Elektriğe Ve Zorunlu İhtiyaçlara Mega Zam

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,322
65
Ben karanlık temaya alıştım, olmayan yerleri yadırgıyorum artık.
Google bile seneler sonra getirdi. :dry
Biraz önce forumun lambasını kapattım :) ama reklamlar kocaman ve beyaz ya,birden karşıma gelince bu kez göz bebekleri açılıp-kapanıyor ,o bana daha çok sıkıntı veriyor :)

alodan-444.png

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
567
O seçmen kitlesinin içinden kaç tanıdığınız var. 🙂

Var illa ki akraba vs ama inanın onları anlayabiliyorum ya da tanıyorum diye iddia edemem.

Bildiğim bir kaçının çok ciddi çıkarı var bu işlerden o yüzden körü körüne destekliyor diye tahminde bulunabilirim sadece.

Bazıları da eskisi kadar radikal savunmayı bıraktı bu ekonomik sıkıntılar gelince ama yine de benim anlayabileceğim ya da katılabileceğim bir mahalle değil orası o yüzden kesin böyledir diyemem iddia da etmem.

Akıl, vicdan, insani merhamet en azından ekonominin geçim derdinin ne durumda olduğunu gösteriyor olması lazım.

İnşallah görürler diyelim napalım.

eketen Çevrimdışı

eketen 

Süper Üye
26 Haz 2020
1,235
Var illa ki akraba vs ama inanın onları anlayabiliyorum ya da tanıyorum diye iddia edemem.

Bildiğim bir kaçının çok ciddi çıkarı var bu işlerden o yüzden körü körüne destekliyor diye tahminde bulunabilirim sadece.

Bazıları da eskisi kadar radikal savunmayı bıraktı bu ekonomik sıkıntılar gelince ama yine de benim anlayabileceğim ya da katılabileceğim bir mahalle değil orası o yüzden kesin böyledir diyemem iddia da etmem.

Akıl, vicdan, insani merhamet en azından ekonominin geçim derdinin ne durumda olduğunu gösteriyor olması lazım.

İnşallah görürler diyelim napalım.

Sınav bunlar sınav.

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Bu video gerçek midir? Bana inanması zor geliyor. Zaman çok hızlı akıyor sanki.
Avrupada yaşayan arkadaşlar değerlendirse de aslını anlasak.

M Çevrimdışı

maymunkral 

Aktif Üye
30 May 2018
358
42
Bu video gerçek midir? Bana inanması zor geliyor. Zaman çok hızlı akıyor sanki.
Avrupada yaşayan arkadaşlar değerlendirse de aslını anlasak.

Önemli bir artış var doğru ama %1000 biraz uçurtma olmuş. Almanya gazı ağırlıklı olarak Rusya’dan alıyor. Malum savaş ve arz kısıtları yüzünden fiyatlar uçtu. Muhtemelen kışın Almanya’da doğalgaz tedarik sorunu ile karşılaşılacak. Gaz karaborsaya düşecek. O zaman %1000 i geçebilir.

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Önemli bir artış var doğru ama %1000 biraz uçurtma olmuş. Almanya gazı ağırlıklı olarak Rusya’dan alıyor. Malum savaş ve arz kısıtları yüzünden fiyatlar uçtu. Muhtemelen kışın Almanya’da doğalgaz tedarik sorunu ile karşılaşılacak. Gaz karaborsaya düşecek. O zaman %1000 i geçebilir.

Bende başta sizin gibi düşünmüştüm uyku sersemliğimle. Ancak şimdi tekrar izledim eksiği var fazlası yok. Şöyleki; bir yıl önce €26 imiş şimdi ise €316 diyor. 316/26=12,153 katı buda demek oluyor ki % 1215 artmış yani geçen yıl €100 ile alınan gaza şimdi €1215 ödenmekte demektir. Bu rakamlar belli ki borsadan belki de daha halka ulaşmamıştır.
Benim takıldığım orandan çok gerçekten bu haberler doğrumu? Zaten kışa €650 yu geçecek deniyor. Fabrikaların enerjiye ihtiyacı var çalışmak ve çalıştırmak için, yüksek enerji yüksek maliyet demek nasıl rekabet edecekler, fabrikaların diğer ülkelere taşınmasından bahsediliyor, hadi patron taşıdı kurtardı ya işçiler ne olacak? Alman devletinin raporlarında 5 milyon kişinin iflaslar nedeniyle işsiz kalabileceğinden bahsedilmiş. Almanya ilk defa bu yıl bütçe açığı vermeye de başladı.

Beni ilgilendiren bir başka yönü ucuz taşıma maliyetli enerjiye ulaşabilmelerinin yolu rusya dışında bizim ülkemizin coğrafyasına bağlı. Bu konuda fayda sağlayabilmeleri için buraların karıştırılıp gelecek seçimde öncelikle kendilerini kurtaracak birini iktidarda görmek istemeleri olacağı endişelendiriyor. Vatan, millet, sakarya nidalarıyla perdeleme yapılırken yine azıcık ta olsa var olan huzurumuzu kaçıracaklar....

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
567
Videoyu tam izlemedim. 10 kat artış dediğiniz gibi abartı olmuş.

Şunu not düşmek istiyorum; Almanya fransa ingilterede ekonomik bir deprem olursa bize vuracak tsunamiyi araştırıp hesaplamak çok daha faydalı olur.

Artık şu almanya bitiyor fransa kaynıyor goygoyundan vazgeçelim.

Pandemide adamlarda ekonomik durgunluk yaşandı biz tepetaklak olduk. Burdan pay biçelim.

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,778
Videoyu tam izlemedim. 10 kat artış dediğiniz gibi abartı olmuş.

Şunu not düşmek istiyorum; Almanya fransa ingilterede ekonomik bir deprem olursa bize vuracak tsunamiyi araştırıp hesaplamak çok daha faydalı olur.

Artık şu almanya bitiyor fransa kaynıyor goygoyundan vazgeçelim.

Pandemide adamlarda ekonomik durgunluk yaşandı biz tepetaklak olduk. Burdan pay biçelim.
ülkemizin kaderi, "bitiyor, mahvoldular" dedikleri avrupa ülkelerine göbekten bağlı. ama bunu partizanlara anlatamazsınız. çök övündükleri büyüme rakamları, avrupa'ya yapılan ihracatın azalması, hatta duraksaması sonucu ne olur diye bile düşünemezler. yok sayıp geçin.

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
567
Bende başta sizin gibi düşünmüştüm uyku sersemliğimle. Ancak şimdi tekrar izledim eksiği var fazlası yok. Şöyleki; bir yıl önce €26 imiş şimdi ise €316 diyor. 316/26=12,153 katı buda demek oluyor ki % 1215 artmış yani geçen yıl €100 ile alınan gaza şimdi €1215 ödenmekte demektir. Bu rakamlar belli ki borsadan belki de daha halka ulaşmamıştır.
Benim takıldığım orandan çok gerçekten bu haberler doğrumu? Zaten kışa €650 yu geçecek deniyor. Fabrikaların enerjiye ihtiyacı var çalışmak ve çalıştırmak için, yüksek enerji yüksek maliyet demek nasıl rekabet edecekler, fabrikaların diğer ülkelere taşınmasından bahsediliyor, hadi patron taşıdı kurtardı ya işçiler ne olacak? Alman devletinin raporlarında 5 milyon kişinin iflaslar nedeniyle işsiz kalabileceğinden bahsedilmiş. Almanya ilk defa bu yıl bütçe açığı vermeye de başladı.

Beni ilgilendiren bir başka yönü ucuz taşıma maliyetli enerjiye ulaşabilmelerinin yolu rusya dışında bizim ülkemizin coğrafyasına bağlı. Bu konuda fayda sağlayabilmeleri için buraların karıştırılıp gelecek seçimde öncelikle kendilerini kurtaracak birini iktidarda görmek istemeleri olacağı endişelendiriyor. Vatan, millet, sakarya nidalarıyla perdeleme yapılırken yine azıcık ta olsa var olan huzurumuzu kaçıracaklar....

kışa doğru 3e katlanır yıllık maliyet diye haber yapılmış.

ülkemizin kaderi, "bitiyor, mahvoldular" dedikleri avrupa ülkelerine göbekten bağlı. ama bunu partizanlara anlatamazsınız. çök övündükleri büyüme rakamları, avrupa'ya yapılan ihracatın azalması, hatta duraksaması sonucu ne olur diye bile düşünemezler. yok sayıp geçin.

Yok bunları anlatmak zorundayız. Avrupa dünyanın en iyi müşterisi. Herkes onlara göbekten bağlı. Rusyası çini de buna dahil. Dediğiniz gibi yıllık ihracat rakamları sadece bizim de değil onların da ABye bağlı.

En iyi müşterisini kimse dara düşüremez. Aptallık olur. O doğalgaz kışa açılacak. Rusya kime satacak o doğalgazı. O kadar da aptal olamazlar.

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
kışa doğru 3e katlanır yıllık maliyet diye haber yapılmış.
Yazdığım gibi bu güne göre 2 ye katlanır öngörüsünü duymuştum. Demek ki halka da daha ağır hissettirecekler savaşın etkilerini. Oyunu kuranlar paylarını belirlemişler şimdi paylaşım yapıyorlar. Yeni düzen kurulması baya zaman alacak gibi durmakta bu arada halklar yönünden kazanan taraf ve kaybeden taraflar da bariz sıkıntılar kaçınılmaz olarak yaşanacak. Ülkeler yürüyen merdivelerde misali kimi iflasa kimi fırsatları değerlendirip refaha yol alıyor. Oyunun sonunda kazananlar üst katta kaybedenler alt katta eşitlenecekler. Adına da yeni dünya düzeni diyecekler. Umarım ülkemiz binlerce yıllık devlet geleneğiyle tedbir alır da bu defa ıskalamaz.

M Çevrimdışı

maymunkral 

Aktif Üye
30 May 2018
358
42
Almanya da elektrik fiyatı bir yılda %720 artmış.

Dünya zor durumda dediğimde bu forumdaki bazı arkadaşlar muhabbeti iktidara getirmek için konuyu sulandırmışlardı. Kışın Almanya'da elektrik de olmayacak. Yine tekrarlıyorum. Dünya krizde. Küresel durgunluk da kapıda. Herkes önlemini alsak iktidar-hükümet diye ağlamasın. İktidar da değişse bizde bir şey değişmeyecek çünkü.

Geri
Üst Alt