Elektrik Süpürgesine ne oldu ?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Orijinal içindeki motorda 1800w değil zaten 1000 - 1200 arası içindeki motor 1800 wat derken motor devri vs çekiş gücü 1800 wat motorla ilgisi yok motor devir çekim gücü 1800 w denmek isteniyor conti vc-148 maxi plus süpürge 2600w yazıyordu motoru yandı içinde 1200w motor vardı bende şaşırdım motor wat'tı başka çıktı çekim gücü olarak mı Öyle 1800w 2600w yazıyorlar orası başka teknik konu yansanayi motor aldım o 1400w dı daha kuvetli çekiyor makina orijinal motordan iyi çıktı yansanayi motor eski motorun resmini koyuyorum

IMG_20210524_193145.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Sen 1200w lık motoru al çekim gücü vs hiç fark olmadığını göreceksin wat kısmına takılma süpürgen tıkır tıkır eskisi gibi çalışacak belki eskisinden daha iyi bile çekebilir :kiskis
L lolman senin soktugunde kaç yazıyor ?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Dediğim gibi 1800w motor watıyla ilgisi yok çekiş gücü 1800w motorun watı o neden ile farklı

T Çevrimdışı

TeyesCC3 

Süper Üye
31 May 2018
513
Hocam vakum fanı parçalanması için ya içine birşey kaçmış olması lazım yada rulman larda boşluk tarzı bir sebepten balans yapıp fanın kenarlara çarparak kırılması lazım. Süpürge den memnunsanız komple sıfır takım alarak takın derim

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
yeni motor alıp değiştirdim fakat 10 saniyede elektri süpürgesinin arkası ateş gibi oluyor daha önce dikkat etmediğim için normal mi değil mi bilmiyorum . Bu durum normal mı ?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
yeni motor alıp değiştirdim fakat 10 saniyede elektri süpürgesinin arkası ateş gibi oluyor daha önce dikkat etmediğim için normal mi değil mi bilmiyorum . Bu durum normal mı ?
çalışması nasıl stabil çalışıyorsa sorun yok hortum filtre vs tıkalı olmasın ona dikkat edin ısınma normal

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,455
49
kağıt torbamı elyaf torbamı ? kullanıyorsunuz kağıtsa çabuk ısınması normal elyaf a göre çekiş gücünü zorluyor. filtreler temizlense de özelliğini yitiriyor değiştirmekte fayda var

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Arkadaşlar elektrik süpürgesi çalışırken bir anda kapandı açma kapama tuşuna basıyorum hiçbir tepki vermiyor. Yeni değiştirdiğim motor mu yandı acaba?

Sorun çözülmüştür başka yerde sıkıntı varmış

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Arkadaşlar elektrik süpürgesi çalışırken bir anda kapandı açma kapama tuşuna basıyorum hiçbir tepki vermiyor. Yeni değiştirdiğim motor mu yandı acaba?
içini aç kablo bağlantılarını kontrol et motoru nerden tamirli vs olmasın motor internetten almakta fayda var

buton swict' bozulmuşta olabilir

Geri
Üst Alt