Elektrikli ocak otomatik kapatma sistemini iptal etme

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Göz devamlı çalışır fakat o zaman da derece ayarı olmaz değil mi ? en yüksek derece 9. Sürekli 9 da çalışır o zaman.
Sadece o gözü açınca devamlı yüksek derece çalışır.
Ayar yapamazsın diğerleri normal çalışır.

Moderatör tarafında düzenlendi:
L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Kırmızı halka içindeki parçalar devreyi açıp kapatıyor sensör termostat gibi bişey onlar.

IMG_20221210_103757.png
Cesaret edip o termostat gibi olan parçayıp iptal edemedim yangın vs problemlere yol açabilir diye o yüzden ocağı açmadım henüz. . O kırmızı ile işaretlenmiş aletin uçundaki demir sanırım tellerdeki ısıyı o alete iletiyor ve cihazın elektriğini kesiyor. O buçuk şeklindeki aleti daha geriye çeksek yani çubuğun yarısı dışarıda olsa kapanma süresini daha çok uzatamaz mıyız acaba ? biraz teknik bilgi istiyor açıkcası

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Cesaret edip o termostat gibi olan parçayıp iptal edemedim yangın vs problemlere yol açabilir diye o yüzden ocağı açmadım henüz. . O kırmızı ile işaretlenmiş aletin uçundaki demir sanırım tellerdeki ısıyı o alete iletiyor ve cihazın elektriğini kesiyor. O buçuk şeklindeki aleti daha geriye çeksek yani çubuğun yarısı dışarıda olsa kapanma süresini daha çok uzatamaz mıyız acaba ? biraz teknik bilgi istiyor açıkcası
Rezistans üzerinden geçen ince uzun demir, belli bir sıcaklığa gelince kapatıyor termostat görevi görüyor sıcaklık ölçer.

evrenatabek Çevrimdışı

evrenatabek 

Süper Üye
19 Eyl 2018
64
46
Bilmediğim cihaz olduğunu belirteyim.

Resistansın üzerinde boylu borunca giden çubukla oynamak yerine

ona bağlı olan kutunun üzerinde saatçi tornavidası ile ayar yapılacak delik olması lazım.

Üzerinde de mühür boyası olması lazım.

Eski konumunu işaretleyerek, istediğiniz ayarlar olmazsa eski haline getirisiniz.

Eğerki cıvata yoksa kontakları biraz dışarıya büküp ulaşma zamanını değiştirebilirsiniz

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt