Elektriğe Ve Zorunlu İhtiyaçlara Mega Zam

S Çevrimdışı

Serra

Yeni Üye
29 Ağu 2022
11
61
Ayda olur mu?
Günde ortalama 5 sefer özellikle yazın.
Pantalonlar.
Kotlar, gömlekler, tişörtler, perdeler (tül ayrı), çarşaflar, beyazlar, renkliler, has yünler, normal kazaklar hepsi ayrı ayrı.
Zaten onlara ait programlar var.
Bana gelen elektrik normal kw fiyatı normal değil.
Ekonomi iyi değil bilincindeyim ama ona göre'de gelirimi artırıyorum.

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
İsraf kabul edilemez, çok kazanıyorum diye çok harcamak bir ayrıcalık değildir. Millet olarak iki tarafın bir yakasında kaldığımızdan şamar oğlanına dönmüştük düne kadar. Azıcık gelirimiz artsa paralarıyla gelip paramızı alıp gidiyorlardı. Şimdi birbirlerine düştüler de karşı yakadaki yanına çekebilme ihtiyacından saldırıları şimdilik durdurdu. Bu günleri yarınlarda daha sağlıklı değerlendireceğiz. Orta gelir gurubu bile artık alt gelir gurubuna düştü. Hem doların artışı yetmiyormuş gibi ticareti elinde tutan üst gelir gurubunun stokladıkları mallara yaptıkları faiş artışlar çoktan yeter dedirtecek noktaya getirdi. Günde 5 makina nedir yaaaa. Her biri 2 saat sürse 10 saat. Eminim bu imkanlarda kurutucu da vardır. Bunun mutlaka ütüsü de vardır.
Makina üreticisi bu kullanıma garanti vermemesi gerekir. Tabii makineleriniz sanayi tipi değilse.

Galiba empati yapmamaya yeminli bir milletiz, yada katı bir format atmışlar bizlere. Yazılanları okuyunca biz ne vakit bu hale gedik diyor insan içinden. Devlet bile bu zor zamanlarda aldıklarını azaltmak bir yana elindekinden vatandaşına zorunlu ihtiyaç faturalarında katkı sağlamaya çalışırken. Nerede kaldı komşusu (ayrım yapmadan) açken tok yatan bizden değildir 'i yaşayan ataların torunları...

İnsanlar iki yakadan bir tarafına yaslanmış durduğu yerin farkında bile değil, karşı yakaya kendisi gibi yaslanmış kişilerin sözlerine aynı şekilde sen trolsün diye diye trollük yapmaya aynı karşısındaki gibi çırpınıyor. Bir kat yukarı çıkıp oldukları alt kata baksalar belki kol kola girip iki yakanın dışında kendilerine ortak bir yol çizme şansları olacak, akletmeyi bir becerebilsek.!

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ben Çetin ile konuşmuyorum o yüzden sorun yok
''Ben hep 50 liralık alıyorum'' un yeni versiyonu :kiskis
Çetin ile bende konuşmuyorum Adem Abi. :kiskis
Araya hep adam sokup kendinden söz ettiriyor. Etki tepki domino taşı gibi 260 kwh dan 166 kwh ya düştü fatura 250 TL üstü hep altı gelmiyor. Bu market raf fiyatlarını arttırıyor. Yeni yıl maaşa zam sonra zincirleme herşeye zam. İşler zor kriz kapıda gibi işten çıkarmalar. Küçülmeden söz edenler var.

IMG_20221010_122405.jpg

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Çetin ile bende konuşmuyorum Adem Abi. :kiskis
Araya hep adam sokup kendinden söz ettiriyor. Etki tepki domino taşı gibi 260 kwh dan 166 kwh ya düştü fatura 250 TL üstü hep altı gelmiyor. Bu market raf fiyatlarını arttırıyor. Yeni yıl maaşa zam sonra zincirleme herşeye zam. İşler zor kriz kapıda gibi işten çıkarmalar. Küçülmeden söz edenler var.

IMG_20221010_122405.jpg
Abicim asgari ücreti 15.000tl yapsınlar birşey değişmez.
Asgari ücretin 15.000tl olduğunu öğrenen ev sahivi de kirayı 3.000 yerine 9.000 yapıyor yine içeri giren biz oluyoruz.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
bugün izmirde kış için kömür sordum(doğalgaz yok) 1 torba kömüre bir yerde 120 tl bir yerde 125 tl dediler.bu kış zor geçecek herkes takmış kafayı ev sahiplerine sanki bütün zamları ev sahipleri yapıyor herşeyin fiyatı ikiye üçe katlanmış tek suçlu ev sahipleri gibi davranılıyor .kısacası dünya bizi kıskanıyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri