EFSANE YAPIŞTIRICI LOCTITE 401

B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
560
Birşey daha öğrenmiş oldum. Buzdolabında saklanan yapıştırıcı. Bir türlü yapıştırıcı ile çözüm bulamadığım menteşe var onda deneyeceğim. Teşekkürler... :hoba1

pensamper Çevrimdışı

pensamper 

Mesut
Aktif Üye
10 Eyl 2019
61
32
Birşey daha öğrenmiş oldum. Buzdolabında saklanan yapıştırıcı. Bir türlü yapıştırıcı ile çözüm bulamadığım menteşe var onda deneyeceğim. Teşekkürler... :hoba1

Menteşe derken bununla en saglikli menteşe vida yuvalarini tutturursun onda sorun olmaz ama menteşe metal kiriksa kaynak oneririm en basit kaynakta gümüşcülerin yaptığı sarı kaynak 10tl yaptırıyorum tabi bulunmayan menteseler icin zaten çoğu laptop menteşe takimi40tl civarı ugrasmaya degmez kaynakla.

B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
560
Menteşe derken bununla en saglikli menteşe vida yuvalarini tutturursun onda sorun olmaz ama menteşe metal kiriksa kaynak oneririm en basit kaynakta gümüşcülerin yaptığı sarı kaynak 10tl yaptırıyorum tabi bulunmayan menteseler icin zaten çoğu laptop menteşe takimi40tl civarı ugrasmaya degmez kaynakla.

Plastik menteşe vidasız. Dış plastik kısmı kırıldı hızlı yapıştırıcıyla denedim bir süre sonra attı. Birde bununla deneyeyim dedim.

B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
560
Loctite 496 Düşük Viskoziteli Metal Yüzey Hızlı Yapıştırıcı 20gr 124,09 TL yerine 77,81 TL

sondaki rakam ne anlama geliyor acaba?

en kuvvetlisi hangisi ?

Hocam en kuvvetli olanı değil de sizin işinize en uygun olanını sormak lazım. Dün akşam sitesine biraz baktığım kadarıyla numaraya göre esnekliği, süresi, yüzeyin türü, neme dayanıklılık, gibi bir çok faktör değişiyor anladığım kadarıyla.

Hatta sitede şöyle bir tablo vardı. Ama içeriklere gidip bakmak lazım. Açıklamalarında epey bilgi mevcut. 401 olan ise en genel kullanım ürünü gibi.

ÖzellikÜrün
Esnek
Kauçuğa İyi YapışmaLOCTITE® 406™
Medikal OnaylıLOCTITE® 4011™
Düşük Koku/ Düşük BeyazlanmaLOCTITE® 460™
Duyarsız Yüzey

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Hocam en kuvvetli olanı değil de sizin işinize en uygun olanını sormak lazım. Dün akşam sitesine biraz baktığım kadarıyla numaraya göre esnekliği, süresi, yüzeyin türü, neme dayanıklılık, gibi bir çok faktör değişiyor anladığım kadarıyla.

Hatta sitede şöyle bir tablo vardı. Ama içeriklere gidip bakmak lazım. Açıklamalarında epey bilgi mevcut. 401 olan ise en genel kullanım ürünü gibi.

ÖzellikÜrün
Esnek
Kauçuğa İyi YapışmaLOCTITE® 406™
Medikal OnaylıLOCTITE® 4011™
Düşük Koku/ Düşük BeyazlanmaLOCTITE® 460™
Duyarsız Yüzey
teşekkürler hocam hobi alanım geniş tamir tadilattan da zevk aldığım için lazım oluyor.Şu çin malı olanlar belli süre sonra salıyor kendini.Alıp deneyeceğim bakalım.Anladığım 480 olan baly tarzı esnek ,401 olan ise her yüzeye kullanılan genel yapıltırıcı. 460 olan ise japon yapıştırıcısı gibi beyazlanma yapmayan şeffaf kalan yada çok çok az iz bırakan anladığım.

B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
560
teşekkürler hocam hobi alanım geniş tamir tadilattan da zevk aldığım için lazım oluyor.Şu çin malı olanlar belli süre sonra salıyor kendini.Alıp deneyeceğim bakalım.Anladığım 480 olan baly tarzı esnek ,401 olan ise her yüzeye kullanılan genel yapıltırıcı. 460 olan ise japon yapıştırıcısı gibi beyazlanma yapmayan şeffaf kalan yada çok çok az iz bırakan anladığım.

Benzer sorun bende de var hızlı yapıştırıcı lazım oluyor ucuz olanlar iş görmüyor. O yüzden bende baktım almak için. Sitesi gayet iyiymiş.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Alo abim bu yapıştırıcıların kimyasalında bulunan bir madde, 16 dereceden sonraki hava sıcaklıklarında oksijen ile de birleşince aktif etken hal alıyor ve kurumaya başlıyor. :ok
Hemen dolaba koydum sevgili adem :kiskis

pensamper pensamper ,bu arada teşekkürler ,benim için bir uyarı oldu dolaba koymak,hanım "bunun ne işi var dolapta,bir dolap kalmıştı "dedi :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
61X6XEgxrIL._AC_SL1500_.jpg

.
Bendeki bu ,ama sprey yok,sadece yapıştırıcısı var ,dolapta :kiskis
Bu arada ben bu spreyleri metal malzemeleri ,devre kartlarını falan temizlemekte kullanıyorum ,metalleri temizledikten sonra da yağlı bezle siliyorum ,tavsiye ederim :ok
NOT:
Plastikte denenmeli,elimdekiler plastiği bozmuyor,kullanıyorum ama iyi bir yağ çıkartıcı benim için :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri