Elektrikte Yüzde 15 İndirim

M Çevrimdışı

maymunkral 

Aktif Üye
30 May 2018
358
41
Geçici bir indirim bu. Elektrik tavan fiyatı düşürüldüğü için son kullanıcıya yansıdı. Ama sürdürülebilir değil. Kuvvetle muhtemel haziran ayında %50 ve üstü zam bizi bekliyor.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Geçici bir indirim bu. Elektrik tavan fiyatı düşürüldüğü için son kullanıcıya yansıdı. Ama sürdürülebilir değil. Kuvvetle muhtemel haziran ayında %50 ve üstü zam bizi bekliyor.
Almadıkları vergi kalmadı idare etsinler o kadarcık vergi harici kamu kurumlarına ek gelir getirecek projeler üretsinler. Sistem iyi yönetilirse ortada sorun kalmaz.

M Çevrimdışı

maymunkral 

Aktif Üye
30 May 2018
358
41
Haddinden fazlası kurcalanıp oynandığı için error verdi yeniden kodlaması lazım.
Düzlüğe elbet birgün çıkarız umutsuz olmak lazım.
Ben sebebin çok kurcalanması değil demode kalması olduğunu düşünüyorum. Re-aktif bir sistem kurgulanmış. Ancak Pro-aktif bir sisteme ihtiyaç var.

Bu sistemde herkese görev ve sorumluluk düşüyor. Vatandaş da dahil hiç kimse bu sorumluluğu kabul etmiyor. Çoğu kişi “herkese adalet, herkese ödev olmalı ama ben hariç” mantığında.

Dünyada tüm anlayış değişiyor. Yıllar süren süreçler günlere hatta saatlere iniyor. Bizim de hızlı akan ve hep daha iyiyi kovalayan sistemlere ihtiyacımız var. Ama mevcut sistemimiz 50-60 sene öncesinin anlayışı ile kodlanmış.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ben sebebin çok kurcalanması değil demode kalması olduğunu düşünüyorum. Re-aktif bir sistem kurgulanmış. Ancak Pro-aktif bir sisteme ihtiyaç var.

Bu sistemde herkese görev ve sorumluluk düşüyor. Vatandaş da dahil hiç kimse bu sorumluluğu kabul etmiyor. Çoğu kişi “herkese adalet, herkese ödev olmalı ama ben hariç” mantığında.

Dünyada tüm anlayış değişiyor. Yıllar süren süreçler günlere hatta saatlere iniyor. Bizim de hızlı akan ve hep daha iyiyi kovalayan sistemlere ihtiyacımız var. Ama mevcut sistemimiz 50-60 sene öncesinin anlayışı ile kodlanmış.
Mevcut sistemi ve öncesini savunmuyorum.
Sistemi geçtim önce bize iyi eğitimli bilinçli sorgulayan araştıran bir toplum gerekli.
Biz ülkece kendimizi geliştirmezsek bu düzen böyle devam edip gider.
Efendilerin dediği değil halkın dediği olacak.
Biraz sesimiz gür çıkacak korkup köşemize çekilmeyeceğiz.
Hakkımızı aramayı ve haklarımızı bileceğiz önümüze her konulanı yalayıp yutup yersek bünye de hazımsızlık yapar.

Bu iş bizle başlar bizde biter ne istediğini bilmiyorsan bulamazsın aradığınla kalırsın.

M Çevrimdışı

maymunkral 

Aktif Üye
30 May 2018
358
41
Mevcut sistemi ve öncesini savunmuyorum.
Sistemi geçtim önce bize iyi eğitimli bilinçli sorgulayan araştıran bir toplum gerekli.
Biz ülkece kendimizi geliştirmezsek bu düzen böyle devam edip gider.
Efendilerin dediği değil halkın dediği olacak.
Biraz sesimiz gür çıkacak korkup köşemize çekilmeyeceğiz.
Hakkımızı aramayı ve haklarımızı bileceğiz önümüze her konulanı yalayıp yutup yersek bünye de hazımsızlık yapar.

Bu iş bizle başlar bizde biter ne istediğini bilmiyorsan bulamazsın aradığınla kalırsın.
Ben de bunu söylemeye çalışıyorum. Vatandaş adalet isterse adalet alır. Ayrıcalık isterse ayrıcalık. Bizde ayrıcalık isteyen vatandaş ayrıcalık alamayınca adalet istiyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt