Elektrikte Yüzde 15 İndirim

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
Kuzen sa'lı bi enerji şirketinde, iyi de bi pozisyonda. Daha 2022 yazında, borsa geyiği yaparken demişti ki, "avrupada enerji fiyatları bizdekine göre kat kat fazla. hükümet tarafından seçim yaklaştığı için, burada basılıyor fiyatlara. O yüzden de bir süredir bizim bilaçolar zortluyor. Ama haziran geçip seçim bitince (o aralar haziran idi milletin fantazisi) bayır aşağı vitesi boşa sallamışın gibi olacak"

Şansa petrol ve gaz fiyatları başaşağı geldi. Gerçi buna karşın halen zam yiyoruz. Seçimden sonra, heleki mevcutla devam etmeyi seçerse millet, seyret eğlenceyi.

Z Çevrimiçi

zubizaretta

Aktif Üye
3 Mar 2023
77
49
Seçimin sonucu "ne olursa olsun", tıpkı Ray Bradbury'nin kitabının ismi gibi "Uğursuz bir şey geliyor bu yana doğru".

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
13 hanedanı bilmeden yaptığınız yorumlar hiçbir şey ifade etmiyor.

Siz ergün gibilerin ağzıyla konuşuyorsunuz. Ne oldu yıllardır konuştukları. Şam da Cuma namazı da kılacaktık değil mi. Abd nin 30 değil 300 trilyon borcu olsa ne olur. Muhatabının sktr lan dediği an yapabileceği bir yaptırım mı var. Batacağını mı zannediyorsunuz. İşi silah götürür.

Bunların dışında; siz tarım bakanlığı gibilerinin yaptıklarını da görmüyor, görmek istemiyorsunuz. Bunun gittiği yerde altın da ödeme aracı olarak kullanılamaz. Çünkü blok koyarlar. Buna karşı durabilecek yönetiminiz yok. Sisteminiz linç edilmiş halde. En temel ihtiyaç olan gıda ve barınma ne hale getirildi farkında değilsiniz. Elinizde tonlarca altınınız olsun gıda ve barınma bittiği an kağıt paradan farkı kalmayacak. Uçuyoruz zannediyorsunuz ya turizm sadece bir yıl sıfır çeksin, dünyanın kaç bucak olduğunu görürsünüz. O kadar mükemmel durumdaysak ne diye 30 askerimizi katleden ruslara gık bile diyemedik. Rus demek turizm demek. Ne diye küreselcilerin deney sahası olmayı kabul ettiler. Paraya öyle bir muhtaç durumdayızki. Ürettiğimiz hiçbir şey yok. Olanları da yıllar içinde lime lime edip attık. Seka gibi. Siz Amerikalı dostumun söylediklerine değil burnunuzun ucunda olanlara bakın.
Alıntılamış cevap yazmışsın, ya okumadın ya da tam anlayacak kadar dikkatli okumadın. Yazdıkların benim yazdıklarıma cevap olmamış, ben zaten bir düzeltme yapmak istemiştim, kendi kabullerinin tekrarından öte bir şey değil. Keşke anlatılanı anlsaydın, günümüzde olanı da anlardın. Hem dışarıda olanı hem de içerideki saflaşmaların nedenlerini. Benim yazdıklarım, temenni değil durum tespiti, gördüklerime göre. Zaten ABD güçlü diyorsun yıkılmaz diyorsun, tabi silah kanadından main street den bahsediyorsun, burada kiminle hareket ettiklerini yol yürüdüklerini görebilmen lazım. Wall street kanadı hangi ülkelerde etkili kimlerle yol yürüyor (hedeflediklerine göre hareket edenler kim) bir bakışta anlaman lazım. ABD yi yıkacak olan dışarısı değil, fırsat bulursa içindeki bu iki bloğun singulariti isteyenlerin (wall street) galibiyeti yıkar. Zaten onlar başarırsa ABD ile kalmaz hepimizin soyunu nötrleştirirler. Neyse uzatmayayım konu benim için basit ama altyapısı ağır, yanlış veya eksik anlaşılmalara neden olabilir.

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Alıntılamış cevap yazmışsın, ya okumadın ya da tam anlayacak kadar dikkatli okumadın. Yazdıkların benim yazdıklarıma cevap olmamış, ben zaten bir düzeltme yapmak istemiştim, kendi kabullerinin tekrarından öte bir şey değil. Keşke anlatılanı anlsaydın, günümüzde olanı da anlardın. Hem dışarıda olanı hem de içerideki saflaşmaların nedenlerini. Benim yazdıklarım, temenni değil durum tespiti, gördüklerime göre. Zaten ABD güçlü diyorsun yıkılmaz diyorsun, tabi silah kanadından main street den bahsediyorsun, burada kiminle hareket ettiklerini yol yürüdüklerini görebilmen lazım. Wall street kanadı hangi ülkelerde etkili kimlerle yol yürüyor (hedeflediklerine göre hareket edenler kim) bir bakışta anlaman lazım. ABD yi yıkacak olan dışarısı değil, fırsat bulursa içindeki bu iki bloğun singulariti isteyenlerin (wall street) galibiyeti yıkar. Zaten onlar başarırsa ABD ile kalmaz hepimizin soyunu nötrleştirirler. Neyse uzatmayayım konu benim için basit ama altyapısı ağır, yanlış veya eksik anlaşılmalara neden olabilir.

Yazdığımın ilk cümlesini bilmeden ne dediğimi anlamamanız çok normal.
Wall street main street vb her şey sadece bir oyun. İtalya metkezli 13 hanedanı öğrenin sonra konuşalım. Size bir ipucu vereyim; orsini, pallavicini, medici.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt