis yazdırıyordu insanlar. Yeni makinelerde bu değer aşağı çekildi, artık hemen hemen her şekilde devreye giriyor ama bu sefer de ne yazık ki ortaya istenmeyen sonuçlar çıkıyor.

Hatta bunun için 2-3 dakikalık kısa bir video ve kendi evimdeki makineden kısa bir kesit sunup ne demek istediğimi daha net anlatabilirim.

Fırsat bulduğumda ilgileneceğim mutlaka :ok

Bu arada Bulaşık makinesini senin yerine ben izledim aradaki açığı kapattım :kop
düsük devirde makine istedigi kadar tamburu cevirsin fizik kurallari bütün camasirlar yani agirlik tabanda toplanir düsük hizda aksi olmasi pek mümkün degil :alala
bu arada moralin bozulmasin ama google servisleri manipuülasyonu önlemek amaciyla ayni ip den gelen talepleri saymiyor olmasi lazim :hihi
en Arçelik 2200'ü 20 seneden fazla kullandım,sadece bir sefer pis su motorunu ve elektrik kablosunu değiştirdim.Onun gibi çamaşır makinası görmedim. :ok
ne varsa eskilerde var eskiden amac üretmekti saglam olsun müsteri bizi kalitei ürünlerimiz yüzünden tercih etsin anlayisi vardi simdikilerde o mantik söz konusu degil seni ikna edecek kadar dayanikli olsun ama sonra bozulsunki yenisini al onlarda para kazansin mantigi hakim
birde islev odakli üretim vardi camasir makinasi camasir yikamak icindi tv tv izlemek icindi simdi camasir makinasinda dokunmantik ekran var 15 tane farkli program var ve o programalarinda farkli ince ayarlariyla 100 lerce farkli kombinasyon olusturabiliyor isler iyice karisiyor :deli1

T Çevrimdışı

Tugi136 

Aktif Üye
20 Nis 2020
494
30
Ciddi ciddi şunu yazayım ki aslında şu HOOVER çamaşır makineleri çok ciddi radarma girmiş durumda.
Makinenin kalitesini teyit edersem eğer, Servis ağı ve kalitesi konusunda sorumlu firmaya baskı uygulayıp vatandaşı iyi bir marka ile tanıştırabiliriz diye düşünüyorum MİDEA KLİMA gibi mesela :ok
Hooverın kaliteli bir makine yapacağını sanmıyorum ?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
ayni ip den gelen talepleri saymiyor olmasi lazim :hihi
Sence ben bunu düşünmemişmiyimdir ? :kas :kop

Makinende takip et bak ne demek istediğimi anlarsın, bütün makineler aynı mantıkla çalışıyor yani santrifüj moduna geçmeden evvel çamaşırlar mutlaka ama mutlaka kontrollü şekilde tambur çevresine yapışmış olur :ok

Bu konuda bir manyak olarak yıllar boyunca, saatlerce bu döngüyü takip edip izlemiş birisi olarak yazıyorum :kiskis

Muhammet Sarıçam Çevrimdışı

Muhammet Sarıçam 

Süper Üye
20 May 2018
717
34
Daha iyi anlatılamazdı ?
CF75484F-48DD-4ECC-8B7B-0C2316512115.png
032572C9-0C27-4FA3-A892-FC30410D7BFE.png

T Çevrimdışı

Tugi136 

Aktif Üye
20 Nis 2020
494
30
Oradaki bulaşık makinesinin fiyatı uygun değil. Ancak keysmart ürünlerini incelemen güzel olacak ilerde ihtiyaç olur fiyatı uygun olursa şimdiden bilgimiz olsun. Bulaşık makinesinin alt sepetinde katlanır bölüm var mı mesela ? Grundig 5 programlıyı 3200 e aldık daha yeni.

İhtiyacı olan kaçırmasın.

Biz Media Markt ten aldık.

Son düzenleme:
B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Sence ben bunu düşünmemişmiyimdir ? :kas :kop

Makinende takip et bak ne demek istediğimi anlarsın, bütün makineler aynı mantıkla çalışıyor yani santrifüj moduna geçmeden evvel çamaşırlar mutlaka ama mutlaka kontrollü şekilde tambur çevresine yapışmış olur :ok

Bu konuda bir manyak olarak yıllar boyunca, saatlerce bu döngüyü takip edip izlemiş birisi olarak yazıyorum :kiskis
bu tarz makinalar ilk ciktiginda cok izlemistik simdi hevesim yok :hihi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri