Elektrikli Termosifon Enerji Tüketim Verileri.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Elektrikli Termosifon tavsiye eder misiniz ? Üç kişilik bir aileyiz.
Ben yıllarca 65 litre kullandım çok çok rahattır, tek kötü yanı banyoda kapladğı alan (Duvarda dahi olsa yer kaplıyor) O nedenle şimdilik söküp balkona koydum ve yerine ani su ısıtıcı taktım zira güneş enerjisi sayesinde senede sadece 15 20 kere ihtiyaç oluyor termosifona :ok

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
741
Ben yıllarca 65 litre kullandım çok çok rahattır, tek kötü yanı banyoda kapladğı alan (Duvarda dahi olsa yer kaplıyor) O nedenle şimdilik söküp balkona koydum ve yerine ani su ısıtıcı taktım zira güneş enerjisi sayesinde senede sadece 15 20 kere ihtiyaç oluyor termosifona :ok
Ani Su ısıtıcısımı dedin, :deli1 Abi güvenmiyorum ben onlara, ne zaman gittiğim yerde onunla karşılaşsam uzak duruyorum, her kullandığımda iyi gıdıkladı beni :kiskis

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ani Su ısıtıcısımı dedin, :deli1 Abi güvenmiyorum ben onlara, ne zaman gittiğim yerde onunla karşılaşsam uzak duruyorum, her kullandığımda iyi gıdıkladı beni :kiskis
Abi bu meretleri iyi tanır ve bilirim, sağlam toprak olmazsa gıdıklamanın ötesine geçiyor, Bina orijinal tesisatı haricinde 10 luk extra toprak çektim ben, Eski halinde de sorunum yoktu ama, güvenlik güvenliktir :ok

Abi biz 2 kişilik bir aileyiz ve anlık sıcak su seviyoruz, yani aklımıza estiğinde duşa giren tipler olduğumuz için sıcak su da süreklilik istiyoruz, Termosifonun sürekli fişte kalması ve termosifondaki ısı kayıbı sonucu sürekli devreye girip çıkması nedeniyle oldukça enerji kayıbı yaşanıyordu. Termosifon 1800watt rezistansa sahip, ASI ise max 7500watt.

10 dakikalık duştan bahsettiğimiz için saatlik 7500 watt olan çekim gücünü 6 ya bölüyorum, 7500 / 6 = 1250 watt.

Eğer ikinci kademeyi kullanırsam 5.000 / 6 =850 watt sonucuna ulaşıyoruz.

Yani 65 litre için 2 kw yerine, yıkanacağımız kadarı için 1kw gibi bir sonuç çıkıyor karşımıza.

Her şekilde termosifon daha ekonomik olabiliyor duruma göre ancak ASI biraz daha pratik oluyor.

Kış aylarında SICACIK bir banyo yapmak için ise ASI ideal değildir :ok

M Çevrimdışı

Motogezgin

Yeni Üye
31 Tem 2018
8
39
Teşekkür ederim. Benim şöyle bir sıkıntım var. Yeni bir eve taşındım. Termosifonu koyacağımız yer mobilyalı etrafı kapalı ölçüleri; yükseklik: 80 cm genişlik: 70 derinlik: 40 bu alana sığacak bir ürün almam lazım. Yarın yetkili servisle görüşeceğim. Sizce üç kişilik bir aile için bu alana sığacak hangi termosifonu almayalım ? Tekrar teşekkür ederim.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Teşekkür ederim. Benim şöyle bir sıkıntım var. Yeni bir eve taşındım. Termosifonu koyacağımız yer mobilyalı etrafı kapalı ölçüleri; yükseklik: 80 cm genişlik: 70 derinlik: 40 bu alana sığacak bir ürün almam lazım. Yarın yetkili servisle görüşeceğim. Sizce üç kişilik bir aile için bu alana sığacak hangi termosifonu almayalım ? Tekrar teşekkür ederim.

40cm kısmı her markada sorun olur size azizim. Yine de Baymak Aqua Konfor 50 Litre Termosifon inceleyebilirsiniz :ok

(Daha dün kayınvalideler için incelemiştim bunu)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,436
80litre Regal Mekanik Termosifon :krotey

Benımkını Yerı Lavaboda Sıkıntısız Yer Derdı Olmadan Kullanıyorum.

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
741
Abi bu meretleri iyi tanır ve bilirim, sağlam toprak olmazsa gıdıklamanın ötesine geçiyor, Bina orijinal tesisatı haricinde 10 luk extra toprak çektim ben, Eski halinde de sorunum yoktu ama, güvenlik güvenliktir :ok

Abi biz 2 kişilik bir aileyiz ve anlık sıcak su seviyoruz, yani aklımıza estiğinde duşa giren tipler olduğumuz için sıcak su da süreklilik istiyoruz, Termosifonun sürekli fişte kalması ve termosifondaki ısı kayıbı sonucu sürekli devreye girip çıkması nedeniyle oldukça enerji kayıbı yaşanıyordu. Termosifon 1800watt rezistansa sahip, ASI ise max 7500watt.

10 dakikalık duştan bahsettiğimiz için saatlik 7500 watt olan çekim gücünü 6 ya bölüyorum, 7500 / 6 = 1250 watt.

Eğer ikinci kademeyi kullanırsam 5.000 / 6 =850 watt sonucuna ulaşıyoruz.

Yani 65 litre için 2 kw yerine, yıkanacağımız kadarı için 1kw gibi bir sonuç çıkıyor karşımıza.

Her şekilde termosifon daha ekonomik olabiliyor duruma göre ancak ASI biraz daha pratik oluyor.

Kış aylarında SICACIK bir banyo yapmak için ise ASI ideal değildir :ok
Teşekkür ederim açıklama için :ok
Evet haberlerde çok gördüm bunun yüzünden ölüm olaylarını :(
Bende aynı sıkıntıyı yaşıyorum. Süsler marka 60 Lt lik var, keyifle duş alamıyorsun, hemen soğuyor, Peki önerebileceğin anlık ısıtan marka model verebilirmisin abi.

M Çevrimdışı

Motogezgin

Yeni Üye
31 Tem 2018
8
39
40cm kısmı her markada sorun olur size azizim. Yine de Baymak Aqua Konfor 50 Litre Termosifon inceleyebilirsiniz :ok

(Daha dün kayınvalideler için incelemiştim bunu)

Ölçüleri güncelliyorum. Yükseklik 87 cm,
genişlik 71 cm, derinlik 45 cm kesin ölçü

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Teşekkür ederim açıklama için :ok
Evet haberlerde çok gördüm bunun yüzünden ölüm olaylarını :(
Bende aynı sıkıntıyı yaşıyorum. Süsler marka 60 Lt lik var, keyifle duş alamıyorsun, hemen soğuyor, Peki önerebileceğin anlık ısıtan marka model verebilirmisin abi.

Abi ben FAKİR SWAN aldım, bir kış bir kaç kere ihtiyaç oldu (Malum çok güneşli bir kış geçirdik) gayet memnunum neticede en ihtiyaç anında hiç ortada bırakmadı beni, hatta duruma göre önümüzdeki kış su giriş çıkış derecelerini paylaşırım mutlaka, Lakin 3 üncü kademede su basıncını düşürünce termosifonun içinden artık kaynama öncesi cıyırdama sesleri gelmeye başlamıştı test ederken :kiskis

Bu tarz ürünlerin en kötü yanı, 1 inci kademenin kış koşullarında neredeyse (Afedersin) hiç bir halta yaramamasıdır.

Bunların 9KW olanları var daha soğuk iklimler için ama çok sağlam tesisat ister. O nedenle 7 - 7,5KW olanları en idealleridir.

Aklıma gelmişken, Elektrikli ani su ısıtıcıların hepsi diyafram sistemle çalışır, hepsinin de içi neredeyse aynıdır abicim :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt