Emekli,Dul ve Yetim maaşına haciz?

LQCKDQWN Çevrimdışı

LQCKDQWN 

Aktif Üye
13 May 2021
129
Bir tanıdığınız size kredi verilmesini sağlamış. Hem borcunuzu ödememişsiniz hem de size destek olan komşunuzu yüz üstü bırakmışsınız. Bu sizin için problem değil ama maaşa haciz geldi diye devlet suçlu öyle mi?

Sizce sizden parayı nasıl tahsil etmeleri gerekirdi? Maaşa haciz kondu diye forumlara yazan adamın niyeti parayı ödememektir. Yoksa gidip bankaya ödeyeceğim desen taksite bağlarlar. Peşin ödeyeceğim desen indirim yaparlar. Ama sen gelip nasıl yırtarım diye konu açıyorsun. Belli ki niyet ödememek. Üstelik haciz bildirimi yapıldığında direk borcu ödeseniz avukatlık masrafları falan da olmaz.
aynen olay tamda böle oldu kardelim bravo. öğretmenlerimiz sorardı okuduğunuzu anladınızmı diye. şimdi daha iyi anladım.

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
aynen olay tamda böle oldu kardelim bravo. öğretmenlerimiz sorardı okuduğunuzu anladınızmı diye. şimdi daha iyi anladım.

Emekli maaşı sadece vergi borcu ve nafaka borcunda haczedilebilir. Bunu söyleyen zaten devlet. Devlet diyor ki bana bak, emeklimin maaşına nafaka borcu yoksa kimse dokunamaz. Ben de sgk borcu varsa istersem el koyarım. Olay bu kadar.

Bankalara gelince, vatandaştaki borcunun peşine düşer milyonlarca dolarlık kredilere bakmaz. Faiz üstüne faiz bindirdiği borcun peşine düşer ama milyonluk alacağını üç kuruş misali paraya varlık şirketine devreder. 100 liralık alacağı 10 liraya varlık şirketine vereceğine 20 liraya plan oluşturup borçlusunu rahat ettirmez.

Siz gidin kanunun yani Devlet’in size verdiği hakkı kullanın, itirazınızı edin. Zaten borç bizim borcumuz, başımız üstüne, ödeyeceğim de diyorsunuz. Ortada dolandırıcılık gibi bir durum yok.

LQCKDQWN Çevrimdışı

LQCKDQWN 

Aktif Üye
13 May 2021
129
Bu eforu borcunuzu ödemekte kullansanız bu hale gelmezdiniz.
halimden memnunun Allaha şükür.bence sizde başka işlere efor harcayın artık konuya katkılarınızdan dolayı çok teşekkür ederim. farklı konularda tekrar sizden büyük bir zevkle fikir almak isterim bilginiz olsun.

C Çevrimdışı

confickerbelasi 

Yasaklı Üye
27 Eyl 2021
677
47
emekli maaşı bloke edilemez ve haczedilemezdi hani? adam devlet ile zulm ediyor sonra öfkeli mağdurlar darp eder hatta silahla vurunca mağdurum diye ağlar...

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
halimden memnunun Allaha şükür.bence sizde başka işlere efor harcayın artık konuya katkılarınızdan dolayı çok teşekkür ederim. farklı konularda tekrar sizden büyük bir zevkle fikir almak isterim bilginiz olsun.
Siz bence krediye dair bir sözleşme vs imzalandıysa onları bir inceleyin derim.
Her zaman sözleşmeyi incelemekle başlamak iyidir.
Ama anladığım kadarıyla ortada bir sözleşme yok gibi? Yanlış mı anlamışım?
Birden fazla ödeme aldığı için bunların bir tanesine el konulabilir. O da dul aylığı olur sanırım.
Hem emekli aylığına hem dul aylığına haciz koyamaz bence.
Emsal karar emekli aylığına haciz koyamazsın demiş çünkü. Ben yanlış anlamadıysam tabi.

LQCKDQWN Çevrimdışı

LQCKDQWN 

Aktif Üye
13 May 2021
129
Siz bence krediye dair bir sözleşme vs imzalandıysa onları bir inceleyin derim.
Her zaman sözleşmeyi incelemekle başlamak iyidir.
Ama anladığım kadarıyla ortada bir sözleşme yok gibi? Yanlış mı anlamışım?
Birden fazla ödeme aldığı için bunların bir tanesine el konulabilir. O da dul aylığı olur sanırım.
Hem emekli aylığına hem dul aylığına haciz koyamaz bence.
Emsal karar emekli aylığına haciz koyamazsın demiş çünkü. Ben yanlış anlamadıysam tabi.
Muvafakat imzalamadık Umut bey parayı şuan yatırmak sorun değil Allaha şükür avukatla telefonda zıtlaşma sonucu bu hale geldi zaten uzadı olay biraz.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
son 2 taksit edenmedi.
O zaman banka icra isteyebilir. Genelde 3 taksit olunca olur ama bunların hep bir dayanağı olur.
Borcu kapatın konu kapansın bence hiç uğraşmayın.
Diğer türlü kara listeye düşme gibi durumlar da olacak çünkü.
Belki krediye ihtiyacı olmayacak ama yine de uğraşmaya değmez.
Tabi faizi ile istiyorlarsa o da ayrı sıkıntı. Ana paranın ödenmesi ile halledilebilmeli.
Avukat ile görüşün bence. Ama avukat masrafları da isteniyor mu bu işlerde bilmiyorum o kadarını.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt