Eczanaler Hakkında Bilgilendirme

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
:hihi:hihi:hihi:hihi Annem bana portakallı şurup diye içirirdi az içmedim onu
Bu bizim aklımıza hiç gelmedi, çünkü o mor şişeyi (öyle hatırlıyorum) görür görmez bizim sıpa basıyordu yaygarayı, bizde şişeyi göstermeden şurup şırıngası ile çekip, boş bulunduğu anda, burnunu kapayıp basıyorduk gırtlağına... :haha O şırıngayı icat edenlere az dua etmedik... :mutlu

Bu gün olsa yapar mıyım?
Asla !! :hmm

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Bu bizim aklımıza hiç gelmedi, çünkü o mor şişeyi (öyle hatırlıyorum) görür görmez bizim sıpa basıyordu yaygarayı, bizde şişeyi göstermeden şurup şırıngası ile çekip, boş bulunduğu anda, burnunu kapayıp basıyorduk gırtlağına... :haha O şırıngayı icat edenlere az dua etmedik... :mutlu

Bu gün olsa yapar mıyım?
Asla !! :hmm
Mor olanı tatlıydı turuncu leş

oXyGeN Çevrimdışı

oXyGeN

Aktif Üye
25 May 2018
364
Xr ( extended release) uzatılmış salım manasında kullanılır. Mealen; Tablet ya da kapsüllerin yavaşça
çözülmesini ve içerdikleri etken maddeyi belli bir zamanda salıvermelerini ifade eder. Avantajı hızlı salınımlılara göre doz sıklığının daha düşük
olması ve kanda ilaç düzeyinin daha sabit kalabilmesidir
muratala5361 rizeli_53

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Numune gibi ilginç geldi bana da sormak istedim ?
Yok Değil Kardeşim o grubun hepsi öğle.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Xr ( extended release) uzatılmış salım manasında kullanılır. Mealen; Tablet ya da kapsüllerin yavaşça
çözülmesini ve içerdikleri etken maddeyi belli bir zamanda salıvermelerini ifade eder. Avantajı hızlı salınımlılara göre doz sıklığının daha düşük
olması ve kanda ilaç düzeyinin daha sabit kalabilmesidir
muratala5361 rizeli_53
Çok Doğru Tebrikler Yorumun için Teşekkürler.:ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri