ELEKTRİKLİ ŞOFBEN...?

omrdml Çevrimdışı

omrdml 

Aktif Üye
19 Eyl 2019
354
Kazanın yalıtımı iyi ise ve termostat uygun dereceye ayarlandiysa devamlı enerji harcamaz ki. Kayinvalidemde devamlı 50 derecede duruyor çok fazla devreye girip çıkmıyor. Ne zaman görsem kapalı

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Deposu bulunan termosifonlar konfor olarak daha iyi olsa da çok yer kaplaması ve eco modda iken bile sürekli elektrik tüketimi yapması açısından sıkıntı gibi.Fakat bir duş keyfimiz var demek de mümkün.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,101
43
Bizde Ariston marka 2200W gücünde 50 litre termosifon var yaz ile kış arasında fatura farkı 100₺.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Elektrikli şofbenlerin çalışma sistemi hepsinde aynıdır ama güvenlik açısından , malzeme kalitesi açısından Arzum veya İhlas alınmalıdır.

C Çevrimdışı

Cenk_33

Yeni Üye
5 Eyl 2020
32
51
Arzum kullanmadım hiç hep İhlas kullandım ama artık İhlas o eski bizim bildiğimiz İhlas değil deniliyor...
Ne kadar doğru bilmiyorum tabi...

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Ben demirdöküm 65 termosifon kullanıyorum. Elektrikten yana nazar değmesin sıkıntım yok. Artı mutfak lavabo banyo heryerde sıcak su var. Ecoya yakın bir modda kullanıyorum. Ve duş almanın keyfine varıyorsun bol sıcak su ?

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
doğal gaz bağlanan kadar ihlas şofben kullandım. 5-6yılda bir mebran sivic değişimi yaptım .şimdiki modeller hakkında fazla bilgi sahibi değilim

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
doğal gaz bağlanan kadar ihlas şofben kullandım. 5-6yılda bir mebran sivic değişimi yaptım .şimdiki modeller hakkında fazla bilgi sahibi değilim
Piyasada hala İhlas'ın ve Arzum'un 10 sene öncesinin kaliteli şofbenleri de var hocam. İhlas Aura ve Arzum AR10 neredeyse 15 sene önce üretilen şofbenler ve hala piyasada satılıyorlar.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt