E.Y.T(emeklilikte yaşa takılanlar)

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Evet arkadaşlar.
1 yıl önce açmıştım konuyu.müsadenizle hortlatıyorum. yok öyle havadan sudan mesajlar gerçek gündem yapalım.evet son ankara mitingimiz oldu.ve ses getirmeye devam ediyoruz.zamlarmış telekommuş biraz da buraya yazın bakalım dışardan nasıl görünüyoruz.eyt li olan varsada katkı sağlasın.
Yaş bekleyenlerin halinden anlarım. Annem 7 sene primi dolduktan sonra yaş bekledi ve aldığı maaş 1650 tl. Asgari ücret bile değil. Soyları kurusun soysuzların

H Çevrimdışı

hasan35 

Aktif Üye
28 Ağu 2017
157
Eyt den etkilenen 6 milyon kişi varmış bununla birlikte SGK her yıl açık veriyor daha yeni 20 milyar hazineden SGK takviye yapmışlar SGK durumu bitik benimde 1996 girişim 7000 bin günüm var keşke çıkarsa lar da yetrimize genç ark ise girse işsizlik almış başını gitmiş resmi rakamlar 14 milyon diyor bu nedenle bu işin sürekli gündemde olması lazım

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Beni 4 yıl etkiledi... Emeklilik için 4 ayım kaldı zaten toplamda da 2,5 ay iznim var yani bitti sayılır... Eyt yasası çıksa da beni etkilemiyor artık.

Seçim yatırımı için çıkartırlarsa da, yağmurlu havada su yok bu gafillere... :kas

E Çevrimdışı

em1r. 

Aktif Üye
25 May 2018
183
49
Beni 4 yıl etkiledi... Emeklilik için 4 ayım kaldı zaten toplamda da 2,5 ay iznim var yani bitti sayılır... Eyt yasası çıksa da beni etkilemiyor artık.

Seçim yatırımı için çıkartırlarsa da, yağmurlu havada su yok bu gafillere... :kas
Ooo gerçek eyt li,banada 8 yıl vurdu.önemli olan bizden sonrakiler maaş ortalamısı düşmüş çocukların geleceği karanlık.gemileri yakarım yine kimseye ağız bükmem çıkarsalarda çıkarmasalarda eğilip bükülmem.seçim öncesi olacaktı bunlar.

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Eyt den etkilenen 6 milyon kişi varmış bununla birlikte SGK her yıl açık veriyor daha yeni 20 milyar hazineden SGK takviye yapmışlar SGK durumu bitik benimde 1996 girişim 7000 bin günüm var keşke çıkarsa lar da yetrimize genç ark ise girse işsizlik almış başını gitmiş resmi rakamlar 14 milyon diyor bu nedenle bu işin sürekli gündemde olması lazım
Devletin her kurumu gün geçtikçe batağa gidiyor. K.k. nu ssk yı batırdı diye söylenenler günümüzde devleti batırdı ama kendilerince uçuyor memleket. Evet uçuyoruz ama uçurumdan aşağıya uçuyoruz

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
Azizim o 38 yaşındakiler 50 yaşında emekli olsaydı bizde şimdi bunları konuşmayacaktık. Hepimiz 50 li yaşlarda emekliliğin tadını çıkartırdık.
Malumunuzdur ki sosyal güvenlik açık vermeye ve çok açık vermeye müsait bir mekanizmadır ki fazlasıyla da açık vermiştir. Bu dünya bize miras değil torunların emaneti misali emeklilik sistemi biz torunları vuşmuştur bizim torunlarımızı hem emekliliklerinde hemde ekonomik yaşamlarında daha fazla vurmaması için düşüncelerim bunlardır. Kendimi düşünerek, yanlış uygulanmış bir sistemi işe girdiğimde benimde hakkımdı, bana da o şartlar uygulanmalı diye savunamam. Kademeli olarak prim sayısı ve yaşın çok yükseklere çıkartılması üzücü elbet eski sistemdekiler temizlenince yeni nesle daha iyi şartlar sunulmalı. 2008 sonrası benim rahatsızlığım şu, memur prim ödedikçe çalıştıkça kademesi artıyor ve maaşına yansıyor ama asgari ücretli ödedikçe emekli maaşı düşüyor ortada sizinde rahatsız olduğunuz yaşa takılma varsa benimde madem yaşı bekliyorum bu arada prim kazandırıyorum neden maaşım düşüyor rahatsızlığı var.
Yani yaşa takılanlara bir düzenleme umudu yokken maaş düşme olayına bir düzenleme umudu daha gerçekçi geliyor.
Süleyman Demirel döneminde seçim yatırımı için erkene ççekildi ise bunun yükü ve vebali o dönemin çocukları olan 70 kuşağına çıkarılması adalet duygunuza ne kadar mantıklı geliyor? Kaldı ki o insanlar genç yaşlarda 25 yıl çalış 5000 gün prim öde denilerek sisteme alınmış Oyun oynanırken kural geriye dönük değiştirilir mi Değiştirilirse bu durum Türkiye haricinde dünyanın hangi ülkesinde bulunmakta? Açıklarsanız sevinirim

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt