E.Y.T(emeklilikte yaşa takılanlar)

E Çevrimdışı

em1r. 

Aktif Üye
25 May 2018
183
49
Evet arkadaşlar son dönemde gündemdeyiz.bende buraya taşımak ve sesimizi bu platformda duyuralım istedim.inşallah gasp edilen hakkımızı alıcaz.aynı durumdaki arkadaşlar konu hakkinda fikirlerimizi paylaşalım.bilmeyenler için, daha sonra nedir nasıl oldu diye paylaşımlar yaparız konu girişi uzun olmasın.
Sgk başlangıç: 01.04.1990
Prim gün sayım : 8.250
Bana 9 yıl vurdu normelde emekliydim şimdi.

T Çevrimdışı

TeyesCC3 

Süper Üye
31 May 2018
510
Ben 1995 girişliyim a partisi b partisi olarak ayırmıyorum ama seçimlerden önce hepsi maduruyeti gidericez diyor sonra arayan soran olmuyor ama şuan sosyal paylaşım sitelerinde ciddi bir birliktelik var hakkımızda hayırlısı neyse o olsun

U Çevrimdışı

uzumye

Yeni Üye
9 May 2018
28
48
siyaset bu ne olacagı belli olmaz ümitli olmak lazım yarın bir kanun çıkar tüm magdurlar için hayırlısı bakalım.çıkmadık candan ümit kesilmez.

Jeopol Çevrimdışı

Jeopol

Aktif Üye
6 Ocak 2018
432
35
Seçim olduğu sürece gündemde olur. Seçimden önce çıkarsa çıkar. Yoksa diğer seçime kadar çeşitli bahanelerle ertelerler diye düşünüyorum.

Tabi suriyelilere o kadar para akıtaarın insanların hakkını gaspetmesi de ilginç.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Tarihteki örneklerinden dolayı bu yasa çıkmaz diyorum... KDV, mtv, Ötv ve Özel iletişim (deprem) vergileri de aynı konumda gibi...

ofis76 Çevrimdışı

ofis76 

Aktif Üye
20 Ağu 2018
300
47
Benim validemin 22 yıl hizmeti var 23-24 yıldır emekli. 40 yaşında falan emekli oldu. Çalıştığından (resmi çalışma) çok emekliliği var. babamda hemen hemen aynı.
Babam beni kendi dükkanında ssk giriş yapsaydı 3-4 yıl içinde bende emekli olurdum.Günüm doldu, 11 yıl bekleyeceğim ama bir yandan da çalıştığım için prim ödenmekte.
Hepimiz yıllardır bu erken emekli olanları besliyoruz. Bir yandan da çalışmaya devam ettikleri için gençlerin iş bulup tecrübe kazanmasını da az veya çok engellediklerini düşünüyorum. ( Bunu daha fazla açmayalım dip not olarak kalsın )

Benimde canım erken emekli olmak istiyor ama eninde sonunda ölüp gideceğim yiyeceğim lokma alacağım nefes sayısı belli. Ama bu vatan ALLAH'ın izniyle kalacak. Benim geç emekli olmam ileriye dönük zerre kadarda olsa fayda sağlayacaksa Vatanımıza, ben erken emekli olmayayım mühim değil.

Amma ve lakin bu konuda beni rahatsız eden şey 2008 sonrası ödenen günlerin çok olduğundan dolayı alınacak emekli maaşının azalması.
Ödenen primin gününe göre emekli maaşının artması düşüncesindeyim.

Yazdıklarım matematiksel ve devlet bütçesi olarak algılansın lütfen. Birileri gider birileri kalır,yenileri gelir,onlarda gider, birileri yetim hakkı yer birileri yemez vs kişiler ve aldıkları karar, yönetim şekilleriyle alakalı yazmadım.

Sosyal güvence konusunda Devlet menfaatine yararlı sabit kanunlar olmalı ve seçim malzemesi yapılmamalı, kafasına göre kimse değiştirmemeli.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
aynı dertten muzdaribim prim doldu yaşa takıldım şimdiye kadar hep aynı şeyler oldu umutlandırdılar. sonuç hüsran
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

priminiz doldu ise işyerinizle anlaşın sgk ya puantaj çalışma gösterin emekli maaşınız düşmez aynı zamanda artar.

T Çevrimdışı

TeyesCC3 

Süper Üye
31 May 2018
510
aynı dertten muzdaribim prim doldu yaşa takıldım şimdiye kadar hep aynı şeyler oldu umutlandırdılar. sonuç hüsran
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

priminiz doldu ise işyerinizle anlaşın sgk ya puantaj çalışma gösterin emekli maaşınız düşmez aynı zamanda artar.
Bunu biraz daha açarmısın yani nasıl olacak

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt