Elektrik Süpürgesine ne oldu ?

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,291
Süpürgeniz kaç yıllık ve faturası mevcut mu? Kılavuzunda yazıyor olması lazım, yanlış hatırlamıyorsam 10 yıl yedek parça bulundurma zorunlu.10 yıl dolmadıysa ve Arçelik bunun yedek parçası yok diyorsa bunu alıp yerine yenisini vermesi gerekiyor, ufak bir fark alabiliyor ama fatura şart.

deathhand Çevrimdışı

deathhand

Yeni Üye
31 Ara 2019
44
40
istanbuldaysanız motor tamircisi tanıdığım var çıkma motor falan varsa yardımcı olur sanırım.sıfır alacaksanız da unico marka tavsiye ederim.

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
ikinci el motor işine bakacağım fakat yeni makine de alabilirim . Çok bir özellik aramıyorum çekim gücü iyi torbasız olan fp ürünü tavsiyeleri nelerdir ?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bozulan model arçelik 1800w. Heralde bir 10-15 yıl olmuştur

97355c7281c73e38a96c37484c5495a5.jpg

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Sanırım motor sağlam. Ön kapakdaki demiri söktüm bu kısım parçalanmış değişmesi mümkünmüdür?

IMG_20210523_165502209f6513ccaf28fb.jpg
Yıllar önce bizim Rowenta ıslak kuru süpürgenin motoru da böyle olmuştu. Parça satan bir yerden fan bulmuştuk ama şimdi bulunur mu bilmiyorum. En iyisi motoru değiştirmek. Yandaki plastik kısımlar da kırılmış görünüyor.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Mevcut süpürgeden memnunsanız 90 ila 120 arası fiyatı değişiyor motor alıp kullanmaya devam edebilirsiniz yok hazır bozulmuşken yenisini alıyım bu eskimişti derseniz yeni süpürge bakabilirsiniz tehcih sizin ☺️

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
ikinci el motor işine bakacağım fakat yeni makine de alabilirim . Çok bir özellik aramıyorum çekim gücü iyi torbasız olan fp ürünü tavsiyeleri nelerdir ?

Bozulan model arçelik 1800w. Heralde bir 10-15 yıl olmuştur

97355c7281c73e38a96c37484c5495a5.jpg
Torbasız neden süpürge alınır bilmiyorum ☺️ hem zahmetli hemde temizliği zor. Al bı tane torbalı yola devam. Bu arada fiyatlar çok uçuk memnunsaniz yeni bir motor ile sizi bı sure daha idare eder.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Torbayı sok at bitti ☺️
Diğer türlü aç toz havaya uçsun çöp torbasına dökerken silkele ve heryer polen olsun üstüne birde hazneyi temizle ...
Bence daha zahmetli
Su filtreli toz torbasız süpürge favorim sıfır toz toz suyun içinde kalıyor temizlemeside kolay suyunu süz kalanı çöpe dök durula işlem tamam konforlu ve uzun ömürlü toz torbasız susuz olanlar iyi değil dediğin gibi toza maruz kalınabilir toz torbalı çok doldumu kötü oluyor yada torba patlıyor çekim gücü düşüyor filtresi tıkanıyor temizle torpa çıkar tak kullanışlı olmuyor toz torbasız süpürge alınacakca su filtreli olması şart hijyen için iyi astım hastaları içinde kullanışlı rahat oluyor ?

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Süpürge market var n11 de var süpürge market daha ucuz

satıcıya bugün mesaj attım benim makine ile uyumlu mu diye . Motorun 1200w olduğunu söyledi benim makinanın üzerinde 1800w yazıyor . model numarası aynı s6355yp . bugün şehirde dolaştım baktım herkeste aynı motorun rektefeli olanı var fabrikadan geri dönüşümlü , onu almak istemedim

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
satıcıya bugün mesaj attım benim makine ile uyumlu mu diye . Motorun 1200w olduğunu söyledi benim makinanın üzerinde 1800w yazıyor . model numarası aynı s6355yp . bugün şehirde dolaştım baktım herkeste aynı motorun rektefeli olanı var fabrikadan geri dönüşümlü , onu almak istemedim
Orijinal içindeki motorda 1800w değil zaten 1000 - 1200 arası içindeki motor 1800 wat derken motor devri vs çekiş gücü 1800 wat motorla ilgisi yok motor devir çekim gücü 1800 w denmek isteniyor conti vc-148 maxi plus süpürge 2600w yazıyordu motoru yandı içinde 1200w motor vardı bende şaşırdım motor wat'tı başka çıktı çekim gücü olarak mı Öyle 1800w 2600w yazıyorlar orası başka teknik konu yansanayi motor aldım o 1400w dı daha kuvetli çekiyor makina orijinal motordan iyi çıktı yansanayi motor eski motorun resmini koyuyorum

IMG_20210524_193145.jpg

Sen 1200w lık motoru al çekim gücü vs hiç fark olmadığını göreceksin wat kısmına takılma süpürgen tıkır tıkır eskisi gibi çalışacak belki eskisinden daha iyi bile çekebilir :kiskis

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri
Üst Alt